Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Guendouzi encountered similar problems at Lorient, where a dressing-room argument saw him excluded from the first team for more than three months. Arsenal were aware of his fiery character when they signed him from the French club, but were optimistic that careful management could curb his indiscipline.

Since taking charge of the club in December, Arteta has been absolutely clear on the “non-negotiables” he expects from his players — and quick to clamp down on those who deem themselves exempt. Last month, a couple of first-team players decided against attending a club conference call to discuss the practicalities of Project Restart. An uncompromising WhatsApp voice note made Arteta’s disapproval abundantly clear.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Едноставно, бираш еден меѓу Оба и Лака, мислеш клубов за време на пандемија кој скрати платите на играчи е способен да има играч кој ќе грее клупа со 180к неделна плата, плус трошоците за евентуално финансиско подобрување на договорот на Обамејанг, и дали мислеш дека Арсенал има пари за да донесе нови играчи со додатен финансиски товар ?
Да не се лажеме дека Кронке ќе изваде некој денар од свој џеб...

Ништо не губеме, само може да се подобреме, Лаказет има минимален учинок, додека сеуште има две години и важи за играч од висок профил треба да се искешира, од тие трансфер средства да се вложи во среден ред, и да се урамнотежи екипата.

Мислам дека мнозинството веднаш би го смениле Лака за Томас Парти, ако постои таква можност :)
Нема зошто да бираме меѓу Лаказет и Оба, тоа е тој лузерски менталитет, ќе седел на клупа. А кој ги реши последните утакмици со влегување ид клупа?
Треба да си ја маваат главата од ѕид за платата на Озил, а не за играч кој е 100% посветен и нема проблем да влегува од клупа кога треба.
Не постои фан база на друг клуб што размислува како вас.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Не постои фан база на друг клуб што размислува како вас.
Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Веќе е биднато тоа со Озил и си ја мававме главата, да си ја маваме и за Лаказет треба? Па што ти има толку тебе Лаказет покажано па да заслужил нов договор? Јас апсолутно ништо не гледам во него и неговата игра да заслужи нов, подобрен договор. Не се прави ребилд на тим со ај овој да остане, убаво игра на една утакмица од 10, оти е класа играч.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Веќе е биднато тоа со Озил и си ја мававме главата, да си ја маваме и за Лаказет треба? Па што ти има толку тебе Лаказет покажано па да заслужил нов договор? Јас апсолутно ништо не гледам во него и неговата игра да заслужи нов, подобрен договор. Не се прави ребилд на тим со ај овој да остане, убаво игра на една утакмица од 10, оти е класа играч.
Да не знае чоек за кој играч се работи ќе мисли дека е Озил2, нема логика вашево размислување.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Артета го сакал Себаљос на уште една година, наводно и преговори почнало за уште една година позајмица.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Јаде лајна оти сме купувале глупи играчи ко Силвестре итн итн, а го нуди Лерма, си пука одма у колено со играчов.
Како и да е, јас кажав лани летото, играчи ко Данк би ги земал без око да ми трепне. Од Вулверхемптон па цела средина би им ја земал, ако не цела, би се задоволил со Рубен Невес. Има доста материјал во ПЛ ама тоа не значи дека ефтино ќе си поминеме.
Автоматски споено мислење:

Џака Сака Лака
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Мартинез е нереално добар, вистинска штета што по сплет на околности дури сега добива вистинска шанса за повеќе врзани натпревари. Ваквиве ситуации како овие двете кога излезе триесет метра и со глава исфрлаше, ќе беа чист примен гол во време на Чех на пример (не е ова шега за повредата), муабетот ми беше дека доста активно следи случувања и има добар тајминг да истрча и одлично проценува ситуации. За рефлексите немам коментар... Ова заедно со Сака ќе е откритие на сезоната и покрај тоа што е во доцна фаза.

Лаказет како им прави простор во нападот на Оба и Сака, која слобода им ја дава, а плус е опасен и мора да се чува, одличен е. Ова е тој Арсенал што очекувавме дека ќе биде на почеток на сезоната, милина да гледаш ваков напад.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Па не би рекол дека Мартинез е откритие на сезоната. Тој што го прател за Рединг лани ќе знае дека е одличен голман. Па и за нас кога и да му се даваше шанса покажуваше квалитети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom