Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Cesc -> Nasri
Arshavin -> Walcott
Gallas -> Song / Campbell
Song -> Denilson

:денса2:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Cesc -> Nasri
Arshavin -> Walcott
Gallas -> Song / Campbell
Song -> Denilson

:денса2:
Може повторно Волчко за второ ќе го чува па Росицки ќе влезе на местото на Арша а Ебуе можда да стартува по офанзивно на позицијата на Насри :toe:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
и Да не ми е јасно, оти Росицки не игра бе...како можи еден од нашите најдобри фудбалери, да не игра...? Се надевам дека Венгер сега ке го има во предвид повеке....и уствари мора да го има...немаме играчи....:helou:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
и Да не ми е јасно, оти Росицки не игра бе...како можи еден од нашите најдобри фудбалери, да не игра...? Се надевам дека Венгер сега ке го има во предвид повеке....и уствари мора да го има...немаме играчи....:helou:
А место кого да играше, вака што те читам многу "оптимистички" настроен?
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Што се случува со дечкото?
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Во Евертон е на позајмица/од зимава.Летото ке си оди најверојатно.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
У пичку матер значи...Фабрегас ќе отсуствува 6 недели поради причината која Фабрегас стравуваше уште пред испитувањата...
Добра вест за Галас. Не било толку страшно и најверојатно "само" две недели ќе отсуствува.
Повеќе информации утре на прес..
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Cesc Fabregas
April 1
Following a scan on Thursday afternoon, the Club confirmed that Cesc Fabregas has suffered a small crack in his right fibula as a result of the collision with Barcelona defender Carles Puyol during Wednesday evening's match. As a consequence, Cesc will miss the remainder of the domestic campaign as he will be out of action for at six weeks.

William Gallas
April 1
William had been sidelined by a calf problem since the 1-0 win over Liverpool on February 10. He returned against Barcelona but after the match Wenger said it was a risk that did not pay off.
"William has a calf strain. He will be out for a while now. Again, I took a gamble that didn't pay off. I can say yes, I regret that now."

Andrey Arshavin
April 1

Andrey suffered a calf injury against Barcelona.


:toe: Ми мириса дека Арш ќе биде у тим за со Барса.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Лоши вести лоши вести и уште лоши вести ... кој ќе ни помогне кој ќе ни го води тимот сега ... РвП ... Цеск ... сепак ќе чекаме да видиме како ќе не предводи Сонг :pipi: Верувам во момакот!!!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Andrey Arshavin
April 1

Andrey suffered a calf injury against Barcelona.


:toe: Ми мириса дека Арш ќе биде у тим за со Барса.
First degree calf muscle strains should be rested from strenuous activities for 3 weeks, second degree strains for 4 to 6 weeks and third degree strains for 3 months.

Ја прогнозирам 3 недели.:nesum:
Без Цеск до крајот на сезоната/Аршавин ке изигра 2/3 утакмици,РвП за 2 недели се враќа/единствена позитивна ствар.А ако продолжат повредиве...ке играме со младиниците последните кола.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
Само за ова последново...Со каква тактика мислиш влеговме вчера кога ги оставивме да си поигруваат цело време со нас??
И мислиш дека Арсенал се толку физички спремни како Челзи што беше минатата година за да биде толку успешна само со дефанзива?

Сепак и така ни треба голови, а вчера покажаа нашиве дека кога ги притиснаа уште на половина се многу подобри.




Сонг со неговото доаѓање во Арсенал и со неговата позајмица мислам во Вест Хем играше штопер. Ова му е само втора сезона каде што игра средина.

Mislam deka Song ne bese na pozajmica nigde.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
Па.....што да кажам....не знам....само знам дека изгубивме половина тим, шансите за пласман се 0.01%, и плус тоа шансите за Премиер Лигата се намалени на само нецели 10%.....Сезоната е завршена....јас мислам..неколку пати се враќавме од мртвите, но според она вчера, можам да кажам дека Барселона заслужи да победи, а нашите два гола, беа среќа, според мене...

Уште една сезона во која ке кажиме дека наредната ке има повеќе, но јас мислам дека оваа година треба некои радикални промени, пред се сакам доминантен сопственик во Кронке, кој сигурен сум дека ке донеси квалитет и пари....Дури би се сложил и Усманов да го превземе клубот, но додека сме акционерско друштво, мислам дека ова е максимумот....

Поздрав:drk:
Хомичот рики мартин што ти е у роднински врски?Ми се гади од наши фанови кои шират негативна енергија...Усманов ке не спасел....смешки:kesa:или прво априлска шега ти беше ова?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom