Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Ushte ne mi se veruva kolku ochajno ja zavrshi Nketiah kontrata 4 v 2...mu ja podade na golman samo. Chovekot ima 0 football IQ. Klasichen Poacher.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
355
Поени од реакции
279
Ushte ne mi se veruva kolku ochajno ja zavrshi Nketiah kontrata 4 v 2...mu ja podade na golman samo. Chovekot ima 0 football IQ. Klasichen Poacher.
Затоа е потребен класичен напаѓач од типот на Осмех ама за него тешко зимскиов преоден рок на лето е др прикаска кога ќе влези во последна година од договорот со Наполи па ќе можи да се донеси за стотина милиони. Зимава би идел по Влахович на 6 месечна позајмица би го пуштил и Парти ако треба во спротивен правец па ако се погоди не би ми сметало да се откупи на лето ако покажи тоа што се бара од класичен напаѓач.По Иван Тони не би сакал да идат иако го форсираат за брзо ќе полни 28 башка ми делува на старовременски напаѓач и не е тоа што ни треба во моментов.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.300
Поени од реакции
12.664
[Arteta on Arsenal’s lack of attacking fluidity this season] "When you are sitting in traffic, I want to go 100 miles an hour but I have three buses and 55 taxis and motorbikes around me so it's tricky". :pos:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Утакмицава доби пута 200 на важност, мора да тепаме...Не би сакал во Ајндховен да се оди на несигурно.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
Јесте да се Ланс ама вакво полувреме не сум гледал одамна :love:


Proudly disproven :D
Имам точно нула очекувања за сезонава. Мислам дека и ЛШ групата ќе ја покакаат и ќе се вратат во ЛЕ. Требаше да се шири клупата, на крај излезе дури и пократка од лани, плус некој нов систем што не одговара на составот кој е на располагање.
Очекувам дебакл со јунајтед, освен ако не падне ран гол несакајќи, па после да се чува резултат цела утакмица. Не ми делуваат како да веруваат во оваа игра на Артета ниту играчите.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.948
Да не ги извадеше Зинченко и Томијасу на полувреме, веројатно и до 8:0 ќе стигневме и ќе ја остваревме најубедливата победа во историјата на клубот (имаме 4 по 7:0). Томијасу е повампирен сезонава, ако вака продолжи, Вајт ќе има потешкотии да припари до прв тим. Колку е само убаво кога имаш прво место загарентирано уште во 5то коло и на крај со Псв можеме комотно и со младинци да играме.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Од готово вересија за малце
Автоматски споено мислење:

Зинченко мора аут у 75 минута секој пат кога ќе водиме. Човекот губи концентрација и до сега не има коштано неколку гола.
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
Без повреда не завршува утакмицава кај овие копачи.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.457
Поени од реакции
68.739
Гоооооооооооооооооол :D
Печени за титула со вакви победи :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom