Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Уште од почеток на сагата за Ибрахимовиќ реков дека не го посакувам во екипата, не заради квалитетите како напаѓач туку како карактер. Сепак гледам дека решиле да ја тераат до крај работата, но ако трансферот е Ето + 40 милиони + Хлеб позајмица стојам на тоа дека се премногу пари.
Па ако не ти пречеше Ето како карактер тогаш не ми е јасно како може Ибрахимович да ти пречи.

Ето му ги има соблечено кондурите на еден камерунски бизнисмен со кој се скарал во Барселона , тоа во камерун се смета за најголема навреда и се казнува со смртна казна. (ова се случи пред 3-4 години)

Лани Ето на прес конференција, пред камери, истепа новинар, па после му се извинуваше.

Јавно пред сите се скара со Роналдињо и со Рајкард. Не го задржа конфликтот внатре во тимот.

Неколку пати предизвика проблеми со своите изјави и на крај оваа година го пушти агентот на многу прљав начин да проба да му извади пари од Барса.

Од друга страна е Ибрахимович. Држењето му е арогантно и често има некој арогантни изјави.

Никогаш во весник не се појавило дека се скарал со некој соиграч или тренер.

Никогаш не нападнал никого преку медиумите. И сите што го знаат тврдат дека е многу кул дечко, што секогаш го подобрува расположението во тимот.

Исто така се тргна настрана од трансферот. Кажа дека ако Интер реши да го продаде ќе ја заме во обзир понудата на Барса. Ако не среќен е и во Интер.

Така што во многу работи постапи многу попаметно од Ето.

Е, сега прашањето е на кого ќе му веруваш. На весниците и новинарите или на луѓето што соработувале со него?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Искрено до пред некое време немав чуено дека имал толку испади Ето, во последно време читав за сите овие потези што ги наброја ти.
Не викам дека бев за тоа Ето да остане уште една година па да си оди беспари наредна година, ама малце ми е нелогично тоа што Лапорта нудеше 40 милиони за Виља и не сакаше да додаде +10 што бараа Валенсија, а сега за Ибра ќе даде 40 кеш и плус двајца играчи.
Јас се надевам дека Ибра ќе се вклопи и во играта и во атмосферата, но да бев газда на Барселона не би го направил овој потег. Сепак секој со своите вкусови.:smir:
 
B

Beck's

Гостин
Искрено до пред некое време немав чуено дека имал толку испади Ето, во последно време читав за сите овие потези што ги наброја ти.
Не викам дека бев за тоа Ето да остане уште една година па да си оди беспари наредна година, ама малце ми е нелогично тоа што Лапорта нудеше 40 милиони за Виља и не сакаше да додаде +10 што бараа Валенсија, а сега за Ибра ќе даде 40 кеш и плус двајца играчи.
Јас се надевам дека Ибра ќе се вклопи и во играта и во атмосферата, но да бев газда на Барселона не би го направил овој потег. Сепак секој со своите вкусови.:smir:
Ne eden Pep Guardiola koj vleze vo istorijata na spanskiot fudbal,treba da mu veruvame:smir:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Со мало задоцнување.. нека ни е честито Максвел
А до каде се преговорите со Ибра..знам дека Ето вчера отпатувал во Милано..
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
abe gledam site me karate za toa so rekov taka za xavi
ama mislam deka e taka,covekot nema da bide ist koga ke ima 30 godini i sega na 28 29
veruvam deka xavi nema da igra isto na 30 godini kako so igrase sega minatata sezona
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
abe gledam site me karate za toa so rekov taka za xavi
ama mislam deka e taka,covekot nema da bide ist koga ke ima 30 godini i sega na 28 29
veruvam deka xavi nema da igra isto na 30 godini kako so igrase sega minatata sezona
Да ама Чави нема да биде на висина на задачата за 4-5 сезони и + кај може Фабрегас да го замени Чави?
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
За Ибраимович, искрено се надевам дека ќе се вклопи во играта на Барса како што кажав и неколку постови претходно и мислам дека ако се оствари трансферот, би требало да гледаме голови од него, а за Чави, не сум баш убеден дека Фабрегас може достојно да го замени од причина што (мое лично мислење е ова) Чави е барем за класа подобар од Фабрегас, барем по досегашните игри.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
За Ибраимович, искрено се надевам дека ќе се вклопи во играта на Барса како што кажав и неколку постови претходно и мислам дека ако се оствари трансферот, би требало да гледаме голови од него, а за Чави, не сум баш убеден дека Фабрегас може достојно да го замени од причина што (мое лично мислење е ова) Чави е барем за класа подобар од Фабрегас, барем по досегашните игри.
Ако е така јас тогаш не гледам замена за Чави:)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Пеп барал играч од средина добар и ефтин мислам дека таков играч е Хернанес,кажаа дека ќе го пуштат за 10мил па не знам што се чека.
 
V

Viktoranius

Гостин
Уфф ме немаше некое време, доста интересни работи се случувале. Се си мислев дека со Виља е готова работата, али сеа испадна дека сепак шпекулациите за Ибра во почетокот ќе станат стварност. Јас мислам дека 90 проценти е готова работата според тоа што го читав, само се чека официјален потпис.

Нека ни е со среќа првото засилување Максвел, и се надевам на добри игри во дресот на Барса.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
La negociación por Eto'o se pospone hasta mañana
Преговорите за Ето со Интер одложени за утре:tapp:
http://sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=631242&idseccio_PK=803
Сите италијански медиуми јавуваат дека договорот меѓу Ето и Интер за најтешкото прашање, платата, е готов. Останува да се решат уште минимални детали.

Пеп барал играч од средина добар и ефтин мислам дека таков играч е Хернанес,кажаа дека ќе го пуштат за 10мил па не знам што се чека.
Прво. Хернанес нема минута искуство во Европа, такви играчи Пеп не сака. Затоа и го прати лани Енрике на позајмица, а оваа година ќе го прати Кеирсон.

Второ. Сао Паоло не сакаше ни да слушне за ништо помалку од 25 милиони кога Милан пробаа да го купат, така да не знам од каде ти е информацијата дека може да го пуштат за 10 милиони.

Лани Барса нудеше 15м и пак не го добивме.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Колку сте грешка за Цеск... Дечкото има 22 а ни е капитен и е натприроден феномен (тоа не може никој да го споре). јасно ни е на сите, еден ден ќе ви се врате, само нека биде барем после 2014:smir:, криво ми е ќе добијте готов играч:uvo:. Само да ви напоменам Цеск е различен играч од Чави, може да играе на повеќе позиции, повеќе влева у шеснаесетник... А тоа дека е класа повеќе Чави bullshit (и тоа ептен голем)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom