Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Хахахах после вториот даден гол од страна на Арсенал Венгер му се криви на Бенитез , :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Не би се сложил дека Фабрегас играше добро ! Една асистенција нема да го извади од сивилото од првиот дел, кога не можеше да проигра никој од нашиот тим во нападот ! Едноставно загубен беше ! Но во вториот дел неколку добри топки и додавања особено кога самодовербата се крена на наша страна, по водството !

За Траоре не ни зборувам, бидејки убеден сум дека беше еден од послабите не само на овој натпревар туку и на предходните !

Мое мислење !

Respect !:helou:
Ај за Фабрегас играше лошо да, али Траоре мислам беше доста солиден мечов.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ај за Фабрегас играше лошо да, али Траоре мислам беше доста солиден мечов.
Сосема се согласувам ... Траоре беше солиден посебно во прво полувреме први 20 минути едини од одбраната наша шо играше , потоа Сања изигра маестрално но Траоре со борбеност огромна успеа да спречи акции неколку витални за нив... браво за него !!! ќе го биде :helou:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
http://www.arsenal-serbia.com/home/index.php?option=com_content&view=article&id=3203:qvenger-nas-inspirisaoq&catid=1:vesti&Itemid=2 :smir:

Честитки за победата одлично второ полувреме и заслужена победа и сега нека рече некои дека пак немаме шанси за титулата
и да нивниот капитен ја има погрешено професијата човекот требало да се бави со глума не со фудбал но не му замарајте тимовите од средината на табелата не може да имаат играчи како АРШАВИН и СОНГ

Во середа повторно играме нагости против барнли доста незгоден тим не треба да се потцени
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Cesc напиша:
"Šef je vikao, nikada ga nisam video takvog. Bio je veoma razočaran nakon prvog poluvremena i rekao da zbog načina na koji igramo ne zaslužujemo da nosimo dres Arsenala. I mislim da je bio u pravu. U drugom poluvremenu sve se preokrenulo",
Браво шефе.:jej:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Изгледа на венгер му скурчи и им плесна по една воспитна. Алелуја време беше!!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
АААААААААААААА! Аршавин :vozbud::vozbud::vozbud:

Кој мајстор човече. Среќа шо имаме еден ваков у тим. :)

Играта тапа, незнам како може 90 минути средината да форсира нафрлања према Насри, Волкот и Аршавин. Стварно не ми е јасно, ако е тоа тактика онда свака част, ја ќе почнам да веруам за титула ко ќе издржиме вака до Јануар и ќе земеме еден разбивач у напад а коа е у питање Венгер не мора ништо да значи.

Одбрана добра. Џерард немоќен, почна пиздарски да глуми цело второ полувреме, ах ... да не види уше 10 години титула на Ливерпул.
Штета ако Траоре пак се повреди, баш супер изигра дечкото.
И повредата на Аршавин ? не дај боже да е нешто сериозно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom