Фан Клуб: Арсенал

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.240
Поени од реакции
5.888
A i Arteta da go ebam, koja zamisla ja imase so Saka desno i Willock 10ka ne znam... pa i Edi go stava pred Laka... ko pripremi da igrame a ne Epl natprevar.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.222
Поени од реакции
29.480
Не гледам како освен со паметни инвестиции од најмалку 300 милиони фунти и барем 7-8 нови играчи ќе мрднеме погоре од шестата позиција?

Значи купување и позајмување преплатени остарени гомна како Вилиан, Кутињо и сл. не фала, ист а и во многу случаи и полош ефект отколку да се игра со играчи академија, барем вториве не лапаат по +200.000 најмалку неделно.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
13.511
A i Arteta da go ebam, koja zamisla ja imase so Saka desno i Willock 10ka ne znam... pa i Edi go stava pred Laka... ko pripremi da igrame a ne Epl natprevar.
Еди мислам дека беше најдобар од сите напред.
Според мене идејата со Еди место Лака беше да се искористи брзината при можни контри, затоа и тројката беше таква напред.
А башка му е избор пред Лака веќе неколку утакмици.

Вилок можеби е единствен што знае да повлече со топка.
Го разбирам составот, ама уште во 3та минута ни се поеба се со повредата на Џака.
Ги изгубивме тие долги топки кои ќе ги користеа Еди/Сака/Ауба.

И нормално Луиз беше капакот. Се надевам нема да заигра веќе никогаш, ништо не добивме сезонава со него. Ептен ништо. До крај нека се ротира составот, да се види кој би останал кој не и тотален ремонт у август по мерка на Артета. Еден централен, една десетка, Парти и доста е.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.637
Поени од реакции
4.475
Во случај Сака да дадеше гол кога се лупнаа двајцава, немаше да важи? Разбирам правилото дека ако постои повреда на глава одма се запира играта ама запирањево беше уз шут на Сака.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.739
Поени од реакции
2.601
A i Arteta da go ebam, koja zamisla ja imase so Saka desno i Willock 10ka ne znam... pa i Edi go stava pred Laka... ko pripremi da igrame a ne Epl natprevar.
Јас ви реков дека Артета не е од најбистрите, тек ќе се нервирате со него.
Пример оној Вилок не е материјал за ПЛ, позајмица во Л2, тотално е бескорисен како да почнуваш со 10 играчи. Ајде Луиз беше изнудена ситуација ама повторното убивање на Обамејанг на крило тоа се граничи со ментална ретардација. Па во Лестер некој Варди да го стаи крило ќе му се смеат, овој во еден Арсенал прави крајно идиотски потези, не знае да мотивира тим, досега да останеше Венгер без овие тројца кои се испосраа на клупа на Арсенал, барем ќе беше 2-3 погоре сигурно, Артета го прави Арсенал да се бори за топ 10 еј, до каде паднаа, па да му даеле уште една сезона ццц, али добро ќе видиме. Штета за Арсенал, каков фудбал играа :(
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.222
Поени од реакции
29.480

Што сака да каже вошкарот, дека има 14 дена од договорот и дека решил да замине или дека има 14 дена да одлучи дали ќе го обнови, па уште и сакала да остане и клубот сакал да остане.

Со цел памет, вечерва се појавува да дава изјави и да се извинува, не смее да падне клубот на овој сентиментален трик, уште вечерва треба да му се каже фала за ништо и пријатно.
 
На врв Bottom