Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
P

pepito*

Гостин
Не го заборавајте Анри за Класикото, секогаш му одело против Реал, го видовме тоа и лани

Пике има мала криза, ама не можете да кажете дека бил многу послаб од лани, игра секогаш на ниво, се случуваат грешки на секој

Чигрински сношти ме изненади, стварно беше многу добар, сетете се на долгиот пас кон Педро што овој мораше да го искористи а не да се прави Меси и да ја "дрибла" целата одбрана на Атлетик

За Реал мислам дека навистина имаме големи шанси за победа, она тешкото е против Интер, без Меси,без Ибра(најверојатно) и без Туре
Останува само да веруваме во нашата екипа од кого сите европски гиганти би се плашеле најмногу во нокаут фазата

Не заборавајте за која екипа навиваме и имајте верба
Barcelona- More than a club

 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Значи ја си останувам на она моето дека и да не игра Ибра можеме да ги тепаме Интер и со Анри,Педро и Бојан,доволно е и 1-0!
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Не го заборавајте Анри за Класикото, секогаш му одело против Реал, го видовме тоа и лани

Пике има мала криза, ама не можете да кажете дека бил многу послаб од лани, игра секогаш на ниво, се случуваат грешки на секој

Чигрински сношти ме изненади, стварно беше многу добар, сетете се на долгиот пас кон Педро што овој мораше да го искористи а не да се прави Меси и да ја "дрибла" целата одбрана на Атлетик

За Реал мислам дека навистина имаме големи шанси за победа, она тешкото е против Интер, без Меси,без Ибра(најверојатно) и без Туре
Останува само да веруваме во нашата екипа од кого сите европски гиганти би се плашеле најмногу во нокаут фазата

Не заборавајте за која екипа навиваме и имајте верба
Barcelona- More than a club

чекај малце... кај ги виде тие големи шанси против Реал? :toe:
само колку да те потсетам НИЕ ЌЕ СМЕ КОМПЛЕТЕН ТИМ... :pipi:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Да не ја напраеше таа грешка Пике можеби ќе тепавме али што е тука е .:toe:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Лелеееееее Меси,Ибра,Туре,Абидал,МАркез кој е следен ??????????????????? :uvo: Барем некако да може да ги оспособат Меси и Ибра против Интер барем за едно плувреме..го оспособија Иниеста за у финалето со Ман Утд играше 60 минути па дури после беше правен операција вие не ни треа да ссе прават операција..ајде да се надеваме дкеа ќе играат барем 1но полувреме :pop:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ne se sekirajte ke pobedime i na dvete natprevara....Pep znae da gi motivira igracite,znae kako da se spravi so problemi...treba da veruvame vo ekipata....

Ocekuvajte vo slednite denovi pozitivni izjavi od nasite igraci...go znam toa...Pep sekogas dava optimizam vo klubot...

MES QUE UN CLUB :barcafan::barcafan:
 
V

Viktoranius

Гостин
чекај малце... кај ги виде тие големи шанси против Реал? :toe:
само колку да те потсетам НИЕ ЌЕ СМЕ КОМПЛЕТЕН ТИМ... :pipi:
Па и на нас нема да ни фалат којзнае колку играчи. Единствен хендикеп ќе биде Абидал во одбрана, Туре јас не го гледам како голем хендикеп бидејки на последните утакмици Кеита одлично си ја вршеше работата на неговата позиција.

Нападот ќе биде подготвен Анри - Ибра - Меси .. Чави и Иниеста ќе се позади нив, така да и ние сме кажи речи комплетен тим.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Па кај најдоа сега да го повредат Меси у пм,за 2 најважни утакмици...сега ништо не е сигурно,и интер ќе биде потешко да се победи ако се бранат...а за Реал и со резервниот тим да игра Барса ќе победи :toe:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Па и на нас нема да ни фалат којзнае колку играчи. Единствен хендикеп ќе биде Абидал во одбрана, Туре јас не го гледам како голем хендикеп бидејки на последните утакмици Кеита одлично си ја вршеше работата на неговата позиција.

Нападот ќе биде подготвен Анри - Ибра - Меси .. Чави и Иниеста ќе се позади нив, така да и ние сме кажи речи комплетен тим.
чекај уште ништо не се знае кој ќе ви игра кој не...
кај нас само Ласс не ни е сигурен ама најверојатно ке биде оспособен а најдобро би било и двете екипи да се комплетни да нема после вадење ова она...
иако за нас е подобро ако не ви игра Лео :smir:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
чекај уште ништо не се знае кој ќе ви игра кој не...
кај нас само Ласс не ни е сигурен ама најверојатно ке биде оспособен а најдобро би било и двете екипи да се комплетни да нема после вадење ова она...
иако за нас е подобро ако не ви игра Лео :smir:
да да,уште не се знае ништо,ама да се надеваме ние дека меси ке биде подготвен за ел класико:vozbud:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Уште ова ни требаше, Меси да се повреди :tapp::tapp::tapp:.Се надевам дека лекарскиот тим ќе стори се за да бидат подготвени и Меси и Ибра за двата вклучни натпревари оваа полусезона.
 
V

Viktoranius

Гостин
И не ми е јасно бе како можеше свински грип да ги фати? Јас овде што живеам у ебена Македонија ме нема фатено, а они за секој дел од телото што имат доктор што се грижат за нивното здравје, ги дупи тој грип. Просто да се начуди човек.

Или како што викат Блажо од К-15 ... Ги гледам вонка топката а бркат на мајца, после иде дома вода пие ладна. И вечер низ кафиќи којзнае каде излегуат.:pos2:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
И не ми е јасно бе како можеше свински грип да ги фати? Јас овде што живеам у ебена Македонија ме нема фатено, а они за секој дел од телото што имат доктор што се грижат за нивното здравје, ги дупи тој грип. Просто да се начуди човек.

Или како што викат Блажо од К-15 ... Ги гледам вонка топката а бркат на мајца, после иде дома вода пие ладна. И вечер низ кафиќи којзнае каде излегуат.:pos2:
hahahaha :pos2::pos2::pos2::pos2:

Ajde, ke bide Gospod so Barca, i se ke bide kako sto treba :)
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Мислам дека подобро ке биде ако Меси не е 100% фит да не игра со Интер за да биде подготвен за ел класико.
Интер ке ги тепаме и без Меси, само одбраната да одигра на ниво и да не прави грешки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom