Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Малце ко да го подзаборавивме, на утакмицава после РвП според мене најдобар беше Кошчиелни, дечкото гине на терен, грешка не напраи денес. Баш ме интересира Венгер како ќе го комбинира Вермален сеа со оглед на тоа што Пер и Кош функционираат мн добро.
Незнам зошто но имам некое чувство дека Мертесакер ќе седне на клупа :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Честита победа (y)
Не за друго мило ми е шо ги победивте , оти пред натпревар и вчера беа толку уверени дека ќе ве победат со 5:0,6:0...9:0 и ги тепавте на Стемфорд ЧЕСТИТО (y)
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Малце ко да го подзаборавивме, на утакмицава после РвП според мене најдобар беше Кошчиелни, дечкото гине на терен, грешка не напраи денес. Баш ме интересира Венгер како ќе го комбинира Вермален сеа со оглед на тоа што Пер и Кош функционираат мн добро.
Кош фнкционира супер, на Пер очигледно му треба време.....Може другата сезона ќе го гледаме вистинскиот потенцијал на дечково.....Одма би го седнал на клупа кога ќе се врати Вермален....
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
тоа ти е тоа

требаше вакво нешто

честитки

форза Арсенал !!!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Перфекции!
Имаше мигови во кои попуштавме, во напад почнавме многу не ефективно...со одлични нафрлувања на Волкот што се гледаат пре ретко...
ЦЕЛ ТИМ прекрасно се покажа!
КАРАКТЕРОТ се истакна за прв пат по мноооогу долг период!
Шчезни ме уплашил многу и присетил на Леман финале ЛШ 2006.
ЧЕСТИТКИ!!!! Е ако по оваа победа не им се дигне тој морал што им фалеше... нема по што мислам дека :vozbud:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.328
Поени од реакции
12.716
Вечерва Карлос Вела го предводи нападот на Р.Сосиедад против Р.Мадрид
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Мене ме загрижува Пер, искрено. Некако ми е тромав и некако „споро“ реагира. Не само по овој меч, туку и на предходните. Јас, искрено ви сакал моментално да ги видам Косиелни десно, Пер и Вермален на средина и Сантос лево. Кога ќе се врати Сања пак ќе се прекомбинираме, има време.

Како сакаш речи имаме добра клупа, и сакам Парк да добие поголема минутажа, и по можност уште во вторник против Дортмунд во ЛШ. Артета, кажав и предходно игра многу дефанзивно, не знам зошто, веројатно заради Ремзи, се додека да се врати Џек можно е и да биди така. Но, што е тука е.

И да, пошто секогаш го плукате (ме) денес Венгер направи фантастична работа. Во 2тото полувреме насети дека можеме да направеме нешто повеќе, и тргна храбро напред и се исплатеше. Добро кажа Еду: „Кога ќе добие шанса ќе им стане миленик на навивачите“ - се мисли на Сантос.

Но она на кое сите ќе се сложиме е дека Џуру никако не смее да игра десен бек. Подобро Џенкинсон од колку тој. Мечот со Челзи е веќе минато и мора да се мисли на она што иди. Тоа е Дортмунд во ЛШ и ВБА во ПЛ и двете на Емирати.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Мене ме загрижува Пер, искрено. Некако ми е тромав и некако „споро“ реагира. Не само по овој меч, туку и на предходните. Јас, искрено ви сакал моментално да ги видам Косиелни десно, Пер и Вермален на средина и Сантос лево. Кога ќе се врати Сања пак ќе се прекомбинираме, има време.

Како сакаш речи имаме добра клупа, и сакам Парк да добие поголема минутажа, и по можност уште во вторник против Дортмунд во ЛШ. Артета, кажав и предходно игра многу дефанзивно, не знам зошто, веројатно заради Ремзи, се додека да се врати Џек можно е и да биди така. Но, што е тука е.

И да, пошто секогаш го плукате (ме) денес Венгер направи фантастична работа. Во 2тото полувреме насети дека можеме да направеме нешто повеќе, и тргна храбро напред и се исплатеше. Добро кажа Еду: „Кога ќе добие шанса ќе им стане миленик на навивачите“ - се мисли на Сантос.

Но она на кое сите ќе се сложиме е дека Џуру никако не смее да игра десен бек. Подобро Џенкинсон од колку тој. Мечот со Челзи е веќе минато и мора да се мисли на она што иди. Тоа е Дортмунд во ЛШ и ВБА во ПЛ и двете на Емирати.
Олимпик Марсеј е мислам следниот натпревар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom