Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Чистав некои шпекулации, макар што не се скроз доверлив извор дека Артета ја спукал со Луиз по оној инцидентот со Себаљос и дека воопшто не разговарал Артета со Луиз.

На Луиз нема да му е првпат да се пресметува со менаџери, а за Џака кучето гнасно Артета си е сам крив, не се ни извини за срањето што го направи лани, беше пред заминување, и ете го Артета реши да го задржи, е па сега ќе те кошта кариера пријателе, може со победа денес ќе имаше шанса да сврти нов лист, вака допре дно и не гледам излез за него.
Тоа со Луиз е точно ама не е тоа причината за бојкотов што го добива. Озил е главна причина и не по негова вина, барем не од фудбалски аспект, а зошто Артета и бордов не кажуваат што се случило и од која причина е отстранет од тимов нека му ја мислат сега, ќе летаат глави ко од шала.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Гледам сега дека и Гвендузи и Салиба ломотеле нешто на социјални мрежи.
Салиба е тргнат исто од тимот без никакво логично објаснување, Артета му ја заврши кариерата во Арсенал уште не започната. Гендузи затоа што се р'чнал со Мопај и као не сакал да се извини.
Апсолутно ништо не верувам, што побрзо го кикнат тоа подобро.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Премногу сила си зимаат сега фудбалерите затоа се случува ова.
Гвендузи и Салиба, 19-20 годишни пилиштарци да јадат гомна зашто не играат.
Првиот 2-3 пати беше казнет ради недисциплина, вториот доби 2 црвени у 6 утакмици за младите.

Ама ај, Артета е крив.

Сакам да го избркаат, да дојде некој друг и пак да видат истото дека ќе се случува.
Се додека не го исчистат тимот од ѓубрето како што треба, Арсенал ќе врти околу 10то место.
А тој процес ќе трае во најмала рака 2-3 години.
Комплетен рестарт му треба на тимот од играчки кадар, и тоа со жртвување на 2-3 години во долниот дел на табелата.

А Артета си е сам крив за ова што му се случува, нека продолжи пак со Џака и компанија и глава у зид и ќе си го добие шутот.
И не само Џака, за кој кур му го продужија договорот на Луиз? За што ги задржавме летово Најлс ако не планира да го игра?
Не, касно ти е за ова, требаше да го имаш на ум кога баравте да се избрка Емери кога ви цртав дека со овие дибеци тоа е максумумот и беше, ова сега со Артета е дното, пробиено е и дното. Сега кој и да дојде ќе биде подобро, тоа биди сигурен.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.367
Поени од реакции
5.997
Уште колку негативни рекорди треба да сруши Артета за да престанете да се оправдувате дека само играчите не чинат?

Моменталната ситуација е како резултат на многу лош тактичар што не знае како да ги користи ресурсите (играчи) што му се дадени. 45 дена трае кризата и секој натпревар упорно излегува со истиот пристап и истиот кадар. Нели филозофијата беше дека тимот што победува не се менува. Кај нас е обратното.

Колку и да е лош менаџментот (луѓето што се погоре од тренерот), ти си должен да го вадиш максимумот од играчите. Ако не се трудат, менувај ги за некој што ќе се труди. Доста стажира Артета во ПЛ, треба најмалку ниво подоле да оди.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.297
Поени од реакции
2.803
Салиба е тргнат исто од тимот без никакво логично објаснување, Артета му ја заврши кариерата во Арсенал уште не започната. Гендузи затоа што се р'чнал со Мопај и као не сакал да се извини.
Апсолутно ништо не верувам, што побрзо го кикнат тоа подобро.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Салиба не беше поради смртта на мајка му?
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.638
Поени од реакции
387
#AFC Edu: "Arteta is doing a great job. We are in the process to have a beautiful future with Mikel. If you can sign 20 players, which we’re not going to do, that’s not going to work anyway. Why people expect a magician to go ‘Boom! Come here, Messi’? That’s not going to happen"
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Салиба не беше поради смртта на мајка му?
Ма јок, се кладам дека не е тоа вистинската причина, нормално како и секој дека ќе има период кај што ќе му треба да го прифати тоа ама како и кај Озил има нешто поголемо во позадина, а ќе се дознае за брзо сигурно, најкасно во Јуни кога на Озил ќе му заврши договорот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.445
Поени од реакции
30.246
Гомнар, перач на пари, значи пиши пропало и јануарскиот транфер период, прогноза, ќе завршиме 10-15 место на крајот на сезоната.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.793
Поени од реакции
2.755
Има шпекулации за Ралф Хазенхутл и Брендан Роџерс како замена за Артета, што мислите за тоа?
 
Член од
29 септември 2020
Мислења
23
Поени од реакции
33
Има шпекулации за Ралф Хазенхутл и Брендан Роџерс како замена за Артета, што мислите за тоа?
Ралф Хазенхутл изгуби од лестер 0:9, се покажа како лош тренер во премиер лига, во никој случај не би го сакал.
Брендан Роџерс игра добро со лестер, ама на мене лично не ми се свиѓа играта со 3 стопери назад, пак ќе играме на центаршутеви.

Мислам дека најголемата грешка ја направивме што не го ангажиравме Анчелоти, има искуство и мислам дека тој ќе ги средеше работите во тимот, знае како до лига шампиони и ќе имавме подобри резултати со него.

Конкретно за овие двајца јас не би, подобро да остане Артета.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.276
Поени од реакции
43.988
Ралф Хазенхутл изгуби од лестер 0:9, се покажа како лош тренер во премиер лига, во никој случај не би го сакал.
Брендан Роџерс игра добро со лестер, ама на мене лично не ми се свиѓа играта со 3 стопери назад, пак ќе играме на центаршутеви.

Мислам дека најголемата грешка ја направивме што не го ангажиравме Анчелоти, има искуство и мислам дека тој ќе ги средеше работите во тимот, знае како до лига шампиони и ќе имавме подобри резултати со него.

Конкретно за овие двајца јас не би, подобро да остане Артета.
Фергусон изгуби 1:6 дома од Сити. Дали тоа го прави лош тренер?
Нејсе, проблемот не е само во тренерот, туку и во играчите, едно добри 50% треба да бидат ногирани.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.121
Поени од реакции
10.174
Willian has attempted 30 crosses in his last two Premier League games for Arsenal.
He completed 2 out of 16 vs. Spurs and 3 out of 14 vs. Burnley.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom