Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.833
Поени од реакции
4.780
Точно 2 кола ти требаа да го смениш ставот.
Сега јас ќе те прашам, кој тренер е моментално попаметно решение од Артета? :icon_mrgr:
Коментирав после Барнли утакмицата и зошто мислам дека е доста :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.445
Поени од реакции
30.246
Стварно е доста, јас уште пред три утакмици си го кажав ставот, сакав да успее, лажно си давав надеж, џабе е, секако е и до играчите, мислам види го костурот на тимот денес во напад, средина и одбрана- Нкетиа, Елнени и Холдинг, со такви играчи 10 место е лимит. Но 15-16 место дефинитивно е на Артета, најслаб учинок во напад по сите параметри со отпишаниот Шефил дефинитивно е на Артета.

Можат да даваат Еду и раководството уште 100 изјави дека го подржуваат Арета, но знаат дека е готово.
Само што и Еду треба да лета со Артета истовремено, трансферот на Вилиан е криминал, озбилен криминал, и тоа не го зборувам фигуративно, тука има некое дебело перење пари.

Како можеме мајмунот цела утакмица да ја изгира не ми е јасно, како да бевме цело време со играч помалку, поарно да добиеше и он црвен картон па и него како Џака да не го гледав некое време, искрено посакувам да се повреди на долг рок и нека и иде у курац.

Да, до таму дојдовме, да посакувам долгорочна повреда на играч од тимот за кој навивам

Дно
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.833
Поени од реакции
4.780
Иначе нема попаметно решение ама се гледа од авион дека играчиве не играат за него веќе и дека нема контрола врз нив.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.367
Поени од реакции
5.997
Управата не сакам да изигрува лицемерна. Кон Емери покажа сила уште по месец дена криза, главно со ремизирање, а Артета уште го респектира покрај опасноста да се бориме за опстанок. Ако се успех 6/6 победи против нискобуџетни тимови, тогаш немам коментар. И Емери нѐ однесе во нокаут фазата во далеку потешка група.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.317
Поени од реакции
5.570
Momentalno i Wenger da se vrati e podobro reshenie od Mikel.

Sega i bash sega gledame sho znachel stariot za timot.
Автоматски споено мислење:

Управата не сакам да изигрува лицемерна. Кон Емери покажа сила уште по месец дена криза, главно со ремизирање, а Артета уште го респектира покрај опасноста да се бориме за опстанок. Ако се успех 6/6 победи против нискобуџетни тимови, тогаш немам коментар. И Емери нѐ однесе во нокаут фазата во далеку потешка група.
Emeri finale ne odnese LE.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.861
Поени од реакции
11.760
Стварно е доста, јас уште пред три утакмици си го кажав ставот, сакав да успее, лажно си давав надеж, џабе е, секако е и до играчите, мислам види го костурот на тимот денес во напад, средина и одбрана- Нкетиа, Елнени и Холдинг, со такви играчи 10 место е лимит. Но 15-16 место дефинитивно е на Артета, најслаб учинок во напад по сите параметри со отпишаниот Шефил дефинитивно е на Артета.

Можат да даваат Еду и раководството уште 100 изјави дека го подржуваат Арета, но знаат дека е готово.
Само што и Еду треба да лета со Артета истовремено, трансферот на Вилиан е криминал, озбилен криминал, и тоа не го зборувам фигуративно, тука има некое дебело перење пари.

Како можеме мајмунот цела утакмица да ја изгира не ми е јасно, како да бевме цело време со играч помалку, поарно да добиеше и он црвен картон па и него како Џака да не го гледав некое време, искрено посакувам да се повреди на долг рок и нека и иде у курац.

Да, до таму дојдовме, да посакувам долгорочна повреда на играч од тимот за кој навивам

Дно
А кој требаше да влезе место Вилијан?
Уште на почетокот е згрешена поставата. Пепе еден добар потег не напраи, пеналот не го сметам за тоа. Нкетиа, може е добар за со Рапид Виена, ама за со Евертон... I highly doubt that. Елнени, него у Турција не се потепаа да го задржат, ама у Арсенал стана стандарден, не дека па има некој уау играч место него да игра. Себаљос, мех, 2-3 добри дриблинзи и опасен "дуел" со Мина, можевме да заредиме 3 утакмици по ред со црвен картон, ама пак, не е дека има некој бољи играч од него у моментов шо би играл.
Да не знаеш кој попрво да смениш, а и едини џокери од клупа беа Лаказет кој колку и да е неефикасен е боља опција од Нкетиа и Мартинели што колку ќе му се фати 1 година како нема играно ?

И пак цело време исто, од средина топката на крила оди и центаршут...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.445
Поени од реакции
30.246
А кој требаше да влезе место Вилијан?
На полувреме Лаказет , ако не тоа требаше Пепе да остане цела утакмица, а Мартинели да влезеше место Вилиан а не место Пепе.

Не дека ќе сменеше нешто, предлабоко сме во криза за да реши нешто една измена.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
644
Поени од реакции
370
И сеа !? Како се опоравува тимот после ова!? Како сега да наметнеш шампионски менталитет, како сега да смениш мајнд сет!? Што е следен чекор!? Ова ко да ќе има трајни последици по клубот, така чини работава
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.451
Поени од реакции
6.051
Се надевам дека сите научивме лекција, посебно оние кои ги прават одлуките во клубот, назначување на човек без никакво тренерско искуство испадна доста лош потег иако делуваше како пресметан ризик ...

Друго нешто знаев дека ќе фали човек откако го отпуштија Раул, мора кадарен лик на ваква клучна позиција, чисто како пример за клуб кој треба да се стреми Арсенал да го емулира е Ливерпул, трансформацијата таму започна со Мајкл Едвардс.

Еду треба ли да го коментирам, еден тон хејт имам испишано за човекот, сноси вина подеднакво заедно со Раул за пензионерите на Киа, со Артета заедно треба да добијат клоца.
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.861
Поени од реакции
11.760
На полувреме Лаказет , ако не тоа требаше Пепе да остане цела утакмица, а Мартинели да влезеше место Вилиан а не место Пепе.

Не дека ќе сменеше нешто, предлабоко сме во криза за да реши нешто една измена.
А со кој потег заслужил Пепе да игра повеќе од Вилијан ?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.274
Поени од реакции
5.938
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.445
Поени од реакции
30.246
А со кој потег заслужил Пепе да игра повеќе од Вилијан ?
Даде гол, макар од пенал нека е, делува дека има поголема желба за игра, статистички ни е најдобар играч, ако ги земеме во предвид сите утакмици.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.861
Поени од реакции
11.760
So samata statistika toa sto ima edne sut vo ramki na gol izminatve 12 natprevari zazluzvit i runarson da igrat mesto nego kako krilo
Значи не зошто е подобар туку зошто другиов е за нијанса полош, ебати изборот
Не дека нешто као ќе се караме, туку поентата ми е дека ни едниот ни другиот не треба да играат.

Даде гол, макар од пенал нека е, делува дека има поголема желба за игра, статистички ни е најдобар играч, ако ги земеме во предвид сите утакмици.
Па добро, со оглед на тоа што голем дел од утакмиците ги преседе на клупа и беше стандарден само во ЛЕ (поправете ме ако грешам) и логички е да има супер статистика.Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom