Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
абе ја сум за да си оди фабрегас.....нека ги дадат парите или пак пари плус туре ( ибрахимоч не ни треба )....одма имаш средства за да ги надополниш сите дупки во составот.....некој рече дека коа не играл фабрегас тимот бил послаб...очигледно мислиш само на последните утакмици.......а на претходните утакмици коа не играше фабрегас, го гледаше ли арсенал каква добра игра покажуваше, за мене искрено дури и подобра отколку кога играше фабрегас, пошо насри, росицки и волкот добиваа повеќе слобода и повеќе топки, па и играта беше подруга и поинтересна, па на моменти и збунувачка за противниците....се сеќавам кога си заминуваше анри, како сите очекуваа арсенал да не се квалификува ниту за во ЛШ, па баш таа сезона арсенал беше прв на табелата 3/4 од сезоната.....така да, ако решил човекот да си оди, нека си оди и со среќа нека му е, али за мене далеку е од легендите на арсенал....

Да, да, сигурно...Затоа требаше Фабрегас од клупа а влезе да даде голови со Астон Вила..


Анри беше при залез на кариера, а Фабрегас е во своите најубави години...


Не збори глупости..

--- надополнето ---

Crazy day. Cesc begins exit route from #Arsenal, phone glued to my ear, in Munich en route to Graz. http://bit.ly/9uk6zb about 2 hours ago via mobile web


Sorry, but he's going and it may get messy. Shame to end like this for #Arsenal. The story is well sourced, believe me about 1 hour ago via mobile web

#Arsenal boss Wenger coonvinced me few weeks ago that he thought Cesc would stay. What's changed? Cont... about 1 hour ago via mobile web


Still in Munich on way to England training base in Graz. But am sad that Cesc seems destined to leave #Arsenal and the Prem League

Ова се вистински новости поврзани со Цеск.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Aко сака нека си иде Фабре, мислам дека кога играме без него подобро играме, затоа што е многу спор...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Cesc = "Arsène, I want to go to Barca"

Arsène = "Too f*ing bad you little sh*t, you have a 4 year contract with us"

Cesc = "then i wont play my heart out for the club"

Arsène = "then you will look so poor, Barca wont want you anymore"

Cesc = "f*ck, hadnt thought about that"

Arsène = "that's right motherf*cker"
:tv:

--- надополнето ---

Sorry, but he's going and it may get messy.
I'm pretty sure he meant to say:
Sorry, but he's going and we may get Messi.:pos2:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
:tv:

--- надополнето ---


I'm pretty sure he meant to say:
Sorry, but he's going and we may get Messi.:pos2:
хаха..Гледај Logix луѓево што зборат...На крај ќе испадне, дека Фабре не заслужува место ни во резервите.:):)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
хаха..Гледај Logix луѓево што зборат...На крај ќе испадне, дека Фабре не заслужува место ни во резервите.:):)
У право се,Вилшер е 10 пати по јак,Насри е тука,Томче.:)))

Луѓе не се залажувајте,Венгер ако успее да го изманипулира на Цеск да остане уште една сезона и следната сезона да освоиме дабл..може ке остане уште некоја сезона,ако не...уште една сушна сезона,ваљда.
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
а па поставаат една солидна цена од 60-70 милиони таке ит ор ливе ит ако толку им голема љубовта ке ја платат ако не станува збор за лицемерије или ебањ* за безпари пошо реално ние нема да најдеме адекватна замена за 40 милиони, овие од Бордо кожата ке ни ја одераат за Гуркуф пошо два играчи веќе им крадеме безпари, у секој случај реално Цеск стварно ја посра ако е стварно а негледам зш не би било , не би сакал да сум у него кожа и да се бунтуваш против својот креатор али тоа е изгледа пуштил рогови
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Сите коментари сега ни се во слабост...Колку и да викаме појма немал цеск и сме можеле без него све е тоа вештачки или ако се залажуваме на 4те години кои му останаа на договорот знаеме дека ако сака да си замине ке си замине и единствено ке преостане да се финализира договорот.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Арда Туран е можеби најдобриот турски играч моментално и вистина би сакал да го имаме во тимот...
иначе имам една голема енигма...дали некој знае зашто за фестивалот во Франција не е земен Жил Суну за репрезентацијата под 21 година?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Само во целата ситуација каде е респекатот? Да го оставиш тимот во кој си израснал во ѕвезда ,кој те направил тоа што си,да ги оставиш фановите и тренерот кој те создал ?
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Значи ова Фудбалериве се тешки кретени . . . !

Гомнари преплатени, нека се носи у три пизде матерне ако сака !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Арда Туран е можеби најдобриот турски играч моментално и вистина би сакал да го имаме во тимот...
иначе имам една голема енигма...дали некој знае зашто за фестивалот во Франција не е земен Жил Суну за репрезентацијата под 21 година?
Незнам зошто, али Суну имаше разочарувачка позајмица во Дерби и според мене ќе биде пропаднат талент.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Зокс немој бе со иронијава ...
this time,he is serious.:D

туку,да почекаме до утре.Сигурно ке има некаква изјава,да се надеваме позитивна,т.е дека Цеск останува.:))
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Незнам зошто, али Суну имаше разочарувачка позајмица во Дерби и според мене ќе биде пропаднат талент.
Суну додека го имам гледано ( а тоа се некои десетина утакмици за репрезентацијата и 1 2 хајлајти за Арсенал ) има прикажано перфекција во неговите нозе , едноставно го согледувам во потезите Зидан... се гледа дека сака да биде како него дури и неговиот број го носеше во репрезентацијата под 19 ... денеска гледам под 21 Н`диае си беше со 10ката и него го немаше никаде... а лично заедно со Фримен најомилени два млади играчи од нашиот погон ми се...

Друга тема... еве што има Симан да изјави за ситуацијата наша во моментов... апел дава за нов Тони Адамс или Сол Кембл да се доведе што значи Галас 100% си заминува..
http://arsenal-mania.com/articles/3108575/Seaman-Not-much-needs-changing-for-this-Arsenal-side.html
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom