Фан Клуб: Арсенал

Член од
3 декември 2014
Мислења
358
Поени од реакции
284
Дечки малте не да делиме прво место, 1 бод сме позади лидерот. Лигата е прејака сезонава со вклучување на Вила во врвот во моментов има едно 8 екипи што може да се борат за ЛШ, плус секој може да земе скалп секому во премиер лига. Нивата е долга има за орање, полека. Многу критики и многу негативни ставови за едвај пола сезона помината и плус второ место со 1 бод разлика. Па што да кажат Челзи? Ќе биде океј, оваа е наша :)
Со оваа игра и овие играчи 90% повторно нема да е освоиме лигава.
Замислете наместо Хаверц да го земевне пр Белингам или Медисон или да имавне некој добар напаѓач значително ќе си ги подобревме шансите за титула затоа зимскиов преоден рок треба да бидат активни и да покажат амбиција дека целат кон највисок пласман а не само на борба како лани.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.659
Поени од реакции
12.518
Дечки малте не да делиме прво место, 1 бод сме позади лидерот. Лигата е прејака сезонава со вклучување на Вила во врвот во моментов има едно 8 екипи што може да се борат за ЛШ, плус секој може да земе скалп секому во премиер лига. Нивата е долга има за орање, полека. Многу критики и многу негативни ставови за едвај пола сезона помината и плус второ место со 1 бод разлика. Па што да кажат Челзи? Ќе биде океј, оваа е наша :)
Критиката е за игрите што ги покажуваат а не резултатите.
Истото го коментиравме и за Емери кога беше. Покажа некои резултати, али играта беше тиња.
Не дека годинашната игра е лоша како таа со Емери, ама не е ни сјајна.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Хавертц последните неколку утакмици е одличен. Мислам дека ќе биде се подобар и подобар.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
требаше да ги одмори и Салиба и Габриел, за нив имаме нула адекватни замени.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Седрик и Елнени....која година сме бе...2020? :LOL:
Шала на страна супер ротација. Се согласувам дека Габриел и Салиба требаше да одморат, ама па и немаме други штопери. Ќе требаше Зинченко да игра, а Кивиор централно.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Седрик и Елнени....која година сме бе...2020? :LOL:
Шала на страна супер ротација. Се согласувам дека Габриел и Салиба требаше да одморат, ама па и немаме други штопери. Ќе требаше Зинченко да игра, а Кивиор централно.
Имаме на клупа...Валтерс. Го зборуваат дека е играчиште, требаше да го одмори Салиба.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
An independent Regulatory Commission has found the charge against Mikel Arteta for an alleged breach of FA Rule E3.1 to be not proven.


:pos: 
Член од
27 декември 2020
Мислења
554
Поени од реакции
1.017
До сега требаше бар 3 - 0 да биде, на крај Раја за малку пак ќе се изглупираше. Многу промашувања на последните утакмици, тоа кошта титула.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Ме изнервира малце утакмицава, премногу пимплање пред гол. Мислев ќе не казнат ради сите промашени шанси.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.074
Поени од реакции
13.013
Уствари испаѓа дека коска е срединава со Хаверц и Рајс, дека само времето на адаптација било проблем кај Хаверц и дека сме апгрејднати на Парти-Џака средината. Само вака нека продолжат, ветер немаше кај да пројде вчера, се покрија, тотално пригушена цела игра на Брајтон, кои се познати по посед и иницијатива. Уште нападот со реализација да се врати бар на нивото како лани и сме класа подобри од лани, со резерва во мислењето околу Раја кој не ни може да се оцени више од што нема работа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom