Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
Колку сте грешка за Цеск... Дечкото има 22 а ни е капитен и е натприроден феномен (тоа не може никој да го споре). јасно ни е на сите, еден ден ќе ви се врате, само нека биде барем после 2014:smir:, криво ми е ќе добијте готов играч:uvo:. Само да ви напоменам Цеск е различен играч од Чави, може да играе на повеќе позиции, повеќе влева у шеснаесетник... А тоа дека е класа повеќе Чави bullshit (и тоа ептен голем)
vo ovoj period od nokta nemase nekoja druga glupost da treses:uvo:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Колку сте грешка за Цеск... Дечкото има 22 а ни е капитен и е натприроден феномен (тоа не може никој да го споре). јасно ни е на сите, еден ден ќе ви се врате, само нека биде барем после 2014:smir:, криво ми е ќе добијте готов играч:uvo:. Само да ви напоменам Цеск е различен играч од Чави, може да играе на повеќе позиции, повеќе влева у шеснаесетник... А тоа дека е класа повеќе Чави bullshit (и тоа ептен голем)
Добро Фабрегас е бољи од Чави.:tapp::tapp:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Добро јас реков моментално дека Чави е подобар од Фабрегас. Фабрегас е млад и има време уште да се развива како играч. Имајќи в предвид дека Фабрегас е дете на Барса и има желба да се врати еден ден, да оставиме времето да покаже како би се снашол во Барса и каква евентуална замена би бил за Чави (ако се врати се разбира)
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Божеееееееееееееееееееееее Фабрегас подобар од Чави тоа го нема ни у АВГАНИСТАН!!!!!!!!:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:

Божеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее...... Фабрегас подобар од Чави ај не си јади ушите бе!!!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Фабрегас е повеќе сличен на Иниеста отколку на Чави. Чави дели топки со поглед, Чави има преку 90% прецизни пасови на секој натпревар, Чави е најдобриот midfielder во светот, Чави е дете на Барселона и како таков тој е незаменлив. Никој не го оспорува талентот на Фабрегас, но во оваа формација Чави и Иниеста се неприкосновени. Едноставно тие двајца го сочинуваат најдобриот среден ред на Планетата.:smir:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
According to the ‘Gazzetta dello Sport’, Barcelona striker Samuel Eto’o has agreed terms with Inter. Tomorrow, the Cameroonian striker will sign a 5 year deal which will see him earn 10 million euros per season plus bonus incentives. As for Barca, the signing of Zlatan Ibrahimovic will end up costing more expensive than expected: 50 million euros plus the transfer of Eto’o and sending Alexander Hleb on loan to Inter.
Eto’s agent, Josep Maria Mesalles, was in Milan on Tuesday to negotiate terms and in the afternoon he returned to Barcelona to negotiate an exit bonus with Barca officials.


Аууу дај боже ова да се деси више неможам да дочекам:vozbud:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Го избркавме Ето на начин на кој не доликува тоа. Многу ми е криво... требаше да излезе на голема врата, но што е тука е. Вечно ќе му бидеме благодарни за сите голови во изминатите 5 сезони (150 гола). Ни донесе многу радост во двете финалиња на ЛШ.

Како негова замена доаѓа играч кој е технички далеку подобар од Ето. Тоа се важи многу во шпанскиот фудбал. Заедно со Анри и Меси во нападот, Чави и Иниеста позади него, според мене би требало да биде многу глуп за да не игра како што треба. Но тоа не личи на Ибра, едноставно човекот е победник, има победнички дух и сака трофеј во Шпанија и во ЛШ:vozbud: Наредната година, mark my words повторно ќе го имаме најдобриот напад во Примера. Премногу талент имаме за тоа да не се случи. :smir:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Ах дуњо... како сакате сватете ме, ете го Пеп, ете го Тксики, ете го Лапорта они го барат Цеск не ја (кешки они да размислуат коа вас:smir:). Де факто у моментот Иниеста и Чави се најдобриот двоец у средината на теренот, ама чави е 29 колку шо знам јас. Колку и да не сакаме годините си го прават нивното, уште 2 сезони макс ќе биде Чави на воа ниво, после тоа тешко дека освен Цеск некој правилно би го заменил....
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Барселона гради стадион со капацитет од 150 000 гледачи-http://www.index.hr/sport/clanak/novi-camp-nou-seli-na-otok-i-ima-kapacitet-od-150-tisuca-mjesta/442582.aspx
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не гради Барселона никаков стадион, тоа е само предлог, предлог кој му се допаднал на бордот на директори и понудата се разгледува. Сето ова е тешко изводливо :)

Ах дуњо... како сакате сватете ме, ете го Пеп, ете го Тксики, ете го Лапорта они го барат Цеск не ја (кешки они да размислуат коа вас:smir:). Де факто у моментот Иниеста и Чави се најдобриот двоец у средината на теренот, ама чави е 29 колку шо знам јас. Колку и да не сакаме годините си го прават нивното, уште 2 сезони макс ќе биде Чави на воа ниво, после тоа тешко дека освен Цеск некој правилно би го заменил....
Ако се се одвива така како што е планирано, веќе наредната сезона Цеск ќе биде наш играч. Дека ќе го замени Чави како што треба незнам, никој незнае за тоа. Но знам дека во моментов не постои играч како Чави во светот.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Го избркавме Ето на начин на кој не доликува тоа. Многу ми е криво... требаше да излезе на голема врата, но што е тука е. Вечно ќе му бидеме благодарни за сите голови во изминатите 5 сезони (150 гола). Ни донесе многу радост во двете финалиња на ЛШ.

Како негова замена доаѓа играч кој е технички далеку подобар од Ето. Тоа се важи многу во шпанскиот фудбал. Заедно со Анри и Меси во нападот, Чави и Иниеста позади него, според мене би требало да биде многу глуп за да не игра како што треба. Но тоа не личи на Ибра, едноставно човекот е победник, има победнички дух и сака трофеј во Шпанија и во ЛШ:vozbud: Наредната година, mark my words повторно ќе го имаме најдобриот напад во Примера. Премногу талент имаме за тоа да не се случи. :smir:
А да те исправам, најдобриот напад во Светот ќе го има Барса, со или без Ибра:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Воопшто не сум нешто посебно среќен од трансферот на Ибра, иако уште не е официјализиран мислам дека работата е завршена. Иако највеќе го посакував Виља сепак работата е друга а тоа е лошото заминување на еден од најголемите голгетери на сите времиња и иконата на Барса...ЕТО. Незнам кој е најголемиот кривец во цела оваа ситуација ( многу многу не верувам на шпекулации и на весници ) но сепак ЕТО требаше да замине како вистински херој на Барса, играч кој освои 3 ТИТУЛИ И 2 ЛШ, играч кој е ТРЕТ стрелец во историјата на Барса со постигнати 150 гола, играч кој ги постигна двата најважни гола во финалињата од ЛШ. Стварно лошо и жално!!!

Е сега Ибра.... Одличен шут, одличен со глава, одлична техника а и знае добро да ги излуди противничките фудбалери. Според многумина подобар од Ето,( е тоа ќе видиме ) и за да се смета за подобар ќе мора да постигнува барем по 35 гола во сите конкуренции а и да дели по некоја асистенција. Дај боже да е така, дај боже да ги ќине мрежите на сите а највеќе на Реаловци и да игра со срце за тимот како Ето а не како платеник. Кога ќе го видам како искрено се радува на постигнат негов или на некој друг негов соиграч гол е тогаш ќе бидам среќен.

Друго ... незнам зашто фановите на Интер сметаат дека овој трансфер е лош за нив кога од поодамна се знае дека Ибра сака нов предизвик, дека посакува тим кој ќе биде еден од најконкурентните ако не и најконкурентен за повеќе титули, меѓу која и најбитната за него ЛШ , дека Интер ќе добијат минимум 40 милјони евра плус врвен голгетер кој сум сигурен дека ќе има сличен сооднос утакмици-постигнати голови како Ибра, дека го добиваат хлеб кој иако не се снајде во Барса сепак може во Интер и те како да ги повтори партиите од Арсенал, дека со 40те милјони евра можат да купат одличен плеј и плус да им останат пари за солиден напаѓач кој би можел да биде одлична замена за Милито и Ето. Сигуре сум дека Интер ке има 2 пати појак тим оваа сезона отколку прошлата со овој трансфер, а за Барса со Ибра... е тоа ќе видиме набрзо!!!
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Барса - Тотенхем ќе ја даваат на Хајат?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom