Фан Клуб: Арсенал

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки не знам дали заприметивте но на последниот гол кога го постигна Ван ПЕрси и веднаш на прославата со фановите како да покажуваше ''зит халј'' односно нацистичкиот поздрав познат како фиреровото одпоздравување..не знам дали само јас заприметив но и другарите мој го видоа тоа....иако нема ништо од тие глупости според мене сепак малце чудно ми падна во моментов:D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Дечки не знам дали заприметивте но на последниот гол кога го постигна Ван ПЕрси и веднаш на прославата со фановите како да покажуваше ''зит халј'' односно нацистичкиот поздрав познат како фиреровото одпоздравување..не знам дали само јас заприметив но и другарите мој го видоа тоа....иако нема ништо од тие глупости според мене сепак малце чудно ми падна во моментов:D
Јас видов, али мислам дека немаше намера баш за тоа. Но не се знај.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Шо ви е бре луѓе ?

Robin Van Persie: Muslim wife, some of his best friends are black (theo walcott, thierry henry, bacary sagna, alex song just to name a few). And he always celebrates like that, don't ask me why! Definitely not Nazi
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Дечки не знам дали заприметивте но на последниот гол кога го постигна Ван ПЕрси и веднаш на прославата со фановите како да покажуваше ''зит халј'' односно нацистичкиот поздрав познат како фиреровото одпоздравување..не знам дали само јас заприметив но и другарите мој го видоа тоа....иако нема ништо од тие глупости според мене сепак малце чудно ми падна во моментов:D
Робин има еден начин на славење голови кој не го користи многу често, види на видеово од 2:22 и ќе видиш за што станува збор.
После голот со Челзи тоа го направи набрзина и стварно наликуваше на наци поздрав, но ван Перси никогаш не би го направил тоа.

 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да де, али не било то намерата, шо се мисли дека е. Убеден сум. Тоа е момент и то е то.
Да да,ваљда втор гол,и затоа 2 пати си го “исчисти“ рамото ..:)) често прославува голови вака :))
Инаку гледам добил честитка од поранешниот најдобар напаѓач Роналдо(дебелиот) :))
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.255
Поени од реакции
86.061
Не бе ова го изазиваше Тери дека пцуел многу црнци на терените :)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Дечки не знам дали заприметивте но на последниот гол кога го постигна Ван ПЕрси и веднаш на прославата со фановите како да покажуваше ''зит халј'' односно нацистичкиот поздрав познат како фиреровото одпоздравување..не знам дали само јас заприметив но и другарите мој го видоа тоа....иако нема ништо од тие глупости според мене сепак малце чудно ми падна во моментов:D
со левата беше - не се грижете + со црнци игра така да не е ненормален дотолку а ?

злато вреди човеков - само докрај на сезонава да биди фит и да не радува сите нас -

форза Арсенал !!!
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Честито на победата,и требит да сте среќни шо имате играч во екипа ко Робин Ван ХЕт-трик :).Секоја чест на човеков,сам играт скоро цела полусезона,27 гола на 27 натпревари.Но за вчерашниот меч ќе речам само : Арон Ремзи :cuc:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.arsenal.com/first-team/arsenal-s-loanees

ОФтопик:
Правев малку споредба и ги гледав на јутуб како кој игра за својот клуб...
Неможе да се занемари фактот дека Бени е стрелец на 2 погодока, игра веќе 5тти меч и... му појде ли конечно некаде? Стартер е последниве неколку меча ги игра цели одкога не започна баш така... првите неколку.

Кајл Бартли...Еден ѕвер кој веќе втора сезона последователно игра за еден од двата нај добри и престижни клуба во Шкотска... Рејнџерс. Нема среќа или само го следи она правило на Арсенал, ама остана само со 1 настап сеуште... за првопласираната екипа во својата лига...поради Повреда!

Дени мислам дека претходниов меч и оние поради црвен ( кој во првиот го доби) нема пропуштено меч игра веќе 9 меча за Сао Паоло ...дали се пронаоѓа добро таму? Дали најдовме нова териотирија за него? Или само ќе се ујача да се врати за достојна замена ( каква што бил неколку пати... се до последнава сезона/ сезона ипол)?

Карлос Вела - Се молам секој ден да продолжи за нас... ма човечево е вредно богатство! Го предводи нападот на Р.Сосиедад САМ
! Но нажалост е малечок... иако на јутуб го гледам се бори ... се додржува... сепак , а исто така и сега за сега само 5 меча има изиграно... што ме разочарува.. многу! Заслужува да игра на секој меч, и ако не го сака нашиов назад...да си замине да си обезбеди сигурно првотимско место!
Сума Сумарум.. не доволно експониран, не му годи што е сам кога е во нападот на Сосиедад, повеќе е за лев шпиц или лево крило... не доволно добро снајден... без погодок сеуште!


Сега еден од моите можеби следни идоли во тимов..што ме потсеќа и на времето кога доаѓаа Волкот и Вела ... Џоел Кемпбл- Игра за Лориен во Франција, нема баш првотимски статус, но влегува од клупа... 3+5 ... и има веќе 2 погодока постигнато... не би рекол лошо за сега... за нас Волчко има 2 ( во лига ) за сега...не ќе ни биде прв шпиц , ни треба и нам за позадински ... никако пред РвП. Гледам ќе го бидне овој, ако продолжи со подобри серии па посебно! Со тоа што го видов на јутуб, мислам дека бо се вклопил одлично кај нас...зашто игра делумно како РвП и Шамак.. напаѓачкој се извлекува ја прима топката ја подава и одма се уфрлува за повторно да ја прими... со што најважните 2 работи во нашата игра ги има...пасот и динамичноста. ( не баш толкав удел оваа сезона динамичноста но добро без Насри и Фабре ... И нажалост Вилшер..така е.)

Pedro Botelho -
Не сум очекувал од овој играч толку.8 меча за Рајо Ваљакано во првата шпанска лига, одбранбен играч, има и еден погодок на претходниов меч постигнато... Браво! Немам посебен став за него.

Henri Lansbury 5 меча за Вест Хем , 1 погодок, второ место во втората англиска лига, се гледа најачување, човеков ако не го изгубиме со Ремзи и Вилшер, па Рио и Окслејд очекувам да бори првотимски статус со години и години!

Samuel Galindo Дали се сеќавам убаво, но беше најавуван како вондеркид! Како некое чудо, како невиден талент, па искочи лажел за годините, но го зедовме на позајмница беше пратен...втора сезона на позајмница е ако не се лажам, 22ро место во втора шпанска лига е неговиот тим, а дури во таков мизерен клуб тој игра само 1 меч стартер и 2 од клупа. Го немам гледано како игра , сакам еден меч да заигра да го видам што Сурат е... и по се изгледа ќе биде само уште едно име кое само го добило дресот на Арсенал и своето име на нашиот сајт! Толку.

Wellington
Ми прави кеиф да го видам како игра. Незнам зашто но тоа е.
Но сезонава .. игра за најдобриот клуб и најголемото изненадување во ЛА ЛИГА! Токму Леванте! Нашиов нема ниту еден меч за клубот! 0! Празно!
Дали е доволно да се тренира и учевствува во се со еден таков мал клуб кој на почеток на сезоната прави чуда...за да се стекне искуство?
Јас во секој случај сум најсојан кон она ... да дојде и да заигра за нас барем 2/3 куп утакмици... но додека се случи тоа, со среќа нека му е... на неговиот клуб, а тој можеби ќе биде на клупа барем некогаш... (беше 1/2 пати тоа сум сигурен:pos:)


James Shea Голманчето кое беше блиску до утакмица против Манчестер Јунајтед за нас... денеска ( оваа сезона) неможе да дојде до првотимски статус во мизерен клуб
од кузнае која англиска лига... односно
Dagenham and Redbridge во англиската лига два која е четврта лига севкупно. Очекував повеќе од него со оглед на се што беше кажано, сите фалби за него и настапите за младинските категории наши... Има човекот само 2 меча и еднаш влегол од КЛУПА ...може се повредил другиот голман... котира тимов на 21 место што е уште по мизерно... се надевам дека ако е вистина волку квалитетен ќе си остане да се бори таму за прво место и не ќе го срами нашето име!







http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=rWMILh2tS04
Вела против Леванте 7 и нешто минути клип од неговите способности. ( не сака да се прикачи убаво..


1:38 со надворешна нафрлувањето.


Денилсон! Коментарите се ... епик.
А за овој меч и 7ве минути од мојот живот...меч кој што се играл само на средина...досаден... без никаков посебен пас..играч за играч.

Дали полека прераснува во дефанзивец или што е... незнам, но одлично кратење на противниците, одлична игра дефанзивска на средината на теренот.


http://www.megavideo.com/?v=CGN6O60E

07:02 голот на Бени, ако имате време гледајте го целосно хајлајтсов...Сесењон е играч кој не заслужува да игра за тим како Сандрленд само ќе кажам!
Ова бил меч за гледање и уживање од неутрален аспект.


Се забележува добрата игра на Ленсбури на последниот негов меч... против Кристал Палас но зашто баш овој меч и зашто целосен хајлатс?
За да може да се види и последниот наш играч...кој е позајмен... АЛМУНИЈА . Од него не се очекува ништо, и никој не очекува... головите... ништо посебно... и ај без некоја посебна грешка ;)
Ова беше мислам дека и негово деби за Вест Хем.

 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Дечки не знам дали заприметивте но на последниот гол кога го постигна Ван ПЕрси и веднаш на прославата со фановите како да покажуваше ''зит халј'' односно нацистичкиот поздрав познат како фиреровото одпоздравување..не знам дали само јас заприметив но и другарите мој го видоа тоа....иако нема ништо од тие глупости според мене сепак малце чудно ми падна во моментов:D
Van Persie vakov nacin na proslavuvanje gol go koristi mn od damna imav negde citano deka toa e nekoe si moreplovsko pozdravuvanje na kapetanot vrz svojot ekipaz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom