Фан Клуб: Арсенал

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Среќна и од мене ганери. :)

--- надополнето ---

...и секако, нека му е среќен роденденот на Вилшер и нека го прослави со победа против Бирмингем :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.406
Поени од реакции
6.026
Среќна нова ганери,се надевам годинава ќе ни донесе некој трофеј (освен карлин купот) .
Салут
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Среќна нова ганери и денес да ни тргне годинава со една слатка победа.....:se_ molam
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
среќна нова ...
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Среќен 19ти роденден на вилшер. Да му покаже на црното невоспитано гомно Балотели шо е фудбал.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Дечки се надевам се освестивте за фудбал.

http://www.arsenal.com/match-menu/3283930/first-team/birmingham-city-v-arsenal?tab=preview

Еве го составот истиот против Челзи.


http://www.arsenal.com/news/news-archive/-i-ll-only-buy-in-exceptional-circumstances-
Инаку ова ми изгледа како да го врти моабетот дека можеби ќе купи нешто. Се надевам ќе не израдуа иако познавајќи го многу тешко
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Некако нешто фали во финалниот тач и штопот на топката во шеснаесетникот кај РвП.
Неколку меча, сеуште не се има вратено во таа форма што се бара од него...
Корисен е, игра, гол постигна... но не е тоа тоа , не е максимумот негов ова што го прикажува денеска.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Некако нешто фали во финалниот тач и штопот на топката во шеснаесетникот кај РвП.
Неколку меча, сеуште не се има вратено во таа форма што се бара од него...
Корисен е, игра, гол постигна... но не е тоа тоа , не е максимумот негов ова што го прикажува денеска.
Многу е нервозен, треба да се смири малку. Со постигнување на гол од игра мислам дека ќе се стабилизира и ќе влезе во добра серија.....
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Ајде за арно за убоо ни тргна годинава, одлична игра и слатка победа :eek:jea::eek:jea:
Пофалба за одбраната денес беше речиси без грешка, овој тандем и не е толку лош. Браво и за Фабиански, доста сигурен имаше одлични одбрани и што посебно ми се допадна, прецизни додавања за контрите....
Денес везевме по теренот.....Ван Перси конечно наликува на оној стариот, опасен, само уште реализацијата малку му фали...
Насри :cuc::cuc::cuc:, само да го служи здравје годинава, дечкото е во неверојатна форма....
Ептен мераци почна годинава, само вака и да продолжи..... поздрав ганери......
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Среќна Нова ганери!!!
добар старт на новата година, се надевам дека оваа година ќе ни се посреќи и ќе освоиме некој трофеј.
п.с. потврда за грешката на Венгер за минатиот натпревар (да излезевме со овој состав тогаш резултатот ќе беше поинаков).
И не држи објаснувањето дека играчите мора да ги ротира, па и ман. јун. колку што можев да видам играа и сега и на минатиот со истиот состав.
Мора секогаш да се игра со победничкиот состав
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Едноставно имавме одличен состав на теренот, игравме феноменално, заслуживме уште некој погодок ама од 0-3 сум исто така презадоволен од овој меч.
Брилијантен старт на 2011 година!
Среќна нова топџии! Со среќа понатаму следните мечеви...
 

Mar[C]k

Gunner
Член од
11 јули 2010
Мислења
103
Поени од реакции
14
Срекна нова ганери!!!исто срекен роденден на вилшер
одличен натпревар се функционираше како што треба
мислам дека венгер го пронајде составот со кој треба скоро на секој натпревар да стартува(секако измени ако е потребно)
ајде во новата година и со титула поззз ганериии
 

Kajgana Shop

На врв Bottom