Фан Клуб: Арсенал

Член од
18 ноември 2011
Мислења
644
Поени од реакции
370
Како бе победуваме, нели максимумот на овие играчи беше за 15то место?
Искористи ја ситуацијата за позитивни коментари, да има малце убава енергија, доста беше негативност. Не отварај дискусија за која не е време ни место сега
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.806
Ми се гади некогаш од фан базава, пред утакмицата твитер беше преплавен со желби да изгубиме за да се избрка Артета.Дај да играме со Јунајтед и Челзи секој викенд
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.463
Поени од реакции
30.294
Искрено кога почна утакмицата сакав да изгубиме и да тргнеме од почеток со нов менаџер, ама слатка многу слатка победа над оние, најмерачки ми е нив кога ги тепаме, и тоа со убава игра.

Може стварно овој резултат ќе биде пресвртница, само нема да вреди ништо ако не се направи сега низа, да не чекаме пак против некој од старите ривали да ни биде следната победа како што чекавме до денес од победата над Јунајтед.

А нека размисли сега Аретета за овој тим, со млади и полетни играчи како Сака, ЕСР, Мартинели, зошто да не.

И фер е да се каже дека Џака беше многу добар денес, ама уште мислам дека треба да се збогуваме со него во јануари, како и со еден куп други колеги негови во тимот.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.716
Поени од реакции
11.666
odma podrugo e koga imas igraci na krilo koi penetrirrat, a ne da dremat ko stapovi.
ESR i martineli mora da igraat prv tim, preku kur od vilijan i pepe i nivnoto gnjavenje na topka.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.806
Не знам дали приметивте у една акција Тирни му покажуваше на дрвениот Пепе кај треба да оди и вој не отиде и Тирни се изнервира многу, видливо изнервиран беше и мафташе со рацете. Преку кур им е на играчиве веќе од потезите на Пепе
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.463
Поени од реакции
30.294
И Тиерни ѕверски изигра денес, не знаев дека има толку брзина во него
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.146
Поени од реакции
10.186
Не ме накурчи што примивме гол, ама Лаказет кога утна 1 на 1 со Менди многу се изнервирав, има он добар шут на подалечниот горен агол со внатрешна, има и со Ливерпул убаво голче така дадено, ама нема мозок да размисли малку дека Менди само тоа покри. Мораше да се даде тоа, цела вечност ја имаше да размисли и да се намести, сами беа.

Иначе враќањето на Мартинели од повреда може да ни биде највреден трансфер сезонава, буквално сите беа подобри,неверојатно каква аура шири играчов со желбата да гине на терен, Сака и Тирни што и обично се динамични, сега ко на стероиди беа. Исто некако многу подобро играме без Вилиан. Многу менува кога може да си опасен од двете страни, со него знаеш дека од една страна фикс ништо не се случува, се што ќе фати се е неуспешно. Џака за сите пофалби, Елнени прво полувреме беше малку несигурен, второ подобро.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.716
Поени од реакции
11.666
Искрено кога почна утакмицата сакав да изгубиме и да тргнеме од почеток со нов менаџер, ама слатка многу слатка победа над оние, најмерачки ми е нив кога ги тепаме, и тоа со убава игра.

Може стварно овој резултат ќе биде пресвртница, само нема да вреди ништо ако не се направи сега низа, да не чекаме пак против некој од старите ривали да ни биде следната победа како што чекавме до денес од победата над Јунајтед.

А нека размисли сега Аретета за овој тим, со млади и полетни играчи како Сака, ЕСР, Мартинели, зошто да не.

И фер е да се каже дека Џака беше многу добар денес, ама уште мислам дека треба да се збогуваме со него во јануари, како и со еден куп други колеги негови во тимот.
ne znam dali primetivte ali xhaka dade nekolku mnogu dobri topki vo prazno za martineli i saka, sto ne e slucaj koga gi ima pepe i vilijan so nego oti ne vtrcuvaat i dremat zalepeni za aut linija, sto znaci deka ne e bas do nego so celo vreme ja vraka nazad i nema opcija na kogo da podade napred.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.806
btw Мари и не е баш бот
Автоматски споено мислење:

Мораме се да направиме за да ги задржиме Мартинели,Сака,Тирни и ЕСР. Околу овие четворица + Лено,Габриел и Парти треба да се гради тимот.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.372
Поени од реакции
6.001
Денеска една позитивна работа направи Артета, а тоа е Смит Роу. Резултатот заслужен, иако за малце можеше и цел свет да нѐ резили ако погодеше Жоржињо од пенал. Сигурен сум дека ќе дадеа и трет гол.

Ако продолжи со позитивни резултати,па ги добие наредните 5 натпревари (на хартија не се тешки, но Арсенал е во прашање), ќе ја врати довербата. Ставот ми останува ист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom