Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јули 2010
Мислења
250
Поени од реакции
4
Од Велес има ли некој,или ке најдам јас 2-3 деца ептен да не бидам сам(секако дека нема да бидам сам еден куп Ганери има тука)
И уште нешто таму у белград се болни по партизан,ако наавиваме можно е по една клоца да лапнеме :pos2:
хаха ама не по една клоца по 50 и некој бокс плус хх
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
We play Sunderland away after Matchday 1, Chelsea away after Matchday 2, Man City away after Matchday 3, Newcastle at home after Matchday 4, Aston Villa away after Matchday 5 and Manchester United away after Matchday 6.
Не е многу арно,а? :))
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Абе ако си одиме на неутрална без обележје не се секирајте нема ништо да биде. А и да одиме со навивачите на Арсенал сте се уплашиле ептен вреди да се ризикува. Сепак нели Арсенал ви е во срцето па и некоја клоца ако попиете не е страшно, ако стврано го сакате Арсенал. Или пак само за пред ТВ сте јаки и за јадење трице на нет ве бива. Ех тоа е виртуелен свет најјаки сме тука, а во реалност......
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Со БС Турс кои патуваат Скопје-Белград-Скопје секој ден повратна карта е 30 евра, не знам колку ќе чини карта за утакмицата, но мислам дека со 100 евра се поминува без проблем (сите трошоци).
Ако знае некој дали е поевтино со кола да се иде 5 души, ќе се плати бензин сите подеднакво.
Патем, имам доста другари во Белград, јес да се Делии ама би можеле да ми најдат карти на време.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Со БС Турс кои патуваат Скопје-Белград-Скопје секој ден повратна карта е 30 евра, не знам колку ќе чини карта за утакмицата, но мислам дека со 100 евра се поминува без проблем (сите трошоци).
Ако знае некој дали е поевтино со кола да се иде 5 души, ќе се плати бензин сите подеднакво.
Патем, имам доста другари во Белград, јес да се Делии ама би можеле да ми најдат карти на време.
Можеби и поевтино од 100 евра ќе дојде зошто еврото кај нас е појако и ќе му дојде поевтино и не верувам дека карта од 1000 до 1500 динара динари српски да биде тоа е 20 евра. Е сега може 100 евра ако си земеш купуваш работи од тамо. Инаку обично до сега организирано за други натпревари било околу 50 евра и да е поскапо ќе биде 10 до 20 евра али повеќе тешко.
За со кола се исплаќа но ако нема зелен картон траба и тоа да се ваѓа а и за тоа треба околу 50 евра а и карти треба да се ангажираат луѓе иако се наоѓа луѓе во београд. Вака со агенција ако има доволна бројка е подобро затоа што не се замараш со ништо само плаќаш а они ја бркаат цела работа. А поскапо ќе дојде најмногу за 10 - 20 евра. така да не вреди многу да се замараш за тоа. Едина предност со кола е што можеш и да прошеташ и кога сакаш да тргнеш и да застанеш.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Нека ни се со среќа новото засилуваше Скилачи,а нормално...say hello to BELGRADE :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Уффффффффффффффф..... То Цецоооооооооооо... Хахахах....


Сум среќен, за тоа што го посакував.... Но, се надевам дека тој семинар нема да се падни, на таа дата....



И да се разјасниме, одиме да го гледаме Партизан, а успат и Арсенал.... Така да, одиме на нивни трибини, а не како гостински навивачи....
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Caffe Corsso site koj mozat neka dojdat u sabota da gleame zaedno pa da napraime dobar muabet za beograd
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Неговиот тим, Шахтјор игра со Арсенал во иста група... „Се враќа“ како противнички играч
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
2.477
Може треба да му нацрташ
Добро де,можеби не знае дека Дуду отиде таму,вие одма да се пошегувате на туѓа сметка
Нов е членот,вие одма го реметете
ТИШИНА
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Со тоа што немам 18 години , а секако сакам да одам да го бодрам Арсенал , дали би било тоа возможно?
И како ќе се организирате вие за одење сите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom