Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Ma nemoj?
Ubavo ti vika,koj ja sozade ovaa ubava igra?Zaradi sto si go zasakal Arsenal,mora da posoti pricina?
Se razbira deka go sakame sega poveke timot otkolku Arsen,no pricinata zaradi koja si go zasakal tolku klubot e tokmu toj.
Pojasno malce sega?
ооо ма немој баш заради него...да беше во некој друг клуб до сега десед пати ке го избркаа

:pos2::pos2:

Епа немаше да го знаеш арсенал ако не беше венгер ,а јас никаде не пишав дека ако си оди и крај јас не навивам за арсенал:pos2:
Што сакаше да кажеш со тоа дека пред да дојде венгер арсенал беше никоји ништо...а инаку рече дека заради него си навивал за арсенал
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Orce,aj izvini,najverojatno si izel pogresni pecurki,odmori malce,sabajle pak pisuvaj,za tvoe dobro ti zboram.:smir:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Orce,aj izvini,najverojatno si izel pogresni pecurki,odmori malce,sabajle pak pisuvaj,za tvoe dobro ti zboram.:smir:
Да не беше тоа закана. А ако ве нешто навредив се извинувам ама јас само ја зборувам реалноста ништо друго. поззз
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
ооо ма немој баш заради него...да беше во некој друг клуб до сега десед пати ке го избркаа



Што сакаше да кажеш со тоа дека пред да дојде венгер арсенал беше никоји ништо...а инаку рече дека заради него си навивал за арсенал


Извини вака али ако беше слаб како ти што го правиш нема пред секоја утакмица да менаџерите на противничките екипи да кажуваат како се воодушевуваат од Венгер, а и Реал секоја сезона да го бара. поздрав
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Извини вака али ако беше слаб како ти што го правиш нема пред секоја утакмица да менаџерите на противничките екипи да кажуваат како се воодушевуваат од Венгер, а и Реал секоја сезона да го бара. поздрав
Хех... ова да не го вежабаше пред огледало....а извини кажи кој друг освен стив брус,а и реал оваа сезона прв пат го побараа
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
А дали тоа значи дека ако тој си оди дека ти право нема да навиваш за арсенал...е тоа не ти се вика навивач брате...За арсенал сум па макај да игра и во кока кола шампионатите во англија и без разлика кој ке е тренер или кои ке се играчи
Но Орце како што викаш ти дека би навивал и во кока кола шампионатите ако замине Венгер , :tapp: чукни а малце главата и размисли каде е подобро да навиваш во кока кола како што ти викаш или да се бориш за Титула во Премиер лига и да го гледаш твојот тим последните години како еден од подобрите 8 тима во Лигата на шампионите , сет овој тим и успех на Арсенал се Должи на Венгер , кој друг тренер со по сезона од 10 000 Фунти за трансвери ќе го одржува тимот на високо ниво , ако има таков кажи и јас ќе се откажам од венгер

Хех... ова да не го вежабаше пред огледало....а извини кажи кој друг освен стив брус,а и реал оваа сезона прв пат го побараа
Инаку во премиер лигата а и општо во светот едни од најдобрите менаџери се сметаат Венгер и Фергусон , старите лисеци
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Но Орце како што викаш ти дека би навивал и во кока кола шампионатите ако замине Венгер , :tapp: чукни а малце главата и размисли каде е подобро да навиваш во кока кола како што ти викаш или да се бориш за Титула во Премиер лига и да го гледаш твојот тим последните години како еден од подобрите 8 тима во Лигата на шампионите , сет овој тим и успех на Арсенал се Должи на Венгер , кој друг тренер со по сезона од 10 000 Фунти за трансвери ќе го одржува тимот на високо ниво , ако има таков кажи и јас ќе се откажам од венгер
Има брат, ја сум. Откажи се одма :pos2::pos2:
Да ви се плукнам у карењето за тоа кој е најверен навивач и зошто навива за Арсенал е*ате.
ПС Ја сум најверен навивач бе и што ми можете :pos2:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
А ти ако си толку информиран ќе знаеше дека беа повредени и маркез и ибрахимовиќ и меси и дури се збореше и дека и со реал нема да играат.
Епа они и да беа повредени до недела се опоравени па ке си играат со Реал Мадрид(а иначе која будала става повредени играчи на клупа? а има избор?).Они нема да се стегаат дали ке се опорават до недела или не.А ние се ке се напрегаме дали еден од главните штопери ке е фит.

пс: Добро бе мајке ми стара толку сте оперирани од титула? Епа јас сакам арсенал да освои титула а вие ако навивате за нешто друго ондак ни је проблем.Има и други тимови кои не освојуваат титула а пружаат интересни натпревари па можете да навивате слободно за нив.Пошто кога губи арсенал мене ми се кине срце затоа што знам до кој степен е стигнат е немој некој рекол навивај за друг клуб затоа што стварно ја убивате секоја дискусија за арсенал.Не е форумов да кажувам дека го сакам арсенал туку да анализираме и да даваме свои мислења.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Пак ќе кажам (мое мислење) дека Венгер намерно изигра така за да ги среди малку работите затоа што после натпреварите за репрезентација некако ми изгледаја неорганизирани, како првпат да играат заедно. Дали тоа беше поради тоа што за репрезентација имаат подруги тактики и тренинзи. Сепак потребно е уигрување затоа што кога има ротации почесто поголеми се шансите за кикс.

Ако гледаме и Челзи играше со прв состав иако за нив неважна утакмица.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
Епа они и да беа повредени до недела се опоравени па ке си играат со Реал Мадрид(а иначе која будала става повредени играчи на клупа? а има избор?).Они нема да се стегаат дали ке се опорават до недела или не.А ние се ке се напрегаме дали еден од главните штопери ке е фит.

пс: Добро бе мајке ми стара толку сте оперирани од титула? Епа јас сакам арсенал да освои титула а вие ако навивате за нешто друго ондак ни је проблем.Има и други тимови кои не освојуваат титула а пружаат интересни натпревари па можете да навивате слободно за нив.Пошто кога губи арсенал мене ми се кине срце затоа што знам до кој степен е стигнат е немој некој рекол навивај за друг клуб затоа што стварно ја убивате секоја дискусија за арсенал.Не е форумов да кажувам дека го сакам арсенал туку да анализираме и да даваме свои мислења.

кои се тие др. тимови јас незнам некој тим што игра убаво или па сум заслепен од арсенал па не ги гледам другите

а верувај на сите ни се кине срце кој помалку кој повеке

Има брат, ја сум. Откажи се одма :pos2::pos2:
Да ви се плукнам у карењето за тоа кој е најверен навивач и зошто навива за Арсенал е*ате.
ПС Ја сум најверен навивач бе и што ми можете :pos2:


ај се кладиме не си :baeh:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Хех... ова да не го вежабаше пред огледало....а извини кажи кој друг освен стив брус,а и реал оваа сезона прв пат го побараа
Види сеа неќам да се карам затоа не се прави толку паметен. Јас си кажав само што е вистината за тоа колку сите во фудбалот се импресионирани од Венгер и не мислам да ти докажувам ако те заинтересира побарај си сам ќе најдеш со сигурност. Ај да ти помогнам како нешто најтазе
http://www.goal.com/en/news/1716/champions-league/2009/11/24/1645065/arsenals-policy-is-incredible-standard-liege-coach-laszlo

Епа они и да беа повредени до недела се опоравени па ке си играат со Реал Мадрид(а иначе која будала става повредени играчи на клупа? а има избор?).Они нема да се стегаат дали ке се опорават до недела или не.А ние се ке се напрегаме дали еден од главните штопери ке е фит.

пс: Добро бе мајке ми стара толку сте оперирани од титула? Епа јас сакам арсенал да освои титула а вие ако навивате за нешто друго ондак ни је проблем.Има и други тимови кои не освојуваат титула а пружаат интересни натпревари па можете да навивате слободно за нив.Пошто кога губи арсенал мене ми се кине срце затоа што знам до кој степен е стигнат е немој некој рекол навивај за друг клуб затоа што стварно ја убивате секоја дискусија за арсенал.Не е форумов да кажувам дека го сакам арсенал туку да анализираме и да даваме свои мислења.
Па утакмицата со интер им беште мнооогуу поважна отколку со реал, а и немаат некој голем избор па затоа и на клупа седеа. Ако во случај губеше барса сто посто ќе излезеа на терен али нвм си тепаа :).


Истото се случува и кај мене ;)
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Но Орце како што викаш ти дека би навивал и во кока кола шампионатите ако замине Венгер , :tapp: чукни а малце главата и размисли каде е подобро да навиваш во кока кола како што ти викаш или да се бориш за Титула во Премиер лига и да го гледаш твојот тим последните години како еден од подобрите 8 тима во Лигата на шампионите , сет овој тим и успех на Арсенал се Должи на Венгер , кој друг тренер со по сезона од 10 000 Фунти за трансвери ќе го одржува тимот на високо ниво , ако има таков кажи и јас ќе се откажам од венгер


Инаку во премиер лигата а и општо во светот едни од најдобрите менаџери се сметаат Венгер и Фергусон , старите лисеци
Изгледа не ја свати целата приказна погледни го од почеток муабетот па после мозе да зборуваме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom