Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.637
Поени од реакции
4.475
Не баш, Мари е спор играч, ние сакаме да играме висока поставеност на одбраната, дефинитивно не е решение, висока оцена од еден натпревар против второлигаш не е показател за квалитет, во ПЛ исто чинам дека примавме гол откако го претрча играч, испадна на висока одбрана ...

Ако ништо друго може ова значи Луиз нема да добие нов договор, според шпекулациите барал вампирот нов двегодишен со иста плата.... :facepalm:

Артета ако прифате носење на вакви ботови како Седрик, Луиз, Мари, не му се пише арно.
Против Вест Хем играше и имавме клин шит, Антонио го претрча што не е мерило оти Антонио е еден од најбрзите во лигата. Ако Артета мисли дека Мари треба да остане, ги оставам парите на него.
Автоматски споено мислење:

Не сте ми јасни, сакате Мустафи да го продадеме, сакате Сократис, сакате Луиз, Чејберс, Холдинг, па добро кој да игра одбрана? Очекувате да се купат 10 штопера? Или Медли да го играме? Или па да се крстиме на 19 годишно дете од француска лига што не ни знаеме како ќе се снајде во Арсенал. И ако купиме еден 50м штопер, ќе смени се ? Да немаме замени ? Знаеме дека играчиве од прдеж ни се повредуваат, мора ротација. Мари е искусен и има играно во лига што бара високо темпо, не знам колку сте гледале копа либретадоре, ама темпото е ужасно брзо. Против Ливерпул беше добар. Ефтино краткотрајно решение е, оти знаеме дека нема пари многу да се трошат.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.240
Поени од реакции
5.800
Повеќе пати сум пишал, пак ќе повторам. Задоволен сум од Мустафи како игра под водство на Артета. Дури и Луиз искина пред паузата, но последниот натпревар ми делуваше како да саботира излез од тимот. Сум за продажба на Луиз, но не и на останатите штопери. Единствено Сократис го немаме видено доволно. Цело време е повреден откако дојде Артета.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.312
Поени од реакции
5.815
Против Вест Хем играше и имавме клин шит, Антонио го претрча што не е мерило оти Антонио е еден од најбрзите во лигата. Ако Артета мисли дека Мари треба да остане, ги оставам парите на него.
Автоматски споено мислење:

Не сте ми јасни, сакате Мустафи да го продадеме, сакате Сократис, сакате Луиз, Чејберс, Холдинг, па добро кој да игра одбрана? Очекувате да се купат 10 штопера? Или Медли да го играме? Или па да се крстиме на 19 годишно дете од француска лига што не ни знаеме како ќе се снајде во Арсенал. И ако купиме еден 50м штопер, ќе смени се ? Да немаме замени ? Знаеме дека играчиве од прдеж ни се повредуваат, мора ротација. Мари е искусен и има играно во лига што бара високо темпо, не знам колку сте гледале копа либретадоре, ама темпото е ужасно брзо. Против Ливерпул беше добар. Ефтино краткотрајно решение е, оти знаеме дека нема пари многу да се трошат.
Дај нови деца. :ајнапиво:
Исто Мертесакер го казнуваа брзи играчи, ама него имаше кој да го вади, Кошчиелни чистеше, од кој очекуваш моментално да ги штити Мари и Луиз на висока поставеност ?
 
Последно уредено:

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.002
Поени од реакции
3.119
Мари и од Марез чинам беше претрчан кога се повреди, а овој влезе во гол шанса еден на еден со Лено, кој му скина зицер.
Секоја утакмица до сега по еден го претрчува и влегува во шанса.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.667
Поени од реакции
41.618
Мари и од Марез чинам беше претрчан кога се повреди, а овој влезе во гол шанса еден на еден со Лено, кој му скина зицер.
Секоја утакмица до сега по еден го претрчува и влегува во шанса.
Вокер беше тоа, ама најверојатно повредата си го направи своето, едноставно застана.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
43
Доста лош трансфер ќе биде Мари ако биди 100% немам видено дали е потврдено од клубот. Едноставно просек играч за екипа која претендира за средина на табелата ништо др а и реално нема некој простор за напредок 27 е веќе да беше некој младич барем ќе се надеваш дека ќе созрее а и цената што се спекулира е превисока за него мислам 15/16м ако веќе се трошат толку пари подобро да се инвестираат во Десаси барем е млад и има простор да се развие во добар играч .
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.240
Поени од реакции
5.888
Za Mari valjda e tocno toa sto go kazuvase uste vo januari pretsedatelot na flamengo a go potvrdil pak pred nekoj den ustvari sme go dogovorile permanentno uste zimata ama radi izigruvanje na FFP sme go pretstavile ko pozajmica.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.222
Поени од реакции
29.480
прокнати сме

ти ебам и сезона и рестарт и се
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.637
Поени од реакции
4.475
Абе гнаса смрдена, чист црвен на воа се дава, нема што мајка да бара таму да рипа со него, намерно буткање.
Автоматски споено мислење:

А Лаказет клоците и надвор од тимов
 
На врв Bottom