Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Томислав дека го знаеш Арсенал од пред тоа, ама само на имиња. Очигледно никој од вас не се сеќава или не сака да се сете дека тогаш премиерлигата имаше два клуба Арсенал и Манчестер кој на крај на сезона имаа предност од 20 бода пред третиот. Тогаш го немаше Ел Нињо и Стиви, ги немаше миљардите на Роман и на Абу Даби, милионите на Вила, Тотенхам еве сега Блекбурн, Стоке и Сандерленд... Англиската лига тогаш не беше ништо налик на воа денеска, немаше странци (само Арсенал беше преполн со странци). Така да бидите малку објективни за тиа 5 години без трофеј, имаше преместување од стадион на стадион и дури ваа година го доплатиа кредитот и се ослободиа средства, а у меѓу време имаме константно учество лига на Шампиони, финале 2005 лига шампиони, 3 или 2 место секоа сезона.. а за сето тоа време како шо кажа Газидис се инвестираше прилично добро у младинските школи, па и од таму се очекуат резултати. Форумот е преполн со квази навивачи, ми се гаде каа го отварам.. после победа сме биле шампиони, после пораз најслаб тим и една будала константно шо критикуе (сите знаите на кој мислам). И ако сакате малку да пратите вистински навивачи на Арсенал (макар шо и таму има квази, ама и вистински експрети за Арсенал) еве ви линкче http://arsenal-mania.com/forum/ тоа е најпосетениот форум за Арсенал, постое 11 години позз:smir:
 
Член од
19 јули 2010
Мислења
250
Поени од реакции
4
oууу се на англиски а ја немам врска добаро е и овде само со исклучок на двајца форумџии форумов би бил екстра ама тоа е
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
oууу се на англиски а ја немам врска добаро е и овде само со исклучок на двајца форумџии форумов би бил екстра ама тоа е

Едниот од тие двајца си ти :pos2:. Мала шала немој да изрипаш одма:smir:
 
Член од
19 јули 2010
Мислења
250
Поени од реакции
4
Едниот од тие двајца си ти :pos2:. Мала шала немој да изрипаш одма:smir:
брат не се срамам ако е за банирање нека ме банираат ама јас ке кажам од почеток пред 2 месеци кога станав поцетник на зивци ми одесе македонец_7 и игорцхето тие двајца ке казам јас
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Абе сега мора некој некого да нервира, неможе сите исто да размислуваме, кај би ни бил крајот тогаш. Барем едно е сигурно (мислам) сите сме за Арсенал.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
брат не се срамам ако е за банирање нека ме банираат ама јас ке кажам од почеток пред 2 месеци кога станав поцетник на зивци ми одесе македонец_7 и игорцхето тие двајца ке казам јас
Јас ти идам на живци?
Јас брат, само еднаш досега сум те цитирал и тоа ти кажав да си идеш од фан клубов откако прво го искритикува тимот па напиша како си се израдувал за мечот оти си го фатил Арсенал на ливче.
Да не забегуваме сега со оф-топик и приватни бит-пазарски муабети, те молам следниот пат, ако има недоразбирање, ќе ми пратиш приватна порака.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Конечно имам малце време,па да напишам нешто.
Јас во саботата не го гледав Арсенал се до 75 минута,Арсенал не играше,Арсенал едноставно беше изгубен.
Прво полувреме,освен стативата на Аршавин,очај,неможевме 2 паса да сврземе.Алмуниа прави катастрофална грешка,но потоа и ја поправа(пеналот).Среќни бевме што беше 0-0 на полувреме.Во второ си викам,ајде ќе си ја чукнат главата,ќе биде подобро,но..Сања го направија мало дете и во негатива....Додека да се соземиме уште еден,лошо поставен Лорен,а Алмуниа уште еднаш ги докажа своите квалитети.После уште еден гол..,на 0-2 ,некако се надевав дека можеби ке израмниме,но 0-3 беше премногу.Како да ја гледав утакмицата пред 2 сезони против Хал 1-2.
Кривицата пред се за изгубениот натпревар беше во средниот ред.Нерасположен Насри(остајте на страна двата гола,ама незнае да ги разигра своите соиграчи,сам неможе да се добие утакмица),Диаби(само што се враќа од повреда,а и знаеме дека бавно се враќа у форма,а и често игра топло,ладно.),Сонг продолжува со својата мизерна форма сезонава,неможам да го препознаам играчот од лани,го има насекаде низ теренот,ама не таму кај што треба,значи никаде,за пасовите да не коментирам и по десната страна Ебуе,кој освен центаршутот кон Аршавин во првото полувреме,ништо не покажа,како Џермејн Пенант беше.:))За нападот нема да коментирам,кога средината е слаба,неможе да се очекува дека нападот ќе биде ок.
Туку,што ми беше зборот,премногу лесно ја предававме топката на противникот,уште во првата третина,непрецизни пасови и изгубени дуели 1 на 1.
Венгер веруваше дека Насри можеби ќе успее да го разигра тимот,но не е Цеск па да му успее тоа.:))Вилшер ке играше сигурно,но преморен беше после тие 120 минути одиграна на ВХЛ,додека Росицки се жалел на повреда.Немавме никаква идеа,одбраната падна под притисокот и тука го изгубивме натпреварот.
Верувам дека Венгер никогаш повеќе нема да ги игра овие 11 заедно.
Кога играме против послаби противници дома,Ебуе би го играл десен бек заради неговата офанзивност,но и само Насри како креативец во средина не! Насри десно,Росицки во средина како АМ и те како ќе бидеме по креативни и поопасни(тоа кога Цеск е повреден).Росицки игра лошо по крилните позиции,а во средината одлично,додека Насри може добро да се снајде и на двете позиции.
Да искоментирам и за Вела,како што реков,лесно е да се даде гол кога е добиена утакмицата,но да влезеш од клупа и да придонесеш за твојот тим да се врати од негатива е малце потешко...Вела има квалитет,талент,но не е доволно ментално цврст сеуште.Играше како крило,но...еден добар центаршут немаше.
И да,корнерите мора,значи мора Росицки да ги изведува,најдобар нафрлувач ни е во тимот,каков Аршавин,каков Насри...незнам зошто Венгер не го користи...
Пораз каков и да е,од кој и да е...боли,но продолжуваме понатаму,следниот наш противник е Партизан и гостуваме во Белград,па да им покажеме каков фудбал знае да игра Арсенал.Сакам Шчежни да добие шанса,а Шамак да одмори,Вела да почне од првата минута.Сонг да се истриже и да се среди малце,Диаби да почне да ја користи главата и таленотот што го поседува.:)) и лесно е,
Очекувам победа без примен гол(ако брани Шчежни тоа ).


Нема навивач кој не сака клубот да за навива да не освојува трофеи,но на некој му се позначајни,на некој не.Некој навива за да го/ги заебава/т другарите,друг бидејќи го сака фудбалот,бидејќи го сака стилот на Арсенал.Венгер да биде променет,кој ке дојде на негово место и дали сте сигурни дека ќе донесе подобри резултати.Не научивте ли дека не се купува се со пари,Сити колку милиони потроши лани и оваа година?И да не се подобар тим од нас?Ибрахимович вреди 80 милиони?Или пак Бензема 35?Па и еден Виља 40,кој уште 2/3 сезони преку сила му остануваат да игра на високо ниво.Вреди Јаја Туре 200,000 илјади фунти неделна плата?Венгер ти е дипломиран економист:)) знае колку треба да се плати за х-играч.Никој од нас не би купил патики од 10,000,а да вредат 5,000 нели?
Сезонава можеби ќе се радуваме на титула,но зависи од повеќе фактори...Дали Цеск ќе биде доволно натпревари фит(посебно на клучните)?Дали РвП ќе изигра повеќе од една полусезона?Дали Аршавин ќе ја покаже формата од неговата дебитанска сезона?Дали Венгер во јануари ќе го зема Гивен на позајмица или ќе му верува на Алмуниа или пак ќе му даде шанса на Шчежни ? Дали Вермален ќе функционира подобро со новите партнери и дали Клиши ќе научи да исфрлува од 16те:))) или Гибс до крајот на сезоната ќе му го заземе местото во првите 11..:))

Now there's a team called the Arsenal,
The greatest of them all,
And we will always support them,
Whether they rise or fall!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
брат не се срамам ако е за банирање нека ме банираат ама јас ке кажам од почеток пред 2 месеци кога станав поцетник на зивци ми одесе македонец_7 и игорцхето тие двајца ке казам јас
Фала :)
 
Член од
19 јули 2010
Мислења
250
Поени од реакции
4
ништо

--- надополнето ---

Јас ти идам на живци?
Јас брат, само еднаш досега сум те цитирал и тоа ти кажав да си идеш од фан клубов откако прво го искритикува тимот па напиша како си се израдувал за мечот оти си го фатил Арсенал на ливче.
Да не забегуваме сега со оф-топик и приватни бит-пазарски муабети, те молам следниот пат, ако има недоразбирање, ќе ми пратиш приватна порака.
брат па ти македонец_7 мислевте дека јас и arseshavin е еден дека arseshavin имал два профила еден цаки рвп а еден arseshavin вие тоа го велевте зошто јас го бранев него сите го критикувавте ама едноставно се лути на венгер како и јас имал пари изјавил дека не се плаши да троши за за кој к.р су му тие пари за во џеп или тој треба да му донесе искуство зочто овие не се зрели за титули во одбрана велев дека сме послаби кај може косциелни со кембел или скилаци со туре и ајде шамак со анри никогаш само имаме подобрување во средината а ова друго тапа сме требаше да го донесе спасиќ или мертесакер да има човек кој ќе го води тимот а не цеск а кога е повреден губиме наравно а велите ако си отиде венгер од кај знаете може на негово место да дојде некој подобар
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Со еден збор кажано Фан-Клубов ни е СРАЊЕ. Кога победуваме сите се сакаме а кога губиме уште војна да објавиме. Стварно не можам да ве сватам
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Испадна Хисар се големи преваранти, понудија Исток(25 евра), а ќе пикнат карти од Југ(10 евра), ако имате карти купено од кај нив барајте да ви вратат 15 евра или демолирајте автобусите за назад.

Во случај некој да се предомисли за одење, нека пише пп јас ќе му дадам 60 евра.

Карти нема на билетара а ни кај шиткачите, се е распродадено. Информацијава ми е од прва рака!
Не знам дали е до нив... значи немаат ни за југ карти мислам
плус и некој имаше пишано дека и од Авиобалкан исто им ги откажале местата...
Како и да е, тоа е тоа, ни го спопикаа во последен момент. Почнав кај роднини и пријатели од Белград да вртам
за да ми најдат карта, ама џабе е...
Пак да си кажам, ако некој некако разбере за нешто, нека ми пише.. надежта последна умира
Позз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom