Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Влатко_Русин напиша:
МНОГУ МИ Е ГАЈЛЕ МЕНЕ КОЈ ЌЕ ГО ИМА РЕАЛ ВО НАПАДОТ! СИ ИМАШ 20 ТЕМИ КАДЕ МОЖЕШ ДА ГО НАПИШЕШ ОВА, И ТИ ТУКА НАЈДЕ БЕ:tapp:

Инаку за тоа со егото. Глупости! Само притисок од новинарите врз тимот на Барса .... ништо посебно.
пишувам каде сакам,ти нема да ми кажуваш кај да пишувам.за немоќта од диме.Да ве потсетам дека Реал во моментот е подобар од Барса.На сите полиња.Дури и у баскет не им можат ништо
А да заборавив.Нема 20 теми само една
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ivan1real напиша:
пишувам каде сакам,ти нема да ми кажуваш кај да пишувам.за немоќта од диме.Да ве потсетам дека Реал во моментот е подобар од Барса.На сите полиња.Дури и у баскет не им можат ништо
Алооооооо!Полека бе Друже.Па си имате фан-клуб таму расправајте.Не мора да провоцираш толку.И кога ќе ги направите траснферите дојди пофали се како сега Барса со Анри.Без НЕРВОЗИ!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
ЧЕНТО напиша:
Алооооооо!Полека бе Друже.Па си имате фан-клуб таму расправајте.Не мора да провоцираш толку.И кога ќе ги направите траснферите дојди пофали се како сега Барса со Анри.Без НЕРВОЗИ!
ја провоцирам????????ај прочитај на влатко коментарот убаво
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ivan1real напиша:
ја провоцирам????????ај прочитај на влатко коментарот убаво
Па има право.За нападот на Реал ќе си дискутираш во фан-клубот на Реал.Добро и друже Влатко малце претерал со зборовите!
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
честито одличен трансфер нема што , најубиствената четворка ја има во моментот барса , Анри , Рони , Ето , Меси
среќно оваа сезона
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
СтрумичанецО напиша:
честито одличен трансфер нема што , најубиствената четворка ја има во моментот барса , Анри , Рони , Ето , Меси
среќно оваа сезона
Точно,но мислам дека и Манчестер не е далеку:Руни,Роналдо,Нани,Андерсон.
Сепак Барса е појака
 
T

tino097

Гостин
Serpico напиша:
Во право си... требаше да го земат Мазнов, а не Анри.
Проголтај ја кнедлата во грло - Арсенал едноставно веќе не беше перспективно место за Тиери.
Јасно то дека последните случувања во Арсенал наговестуваат дека нешто не е во ред и дека Анри заради негово добро си замина, и го оправудавам
Serpico напиша:
А за ѕвездите... во минатото сме виделе и позитивни и негативни примери. На пример, Милан 96-98-ма и Интер од 99-05-та. Реално, затоа постои тренер, кој ако се наметне како авторитет ќе ја држи екипата во ред.
Е за ова зборам, али не тврдам дека ќе се случи, и убаво би било да не се случи. Но како шо самиот спомна има примери, и позитвни и негативни.

Serpico напиша:
Со оглед на многу реални фактори како исцрпување, повреди, излегување од форма итн. НИКАКО не можам да кажам дека не е паметно играч како Тиери Анри да биде ангажиран во Барселона. Цело време имај на ум дека Рајкард знаел да ги искулира и одмори и Ето, и Роналдињо и Меси - и да победува без нив. Никој нема и не бара статус на незаменлив - каков што на пример барал Ромарио во истата екипа, пред 13 години. Ромарио заминал.
Ромарио беше во друго време, други услови, други играчи. Денес е друго.
Serpico напиша:
За разлика од Реал, Барса не купува играчи само за да продава дресови. Иако и тоа ќе го прави. Анри не случајно е купен после свежо завршената катастрофална сезона... сите се возбудени од новиот проспект за иднината, и ја заборавија глупавата безтрофејна сезона. Анри најавува нова епоха во тимот...Некогаш за создавање на позитивна атмосфера т.е. дух околу екипата, треба да се направи комплетен ремонт. Во конкретниов случај, доволен е еден играч. Темел на промените. Останатите (Киву, Абидал, Туре....) ќе се само јаготките на шлагот.
Барса го брка Анри веќе 4-5 години. Самиот факт дека е еден од најдобрите напаѓачи во светот ќе биде дополнителен мотив за останатите( пример Дрогба и неговата мотивација да изигра подобро од Шевченко) но може да виде и проблематична за екипата (пример Реал). Значи не тврдам дека сега Анри ќе ги раскара сите во Барса, но сега конкуренцијата за кон кој ќе се ослонува екипата е поголема.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ivan1real напиша:
пишувам каде сакам,ти нема да ми кажуваш кај да пишувам.за немоќта од диме.Да ве потсетам дека Реал во моментот е подобар од Барса.На сите полиња.Дури и у баскет не им можат ништо
А да заборавив.Нема 20 теми само една
Јас не мислев ништо да напишам. Туку ти почна да се фалиш Тевез, Кака овој-оној, тоа можеше да го напишеш или во Примера Дивизион темата, или во Реал Мадрид фан клуб или во темата Шпекулации, еве и во Трансфери. Ама ти мораше да испровоцираш нели. Целиот форум го читаме, ако ти е дека нема да прочитаме, не се секирај, се се чита. Еј демек ние ќе го купиме овој-оној. Ниту реков дека Реал немаат пари или дека не можат да купат некој како Анри ..... напротив. Еве глеј го цитатот, права провокација. Шо има врска баскет со фудбал?

Ако мислиш дека претерав, извини ..... ајт.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Влатко_Русин напиша:
Јас не мислев ништо да напишам. Туку ти почна да се фалиш Тевез, Кака овој-оној, тоа можеше да го напишеш или во Примера Дивизион темата, или во Реал Мадрид фан клуб или во темата Шпекулации, еве и во Трансфери. Ама ти мораше да испровоцираш нели. Целиот форум го читаме, ако ти е дека нема да прочитаме, не се секирај, се се чита. Еј демек ние ќе го купиме овој-оној. Ниту реков дека Реал немаат пари или дека не можат да купат некој како Анри ..... напротив. Еве глеј го цитатот, права провокација. Шо има врска баскет со фудбал?

Ако мислиш дека претерав, извини ..... ајт.
ништо ова последен пат пишувам тука пошо ти не ми даваш
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ivan1real напиша:
Друже, знаеме дека Реал се шампиони. Не мора и слики да ставаш. И ако веќе не пишуваш не темава, мене не ме интересира, тоа си е твој избор. И како второ, не зависи од мене дали ти ќе пишуваш на темава или не.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Што се не прават луѓево од мака бре... :)

Барселонисти, искулирајте. Анри знае како треба со Икер. И Меси знае. И Ето знае. И Рони знае... мораше една сезона да ги пуштиме да се порадуваат - се сеќавате на Шумахер во Ферари? Апсолутна доминација не е интересна за гледање. Али, догодина..... :)

Иванче, кога веќе спомна кошарка, види како заврши утакмицата синоќа.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Serpico напиша:
Што се не прават луѓево од мака бре... :)

Барселонисти, искулирајте. Анри знае како треба со Икер. И Меси знае. И Ето знае. И Рони знае... мораше една сезона да ги пуштиме да се порадуваат - се сеќавате на Шумахер во Ферари? Апсолутна доминација не е интересна за гледање. Али, догодина..... :)

Иванче, кога веќе спомна кошарка, види како заврши утакмицата синоќа.
а предходните две ги виде??барса ќе тепаат на домашен али петиот меч го играат во мадрид така да
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
АБЕ ЛУГЕВО НЕ СВАЌААТ.
Се знае дека навивач на Реал не може да напише добро за Барса и тоа во фан-клубот.Што ќе стане сеа ја навивач на Баерн да пљукам у фан-клуб на Вердер-МАСАКР
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom