Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.665
Поени од реакции
12.549
абе ја сум за да си оди фабрегас.....нека ги дадат парите или пак пари плус туре ( ибрахимоч не ни треба )....одма имаш средства за да ги надополниш сите дупки во составот.....некој рече дека коа не играл фабрегас тимот бил послаб...очигледно мислиш само на последните утакмици.......а на претходните утакмици коа не играше фабрегас, го гледаше ли арсенал каква добра игра покажуваше, за мене искрено дури и подобра отколку кога играше фабрегас, пошо насри, росицки и волкот добиваа повеќе слобода и повеќе топки, па и играта беше подруга и поинтересна, па на моменти и збунувачка за противниците....се сеќавам кога си заминуваше анри, како сите очекуваа арсенал да не се квалификува ниту за во ЛШ, па баш таа сезона арсенал беше прв на табелата 3/4 од сезоната.....така да, ако решил човекот да си оди, нека си оди и со среќа нека му е, али за мене далеку е од легендите на арсенал....
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
абе ја сум за да си оди фабрегас.....нека ги дадат парите или пак пари плус туре ( ибрахимоч не ни треба )....одма имаш средства за да ги надополниш сите дупки во составот.....некој рече дека коа не играл фабрегас тимот бил послаб...очигледно мислиш само на последните утакмици.......а на претходните утакмици коа не играше фабрегас, го гледаше ли арсенал каква добра игра покажуваше, за мене искрено дури и подобра отколку кога играше фабрегас, пошо насри, росицки и волкот добиваа повеќе слобода и повеќе топки, па и играта беше подруга и поинтересна, па на моменти и збунувачка за противниците....се сеќавам кога си заминуваше анри, како сите очекуваа арсенал да не се квалификува ниту за во ЛШ, па баш таа сезона арсенал беше прв на табелата 3/4 од сезоната.....така да, ако решил човекот да си оди, нека си оди и со среќа нека му е, али за мене далеку е од легендите на арсенал....
a?
25546_113797518631603_100000040653751_266091_8068201_n.jpg
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.665
Поени од реакции
12.549
шо сеа треба по детално да обајснувам :P :P
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
2.477
абе ја сум за да си оди фабрегас.....нека ги дадат парите или пак пари плус туре ( ибрахимоч не ни треба )....одма имаш средства за да ги надополниш сите дупки во составот.....некој рече дека коа не играл фабрегас тимот бил послаб...очигледно мислиш само на последните утакмици.......а на претходните утакмици коа не играше фабрегас, го гледаше ли арсенал каква добра игра покажуваше, за мене искрено дури и подобра отколку кога играше фабрегас, пошо насри, росицки и волкот добиваа повеќе слобода и повеќе топки, па и играта беше подруга и поинтересна, па на моменти и збунувачка за противниците....се сеќавам кога си заминуваше анри, како сите очекуваа арсенал да не се квалификува ниту за во ЛШ, па баш таа сезона арсенал беше прв на табелата 3/4 од сезоната.....така да, ако решил човекот да си оди, нека си оди и со среќа нека му е, али за мене далеку е од легендите на арсенал....
А кој рече дека сега нема средства,одобрени се пари за засилувањата на Венгер :wink:

--- надополнето ---

Manchester City and Arsenal in battle to sign £25 million-rated Bordeaux talisman Yoann Gourcuff - report
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.665
Поени од реакции
12.549
да добро тоа, одобрени се 40 мил, кои ќе му помогнат на венгер за засилувања, меѓутоа ако стварно сака да потпише со некој од досега поврзаните голмани ќе му требаат дваесетина мил. плус да земе еден добар одбранбен секако ќе потоши уште минимум 10мил. и му остануваат уште 10 до 15 мил за да купи играч во средина,е кој ќе го земе за 10/15мил.....вака ќе го продаде фабрегас, можеби ќе го добие туре, а ако не ќе одвои од сумата што ќе ја добие фабрегас, уште 10 мил па ќе го закрпи и средниот ред, и со негатива од 10 до 15 мил. арсенал има состав со кој ќе биде рамо до рамо со челзи и ман утд и ман сити цела сезона и иаме големи шанси за:pehar: ...тоа е само мое размислување :toe::salut:

--- надополнето ---

и најважно од се ќе се продолжи политиката да не се трошат големи суми за трансфер буџетот, односно да нема големи загуби, како што беше до сега :)
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
да добро тоа, одобрени се 40 мил, кои ќе му помогнат на венгер за засилувања, меѓутоа ако стварно сака да потпише со некој од досега поврзаните голмани ќе му требаат дваесетина мил. плус да земе еден добар одбранбен секако ќе потоши уште минимум 10мил. и му остануваат уште 10 до 15 мил за да купи играч во средина,е кој ќе го земе за 10/15мил.....вака ќе го продаде фабрегас, можеби ќе го добие туре, а ако не ќе одвои од сумата што ќе ја добие фабрегас, уште 10 мил па ќе го закрпи и средниот ред, и со негатива од 10 до 15 мил. арсенал има состав со кој ќе биде рамо до рамо со челзи и ман утд и ман сити цела сезона и иаме големи шанси за:pehar: ...тоа е само мое размислување :toe::salut:

--- надополнето ---

и најважно од се ќе се продолжи политиката да не се трошат големи суми за трансфер буџетот, односно да нема големи загуби, како што беше до сега :)
Шефе не тропај глупости ќе ти се смеат сите, според политиката на Венгер јас би бил презадоволен ако потроши и 40 милиони. Имаме еден напагач без пари, голманче добро може да се најде за едно 5-6 милиони, еден стопер до 10 милиони и другите пари се за среден играч :Р
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Цеск се согласил дека ќе биде во Арсенал до 2014,потпишал договор,значи тоа е негова волја.:D
Да де, како и многу други што потпишале договори и се заколнале на верност во наредните 3, 4, 5 години а после го смениле клубот.
Не ме сваќај погрешно, дали ќе дојде Цеск во Барса годинава, дали следната....мене лично не ми мења ништо. Само не верувај дека долгиот договор може да го спречи Цеск да премине во Барса. Шпекулациите се огромни и секој фан си ги перцепира различно работите, на кој како што му одговара. :)
А што е сериозно, сериозно е!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да де, како и многу други што потпишале договори и се заколнале на верност во наредните 3, 4, 5 години а после го смениле клубот.
Не ме сваќај погрешно, дали ќе дојде Цеск во Барса годинава, дали следната....мене лично не ми мења ништо. Само не верувај дека долгиот договор може да го спречи Цеск да премине во Барса. Шпекулациите се огромни и секој фан си ги перцепира различно работите, на кој како што му одговара. :)
А што е сериозно, сериозно е!
Прашај адвокат ако не ми веруваш.:salut:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Breaking news:
Oсама испратил писмо до Лапорта.Во него пишува:„Ако испратиш понуда на Арсенал за Цеск,очекувај поклон од мене...кој не верувам дека ке успееш да го отвориш“.
Луѓе,ова навистина станува сериозно.:)))
10849_1152402102253_1593682528_30373250_693056_n.jpg
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
http://www.arsenal-serbia.com/home/index.php?option=com_content&view=article&id=3639:fabregas-eli-u-barselonu&catid=1:vesti&Itemid=2

--- надополнето ---

Breaking news:
Oсама испратил писмо до Лапорта.Во него пишува:„Ако испратиш понуда на Арсенал за Цеск,очекувај поклон од мене...кој не верувам дека ке успееш да го отвориш“.
Луѓе,ова навистина станува сериозно.:)))
Прегледај го приврзокот 28988
Ова го измисли ти или сериозно е?
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
„Ако испратиш понуда на Арсенал за Цеск,очекувај поклон од мене...кој не верувам дека ке успееш да го отвориш“. zver !

Joe Hart-8 milion
Mexes-10 milion
Toure ili Ibra-0 milion ( trampa za fabre)
Gourcuff-20 milion
Joe Cole-0 milion
Chamakh-0 milion

Ke go sitne Eduardo,Rosicky edno 18 milioni ke zeme i od fabre pari plus !
Mancester gi dade Ronaldo i Tevez pa ne padna u kriza za eden Cesc e rabotata ako se kupi mesto nego nekoj neka ide ! Ja iskreno ovie bi gi sakal najveke ! Ibra bi bil zver kolku i da ne go sakate deckoto igra mn jako !
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Најногу од се би сакал Цеск да остане... Имаме замени за него и тоа поквалитетни од него, ама му требат уште 3 или 4 години за да го достигнат нивото потребно. Ама ако капитенот мисле дека влегол у легендите на Арсенал нека не се лаже. Ме нервира ногу, виа шпекулации шо ги читам, ама ме нервира и шо нема ништо на официјалната. Според Венгер секој играч шо е под договор, мора прво он да даде согласност за да се остваре трансферот, така да ногу тешко дека ќе се случе нешто од ваа голема фама. Искрено се надевам дека ќе остане Цеск, ама ќе видиме шо ќе се случе.. Се ќе биде јасно у наредните 2 3 дена.. позз ганери
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Епа ако продолжи нов договор тогаш значи дека што поголем број години трае договорот толку повеќе пари Кошта !
Така да Барса ќе треба да спукаат богатство за да го доведат кај нив што значи ќе имаме многу пари за нови играчи!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom