Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
abe u pravo si za toa!!! dodeka barca gi stigne real vo tituli ima vreme! zatoa ne treba falenje zosto se daleku od nas i ne vredi da se zboruva koj e podobar zosto se znae!
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
iLe напиша:
SHPANIJA ??? sto e toa moze da ni objasnas ? za Spanija znam ama za Shpanija prv pat slusam.. :)
Шпанија=Shpanija(С и Х заедно даваат Ш,нормално доколку човек нема кирилица)
Spanija=Спанија(е јас за второво немам чуено,S се употребува како С,па затоа не мислам една буква на латиница да се користи како две букви во кирилица)
Ако случајно се буниш кажи ми што значи maska,според тебе тоа би било маска,ама ако биде ш ќе биде машка,така да Shpanija е многу посоодветно и поразбирливо да се користи отколку Spanija :smir:

И да не бидам тотааааално оф-топик,ќе кажам. Анри покажа дека не ги почитува своите ветувања. Тој кажа дека нема да си иде од арсенал,бар не за сега,и дури велеше дека треба да напише на неговиот дрес дека нема да иде нигде за да престанат шпекулациите,а неполн месец подоцна цел свет го гледа како потпишува договор за Барса.....:tapp: Точно е дека Барса со ова засилување ќе биде тешко да се порази,ама многу ќе ми биде мило доколку Арсенал ги тепа на Барса,мислам крајно сум разочаран од Анри(мада и Роналдињо ми е качен преку глава ама ај),значи што се можат да направат парите. Уф,да,сега осеќам цитиран ќе бидам со неговата изрека дека никој не го присилил да иде у Барса,ами знам дека не го присилија,едноставно си доби добра сума на пари и одма го фати патот кон Барса. Не велам дека нема иднина таму,всушност има,само мислам дека сепак 8те години и искуството што го имаше со Арсенал не може едноставно да преминат во неговото искуство со Барса и не сум сигурен колку добро ќе се снајде со Барса и соиграчите. Ама како и да е,среќа му пожелувам голема. Ми беше еден од фаворитите како играч а воедно и решителен човек ама со идењето у Барса докажа дека сепак парите го вртат светот па и него :smir:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Абе ортак сите ги почитуваат само парите.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Roswell напиша:
Абе ортак сите ги почитуваат само парите.
Епа има и исклучоци. Го сметав и Анри еден од нив. Но сепак....
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Немој на никој да сметаш како што си сметал:nenene: . Лани кога имаше Анри понуда од Барса, велеше дека сите на крај краева работеле за пари.
 
T

tino097

Гостин
не е само парите, туку и амбициите на еден тим, со арснеал постигна тоа што можеше, а последниве две сезони Арснал и не покажуваат некакви амбиции за поголеми успеси, така да за играч на кој му фали само Лигата на Шампиони го оправудавм за потегот.

Доколку одборот на Арсенал покажеше барем тронка од амбициите што ги имаат останатиет јаки клубови, повеќе од сигурно Анри ќе го носеше дресот на Арсенал.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
СпаЈдеР напиша:
Епа има и исклучоци. Го сметав и Анри еден од нив. Но сепак....
Франческо Тоти е можеби единствениот фудбалер кого не го интересираат парите. Мислам дека го докажа тоа последниве 3-4 сезони!
Додека Анри, според мене е нешто измеѓу. Арсенал слободно можеа да му дадат таква плата, и тие имаат пари. Ама кога веќе 10 сезони си во истиот клуб, и те влече нова авантура, што да се прави. Анри, најдоброто што го има од него, го даде на Арсенал, верувам ќе се согласите. Им донесе три титули прваци на Англија, не е малку. И Арсенал веќе ги нема истите амбиции од порано.
 
П

Паспарту

Гостин
Влатко_Русин напиша:
Франческо Тоти е можеби единствениот фудбалер кого не го интересираат парите. Мислам дека го докажа тоа последниве 3-4 сезони!
Додека Анри, според мене е нешто измеѓу. Арсенал слободно можеа да му дадат таква плата, и тие имаат пари. Ама кога веќе 10 сезони си во истиот клуб, и те влече нова авантура, што да се прави. Анри, најдоброто што го има од него, го даде на Арсенал, верувам ќе се согласите. Им донесе три титули прваци на Англија, не е малку. И Арсенал веќе ги нема истите амбиции од порано.
покрај тоти тука јас би го спомнал и дел пиеро зашто и на него му се нудеа огромни пари, но остана во јуве. сепак дефинитивно 90% од играчите се алчни за пари, има многу такви случаи (шевченко, бекам, фиго, балак...) џабе плачат по весници дека ги избркале од тимот и разни такви глупости кога суровата вистина сите ја знаеме, ЗА ‘‘ЕВРОПЕЈЦИ‘‘ И СОПСТВЕНА МАЈКА ЌЕ ПРОДАДАТ :) арсенал можеше да го задржи анри, но веќе секоја година се повеќе и повеќе пропаѓаат и нормално е човек да побара да си оди од клубот кога ќе осети дека амбициите на не се шампионски. истата работа ќе биде и со роналдињо и ето, ако дојде убава и ‘‘солена‘‘ понуда ама баш ич нема да ги за*оли за барса, ќе си спакуваат куферите и адиос амигос. тоа е тоа, златните пари го вртат денешниов фудбал, затоа во ниеден резултат човек неможе да биде сигурен дека е регуларен :helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
СпаЈдеР напиша:
Шпанија=Shpanija(С и Х заедно даваат Ш,нормално доколку човек нема кирилица)
Spanija=Спанија(е јас за второво немам чуено,S се употребува како С,па затоа не мислам една буква на латиница да се користи како две букви во кирилица)
Ако случајно се буниш кажи ми што значи maska,според тебе тоа би било маска,ама ако биде ш ќе биде машка,така да Shpanija е многу посоодветно и поразбирливо да се користи отколку Spanija :smir:
abe ostaj komu ke kazuvas! se gleda deka e nepismen!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
И Дел Пиеро, ДулРокс, и Дел Пиеро:)

Инаку Роналдињо не ми личи на таков, по пари да е, ама Ето, ако му дадат шанса, пакува куферите и си иде.
 
П

Паспарту

Гостин
Влатко_Русин напиша:
И Дел Пиеро, ДулРокс, и Дел Пиеро:)

Инаку Роналдињо не ми личи на таков, по пари да е, ама Ето, ако му дадат шанса, пакува куферите и си иде.
и љупчо марковски на времето :pos: ќе видиме за роналдињо, а од ето имаше изјави дека не сака да се пресели во италија заради навивачите кои се расистички настроени :) богами и во право е, кога ќе ми текне што му правеа на оној зоро, а не па ето да дојде што ќе му прават, поготово оние на наполи кои дефинитивно се број 1 во италија :)
 
П

Паспарту

Гостин
bobi4e напиша:
a Raul ne bi go stavile vo taa grupa ???
абе ок ја ги пишав тие што мислам, реков дека 90% се по парите, а останатите 10% немам намера да ги набројувам и затоа напишав 2-3 играчи :helou:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
bobi4e напиша:
a Raul ne bi go stavile vo taa grupa ???
Јас не го следам многу Раул, ама како што знам Раул нема добиено некоја сочна понуда од тим како Челзи, Манчестер, Интер итн. во која се вртат големи пари, ако знаеш ти, пиши.

Сега засега, не би го ставил Раул во оваа група.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
thierry zamina mozebi za avantura,sepak toj e "bog" na navivacite...na site ljubiteli na ubaviot fudbal....
barca izgubi titula :) i celo vreme se vadea deka od semata samo so henry ne bil vo timot tie ne krenaa titula :)
mozebi od solidarnost :)
neka krsi glava tamu :)
samo nemoj narednata godina da kukate :) i toure i rvp i ade ili wenger ....
napravete si tim :)
so e ova :)
jas kako fan ja opravduvam negovata odluka kolku i da e surova :) !
toa e toa .... sakam 1/8 final od ls da se sretneme :pos2:
i da ja vidam negovata reakcija da ne e samo kako vieira :pos2::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom