Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.297
Поени од реакции
2.803
Од овие само Сака и Габриел треба да имаат право да играат, до некаде и Тирни. Се друго на клоци со се Артета....

Добро де кога ги гледам ко да играат фудбалери од македонска лига. Разбирам тактиката погрешна ама пак не знаат да смират топка, пас да дадат, да нападнат тока. Тоа се работи кои се учат како деца во академија овие ко да ги рипнале тие тренинзи. И она која тактика е одбранана креативци средина декорација и ако пројде до крилана некоја нафрлена ради реда па ќе се молиме да дојде топкана до некој наш или да згрешат. Со Емери беа последните слични на почеток со Артета имаше некоја промена, не само ФА купот општо имаше дисциплина. Последниве месец два катастрофа е мал збор. Порано сме губеле ама сме гледале борма игра ова на ништо не личи. Ревиални натпревари повеќе се замараат играчине. Бедотија од екипа се забравам веќе и кога играат за да ги гледам. Абе порано се се стопира за да гледам сега повеќе гледам во телефонон од што са бедни.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.276
Поени од реакции
43.988
Нешто сериозно смрди во тимот. Едноставно, не е можно истиов тим да беше рамо до рамо лани со екипи до топ 6, а сезонава да игра во relegation form. Ке испливаат информациите наскоро на виделина, ама делува дека цела соблекувална е против Артета.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.703
Поени од реакции
11.642
Некој на редит водел евиденција шо сме направиле од нафрлените топки. :D

Official cross counter:
 1. Bellerin cross. Half blocked, then easily cleared.
 2. Tierney on the overlap. More of a pass them cross. Cleared with ease.
 3. Willian cross. Easily caught by Pope. Note:Had a corner and funnily enough didn't cross when our biggest aerial threat is up.
 4. Auba to Willian. Knocked down to laca who can't volley it home.
 5. Cross by Willian on the left. Well overhit. Out for goal kick.
 6. Corner. By Willian headed away
 7. Tierney. Holding went up but beaten by their CB. Hand ball claim. All in vain.
 8. Saka. Blocked. Out for a corner.
 9. Corner by Willian. Flicked away
 10. Saka. Early cross. Finds holding. Can't get it on target. But best cross so far.
 11. Bit of a cross drought. Was getting bored a bit. Deep cross from a free kick by Willian. No threat.
 12. Tierney cut back. Finds laca. Shot saved. Should have scored. Better from arsenal
 13. Tierney gets to the byline. Blocked. Looks like a hand ball. Identical to Liverpool's free kick. But not given. Note a corner.
 14. Corner by Willian.
 15. Deep cross, headed away for a corner.
 16. Cross by Willian. Finds Gabriel. Can't put it on target.
 17. Willian. Low cross. Finds no one.
 18. Tierney. Finds pope. Good chance for a free auba if it found him.
 19. Saka. Finds no one at the back post. Headed away for a corner.
 20. Corner by Willian. Finds Gabriel. But softly into keepers hands. Think ref gives a foul in the process. BFG playing a game on his mobile in the stands. Maybe animal CROSSing. Apologies.
 21. Second half. Perhaps the change of ends will help. Auba. Finds Tierney. Good shot and save. Lovely play by KT.
 22. Bellerin to auba. Gets it on target. But straight at pope.
 23. Willian. To Saka. Good strike. Good save. Either side of the GK. That's a goal.
 24. Willian. Finds no one.
 25. Tierney. Half blocked. Cleared away at near post.
 26. Laca. Blocked.
 27. Tierney. Dangerous. Falls to no one. Put out for a corner.
 28. Corner by Willian. Cleared away
 29. Willian. Low driven half cross half shot by Willian. Almost finds Saka. Cleared in the 6 yard box. Good pressure from arsenal. Xhaka does a xhaka. Gets Christmas off. R/gunners weeps at the thought of him not starting.
 30. Red card might stop the crossing express. Auba at the by line. Good cross. No one in the middle.
 31. Willian. Low cross. Would have been a tap on for auba. But cleared away for a corner
 32. Willian from a corner. Pope spills. Cleared away.
 33. Willian dangerous. But cleared out for a throw in.
 34. One nil down. Own goal from a cross. Ohh the irony. Burnley with all the crosses now. Patiently waiting to update about another unsuccessful Willian cross. Here comes Eddie for Willian. No more crosses today from our Brazilian that's playing ahead of Nelson. Saka on the right. Two targets to aim at. Picks out the tall goal keeper.
 35. Corner by cebellos. Finds holding. But Burnley scrap to get it clear.
 36. Cross deep pass by Saka to auba at the back post. Finds him but auba can't work it on his right to get a shot.
 37. Cebellos. Whips it from deep. Pope collects comfortably.
 38. Saka. Blocked. Gets to holding. Shootings. Hits nketia and chance is gone.
 39. Free kick in the ozil to welbeck position v Leicester. Saka takes. Pope clears it and everyone else away.
 40. Tierney back post. Headed softly to the keeper.
 41. Cebellos. Deep. Flicked away for a corner.
 42. Corner. Leno up. Saka takes. Off the line!!
 43. Saka again. Cleared away.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.367
Поени од реакции
5.997
И така ретката публика фали оваа песна да почне да ја пее
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.637
Поени од реакции
58.227
Omfg - Arteta

Na 0-1 vadish bek stavash bek. Nishto ne prajme.

#Allegri
Реално, кур ќе свитка Алегри... Не дека е лош менаџер, ама незнае да ја контролира соблекувалната. Уште на трет меч ќе го изедат играчиве на Арсенал.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.833
Поени од реакции
4.780
Реално, кур ќе свитка Алегри... Не дека е лош менаџер, ама незнае да ја контролира соблекувалната. Уште на трет меч ќе го изедат играчиве на Арсенал.
БИГ СЕМ Е ОДГОВОРОТ!
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.451
Поени од реакции
6.051
Артета ако имал ваква замисла за фудбал требаше на лето да го пушти Обамејанг да си оди...
Не можеш да очекуваш дека наеднаш ќе стане Жиру у прајм...ффс

Која будала ќе се нафане да го земе клубот у ваква умрена состојба, едино да го вратеме Рафа Бенитез од Кина... :unsure:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Нешто сериозно смрди во тимот. Едноставно, не е можно истиов тим да беше рамо до рамо лани со екипи до топ 6, а сезонава да игра во relegation form. Ке испливаат информациите наскоро на виделина, ама делува дека цела соблекувална е против Артета.
Смрди тоа што Озил е отстранет од тимот, а немаат дадено никаква здрава причина за тоа, цел тим е застанат на негоав страна, има муслимаснко лоби во Џака, Мустафи, Елнени, Колашинац. Артета е препотентно чоече, тврдоглав и мислеше дека со сите ќе се пресмета во ама ќе заврши енславно во стил на Мурињо.
И да, Озил енма грам кривица во ситуацијава и да знам дека се смее и јаде пукнаки во моментов нема да ми биде ама ил криво.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.317
Поени од реакции
5.570
Смрди тоа што Озил е отстранет од тимот, а немаат дадено никаква здрава причина за тоа, цел тим е застанат на негоав страна, има муслимаснко лоби во Џака, Мустафи, Елнени, Колашинац. Артета е препотентно чоече, тврдоглав и мислеше дека со сите ќе се пресмета во ама ќе заврши енславно во стил на Мурињо.
И да, Озил енма грам кривица во ситуацијава и да знам дека се смее и јаде пукнаки во моментов нема да ми биде ама ил криво.
Murinjo neslavno ? Murinjo ima pokje trofei otkolku Arsenal sevkupno vo cela istorija, i e na vrvot vo PL momentalno.

Nie zavrshuvame neslavno, vo stilot na Vila, Nottingham, Leeds i sl.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.580
Murinjo neslavno ? Murinjo ima pokje trofei otkolku Arsenal sevkupno vo cela istorija, i e na vrvot vo PL momentalno.

Nie zavrshuvame neslavno, vo stilot na Vila, Nottingham, Leeds i sl.
Добро знаеш на кој момент од Кариерата на Мурињо мислам, тоа што му се деси во Јунајтед и Челзи кога мислеше дека ќе се пресмета со играчите ставајќи го авторитетот и кариерата како бариера, мало сутра.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.445
Поени од реакции
30.246
Смрди тоа што Озил е отстранет од тимот, а немаат дадено никаква здрава причина за тоа, цел тим е застанат на негоав страна, има муслимаснко лоби во Џака, Мустафи, Елнени, Колашинац. Артета е препотентно чоече, тврдоглав и мислеше дека со сите ќе се пресмета во ама ќе заврши енславно во стил на Мурињо.
И да, Озил енма грам кривица во ситуацијава и да знам дека се смее и јаде пукнаки во моментов нема да ми биде ама ил криво.
Чистав некои шпекулации, макар што не се скроз доверлив извор дека Артета ја спукал со Луиз по оној инцидентот со Себаљос и дека воопшто не разговарал Артета со Луиз.

На Луиз нема да му е првпат да се пресметува со менаџери, а за Џака кучето гнасно Артета си е сам крив, не се ни извини за срањето што го направи лани, беше пред заминување, и ете го Артета реши да го задржи, е па сега ќе те кошта кариера пријателе, може со победа денес ќе имаше шанса да сврти нов лист, вака допре дно и не гледам излез за него.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.276
Поени од реакции
43.988
Смрди тоа што Озил е отстранет од тимот, а немаат дадено никаква здрава причина за тоа, цел тим е застанат на негоав страна, има муслимаснко лоби во Џака, Мустафи, Елнени, Колашинац. Артета е препотентно чоече, тврдоглав и мислеше дека со сите ќе се пресмета во ама ќе заврши енславно во стил на Мурињо.
И да, Озил енма грам кривица во ситуацијава и да знам дека се смее и јаде пукнаки во моментов нема да ми биде ама ил криво.
Гледам сега дека и Гвендузи и Салиба ломотеле нешто на социјални мрежи.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.949
Поени од реакции
13.782
Гледам сега дека и Гвендузи и Салиба ломотеле нешто на социјални мрежи.
Премногу сила си зимаат сега фудбалерите затоа се случува ова.
Гвендузи и Салиба, 19-20 годишни пилиштарци да јадат гомна зашто не играат.
Првиот 2-3 пати беше казнет ради недисциплина, вториот доби 2 црвени у 6 утакмици за младите.

Ама ај, Артета е крив.

Сакам да го избркаат, да дојде некој друг и пак да видат истото дека ќе се случува.
Се додека не го исчистат тимот од ѓубрето како што треба, Арсенал ќе врти околу 10то место.
А тој процес ќе трае во најмала рака 2-3 години.
Комплетен рестарт му треба на тимот од играчки кадар, и тоа со жртвување на 2-3 години во долниот дел на табелата.

А Артета си е сам крив за ова што му се случува, нека продолжи пак со Џака и компанија и глава у зид и ќе си го добие шутот.
И не само Џака, за кој кур му го продужија договорот на Луиз? За што ги задржавме летово Најлс ако не планира да го игра?
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
644
Поени од реакции
370
Премногу сила си зимаат сега фудбалерите затоа се случува ова.
Гвендузи и Салиба, 19-20 годишни пилиштарци да јадат гомна зашто не играат.
Првиот 2-3 пати беше казнет ради недисциплина, вториот доби 2 црвени у 6 утакмици за младите.

Ама ај, Артета е крив.

Сакам да го избркаат, да дојде некој друг и пак да видат истото дека ќе се случува.
Се додека не го исчистат тимот од ѓубрето како што треба, Арсенал ќе врти околу 10то место.
А тој процес ќе трае во најмала рака 2-3 години.
Комплетен рестарт му треба на тимот од играчки кадар, и тоа со жртвување на 2-3 години во долниот дел на табелата.

А Артета си е сам крив за ова што му се случува, нека продолжи пак со Џака и компанија и глава у зид и ќе си го добие шутот.
И не само Џака, за кој кур му го продужија договорот на Луиз? За што ги задржавме летово Најлс ако не планира да го игра?
Толку многу прашања, толку малку одговори :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom