Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.445
Поени од реакции
30.246
Не оди и не оди, две утакмици по ред кога малце ќе почнеме да играме се дешава глупост со црвен картон, убедливо најнедициплиниран тим во лигата, секако е до играчите, ама мора да е и до Артета.

Мизерија, треба да се радуваме што не изгубивме, макар што какво голче ќе беше на Холдинг, искрено ни среќа немаме оваа сезона колку и да сме ужасни.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.833
Поени од реакции
4.780
Не оди и не оди, две утакмици по ред кога малце ќе почнеме да играме се дешава глупост со црвен картон, убедливо најнедициплиниран тим во лигата, секако е до играчите, ама мора да е и до Артета.

Мизерија, треба да се радуваме што не изгубивме, макар што какво голче ќе беше на Холдинг, искрено ни среќа немаме оваа сезона колку и да сме ужасни.
Знам дека ќе ме распнете тука, ама играта во второ полувреме се до црвениот ми се свиѓаше и наликуваше на онаа ланската, со овој систем 3-4-3. Грешка на Артета е мислам што проба да го смени и ако гледаш сите утакмици што ги изгубивме се со различен систем. Шала на страна, знам дека е бод со Сотон ( кои реално летаат моментално ) ама можда, се надевам, ќе ги разбуди малце ташациве. Се гледаше борба по црвениот, изиграа барем во одбрана машки.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.861
Поени од реакции
11.760
Crvenite se posledica na nedisiplina. A toa e posledica na neuspeshnosta/nesposobnosta na Menagerot, da razjasnime.
Па баш овој и не знам колку е недисциплина, башка што мислам дека не беше за втор жолт, т.е. дека можеше да прогледа низ прсти судијава зошто копилено толку лесно падна...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Штета го испуштувме Алардајс, како ќе ни легнеше тој на фати ја здуј ја фудбалов, барем ќе игравме дујана со стил.
Dead man walking е Артета, само дно од клуб може да не избрка менаџер со скор од 4/13

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Ете колку е слаб Обамјанг, напрај му шанса и ќе ја претвори во гол...
Нема врска, не сака да игра го боли к.р си потпиша договор, треба оф гол до гол да дрибла по минимум 7 мина и со петик да дава гол секој натпревар, нема што да чека тој да му направат шанси, ете му 117 избивања и нафрлања по натпревар, нека си научи да лета, кој к.рац.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.297
Поени од реакции
2.803
Па баш овој и не знам колку е недисциплина, башка што мислам дека не беше за втор жолт, т.е. дека можеше да прогледа низ прсти судијава зошто копилено толку лесно падна...

И јас мислам дека не беше за втор жолт затоа што првиот и не беше поради фаул туку затоа што ја шутна и тоа паднат на земја. Колку такви шутнувања имало па никому ништо. Да немаше жолт тогаш ок ама втор жолт за фаул од гурање а првиот не бил поради фаул ми е глупо, а и стартот не беше пред 16етник. Не дека има врска со играта но да беше на времето кога не сметаа за екипа тогаш сите ќе се буневме.

Во врска со волко (волци да го изедат) копиле невидено. Цела кариера повреден земаше плата и дремеше во Арсенал а се понашаше као против клуб што игра прв пат. Мрсуљ, не ми е криво што даде гол туку целото негово понашање. Па Ван Перси не се радуваше првиот пат кога ни даде гол...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.121
Поени од реакции
10.174
Дечки сега гледам помалце хејтаме дека сме земале бод, наместо компирче и пораз, ама работата не е ништо поразлична од минатите натпревари. Си имаа одлични шанси креирано, чиста среќа за нас што не реализираа уште нешто, од друга стрна ние имавме само една пречка на Холдинг со главак и повторно форсирање на игра со нафрлување каде што 9/10 се неуспешни нафрлања, омилени ми се тие кај што ги префрлува сите играчи и завршува во спротивниот аут, а се почести ни се. Не извади одличен дриблинг на Сака и индивидуален квалитет, не може да очекуваме дека Сака секој натпревар 3ца ќе помине ко денес, за волку дупка и празен простор да се креира за гол шанса. Апсолутно ништо покажано и денес, ништо ни со Јунајтед кога беше победата со пенал, последен добар натпревар во ПЛ веројатно 2ро коло или кога и да беше.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Незнам што го хејтате Волкот, си прослави гол најнормално, нит провоцираше ни ништо. Не замина од кај нас како легенда директно во најголем ривал, чоекот се врати во клубот кај што почна да игра, си ја врати формата зошто не би се израдувал.
Кога гледам на кое дереџе сме знам со која желба играл само да им покаже дека тие што ги имаме сега не се воопшто подобри.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.793
Поени од реакции
2.755
Ралф Хазенхутл изгуби од лестер 0:9, се покажа како лош тренер во премиер лига, во никој случај не би го сакал.
Брендан Роџерс игра добро со лестер, ама на мене лично не ми се свиѓа играта со 3 стопери назад, пак ќе играме на центаршутеви.

Мислам дека најголемата грешка ја направивме што не го ангажиравме Анчелоти, има искуство и мислам дека тој ќе ги средеше работите во тимот, знае како до лига шампиони и ќе имавме подобри резултати со него.

Конкретно за овие двајца јас не би, подобро да остане Артета.
Не знам како е Артета подобро да остане, загуби 0-3 дома од Астон Вила, настрана што им поништија чист гол на Вила и имаа шанси за 0-6, екипа која ја полнеа као од шала низ сезониве, пораз скоро исто бламирачки како тие 0-9 на Сотон...и за прв пат Арсенал успеа да го јаде од Барнли. Најлош старт на Арсенал од 1959 мислам.
Хазенхутл и Роџерс се подобри опции од Артета како и да сметаш.
До нова година Арсенал најсериозно може да се најде под линијата за опстанок. Венгер обично после 13 кола во последните сезони имал скоро дупло бодови од сега Артета. Знам дека делува ненормално да се стави Арсенал и опстанок во иста реченица ама 15. место и 5 бода (Барнли има 2 помалку изиграно)...штета за ваков клуб, коа се сетам каков ќеиф беше да се гледа Арсенал, победил, нерешено или поразен секогаш имаше што да се види, голема штета :(
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.451
Поени од реакции
6.051
Mоже да испадне паметен трансфер потег, статистички гледано нема промашај, ама Артета ќе го нејќе оти губи посед чат пат :D


Buendía is ranked 3rd of all EPL midfielders in fbref.com’s database this season for attempted tackles per 90 in the defensive third, ranking him above more defensive-minded midfielders such as Wilfred Ndidi, N’Golo Kanté, Fred and Declan Rice amongst others. Similarly, he ranks 5th for total pressures and 4th for pressures in the defensive third
 

Kajgana Shop

На врв Bottom