Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Токму затоа ! Ливерпул не е тим за потсенување, иако немаат освоено титула 30 години(и нема да освојат уште толку)....:baeh::baeh:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Тоа уопште не е битно. Битно е дека Арсенал мора да тепа, во краен случај нерешено... пораз и "оптимистите" ќе ги напраи "песимисти". :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Епа тие играчи кои се историја повеќето од нив ги купи Венгер кога може и тогаш немаше пари Арсенал али не беа напумпани цените на играчите како што се сега од страна на Челзи, Сити, Реал, Барса...затоа и Ферги не купи некој скап фудбалер летото.Анри во Арсенал дојде за 10 милиони а во денешно време би вредел 40 сигурно. И истиот тој Фабрегас што ако дојде во Милан ќе го дркате од радост и вие навивачите а и Галиани дојде во Арсенал како младинец. А од тие што ги наброи ај преиспитај се и согледај дека повеќето од нив се пензионирани а останатиот дел не ни играат во своите клубови. А Арсенал нема пари па таа е реалноста сакал некој ја прифатил сакал не. А пувач еден ти ќе кажуваш за Арсенал. Истиот случај е и со Милан. Они џабе земаа 80 милиони за Кака кога ако не ги фрлат исто толку пари нема да освојат ништо дури и во Италијанската лига која е далеку послаба од Англиската.



Тие клубови кои ги набија цените волкави. Сигурно Милан цинцарите немаше да ги набијат цените ако не беа Челзи, Сити, Реал, Барса кои освен Барса работат од парите на своите газди, а не од заработката.
Извини знаев дека ќе се најде некој нецивилизиран како тебе :smir: ама ај ќе напишам одгово....

Кажи ми Жилберто Силва сакше да оди во Панатинајкос така? Или Арсенал изиграваше мајка Тереза па 90% од играчите ги даде за џабе?
И ти пак дркај на Фабрегас не на трофеите... Јас ќе дркам на остварената цел ти ќе дркаш на убавиот фудбал и на доброто дете што ќе го заменува :wink:

И дај објасни ми ја причината за патетиката со пари што ја истакнувате на секој неуспех?

Епа нели треба да платат рати за стадионот кој изнесува САМО 25 милиони ,нели треба плата разни глупости, и на крај за трансфери останува само за еден играч на сезона :)
Добро да направивте стадион ама више не разбирам дали доаа до грешка што го направивте или лоша проценка на водството на клубот... како што знам Емирати името му е дадено по спонзорите значи тука дел од парите се од спонзори што е и нормално но едно не ми е јасно мислам дека исто време ги пуштивте стадионите со на Баерн Алијанц Арена како можее баерн да купува 30 милиони Гомез 20 милиони Рибери Олич Прјанич и да го задржи Рибери? А кај вас имаше случаеви каде што Венгер нејќеше да даде ни за плата на играчите ...
За тоа тој погоре кога напиша циција нека гледа млце и од страна не смао да лупа :smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Димче се осеќа како доста моќен со тоа што еден Инзаги го кренал пехарот у ЛШ.

А вие дечки, стварно сте тапа фраери, и неможете да дркате ради тоа што Фабрегас не освоил трофеј ...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Димче се осеќа како доста моќен со тоа што еден Инзаги го кренал пехарот у ЛШ.

А вие дечки, стварно сте тапа фраери, и неможете да дркате ради тоа што Фабрегас не освоил трофеј ...
И да си ебеш векот ти финтаџија... браво... Епак вие кога ќе имате Инзаги во тим ќе ми биде чест да ми објасните дркањето.. И не го потценуј Фабрегас толку те молам има он освоено трофеј само не со Арсенал....
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
И да си ебеш векот ти финтаџија... браво... Епак вие кога ќе имате Инзаги во тим ќе ми биде чест да ми објасните дркањето.. И не го потценуј Фабрегас толку те молам има он освоено трофеј само не со Арсенал....
И не заборавај дека на два пати го освои Емирати Купот :pipi:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
А да прекинете да се карате ? Шо велите?
Битно е да победиме иначе СВЕ Е ГОТОВО ...
Милан Арсенал... зашто одиме од крајност во крајност ... па вие имате играчи што се изнаиграле со по 35 години ние 16 17 години .... нормално чекаат своја шанса... ќе бидне ќе дојде и тоа не ни треба никој милиардер само Венгер да почне да купува што ни треба а сега тоа е ШПИЦ али асален:smir:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Абе гледам многу сметководители имало во Арсенал, спртски директори, стручњаци и тоа замислите тука во Македонија и баш на овој форум. Дури венгер го направија и газда па он недава пари, срам да му е циција.:uvo:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Не потпишал, туку Венгер е убеден дека Роки може уште да гура и после повредата и затоа е спремен да му понуди нов договор.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123


недела 13 12 09 , 17 00 Енфилд , меч од ЕПЛ - директно на сител

ова е можеби најбитниот меч за двата тима - за нив ако кикснат - значи оставка на рафа и крај на надежите за било што - мејби и за 4 то место кое некако изминативе сезони беше резервирано за овие два тима , за нас да покажеме дека можеме да држеме чекор до титулата победа на енфилд значи и голема самодоверба , приближување на утд и челзи .

во нивниот прв тим има доста повредени што е случај и кај нас де , се враќаат торес и деби најверојатно на талентот аквилани ( кој изгледа ќе си остане ко талент ) но да не подценуваме пул секогаш знаат да изиграат маестрално , секогаш кога играат дерби влегуваат до максимун а посебно на неуморните фанови кои урлаат и после последниот свиреж - респект ( си викам ние да ја имавме онаа публика , сигурно ке бевме повеќе пати шампиони )

најопасен играч покрај торес се разбира тука е и бенајун кој така добро знае да се разигра против арсенал ко да му го ископле лозјето :pos2: тука е и нивниот капитен кој е опасен во пробивите , кој мава одсекаде и секако .. и најнакрајот за не го заборавеме кајт кој е најнеуморниот играч во цела премиер лига ( според мене монструм никогаш не му пага ни кондиција ни форма - брилијантен - секој го посакува во своите редови )

за нас - ние некако сме отпишани ама штознам сите дербиња што ги игравме бевме подценети и напоследново мн слаби - ама арсенал е арсенал секогаш кога игра под пресија правел брилијантни мечови , се надевам и в недела дека ќе биде така некако . очекувам блескава игра од нашиот срдеден ред , улогата на најистурен шпиц на А.А и минатогодишното one man show .. да покаже дека не било случајност и дека е голем играч за големи мечови , цесц , насри - да направат прекрасен натпревар , ако игра тио се надевам конечно на погодок негов - против тимот за кого навивал ко малечок .

се надевам на голово шоу , се надевам на фер меч , се надевам и сигурен сум на еден гол повеќе од црвените .. форза Арсенал

повелете со квалитетна дискусија
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Викаш ова е можеби најбитниот натпревар досега,брате секој е битен.И жалам што дојдовме во позиција да се молиме да челзи изгуби па ние да сме први и слично.Најмногу мразам кога некој друг ја прави судбината на арсенал а не самиот тим...
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Челзи нерешено изигра, мора да се стегнеме во овој момент и брзо да се вратиме погоре
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Причина повеке утре да се победи и да се фати приклучок со врвот ! И Јунајтед губи или изгуби, не знам, но утре ке биде Ѓаволски тешко да се победи !

Но знам, дека ке има големи мотиви кај нас и дека ке мора да се победи ! Само да не се чувствува притисок и нека играат како со Милан пред некоја година во ЛШ !

Нека играат лежерно, за своја душа ! Поздрав од мене !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom