Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Види го голот де пак,ке видиш дека можеше да реагира подобро.
А што сакате вие од Венгер,да извади 11 нови?
Дени играше,Ебуе играше,Насри играше,Вела играше.Овие не се во првите 11 дечки.Диаби,Сања,Тео,Дуду,овие би требало да играт со Челзи.

Гвардиола ги одмарал првотимците,смешки бе,од овој натпревар му зависеше дали ке ги поминат групите,а он ги одмарал.Не ги одамараше туку имаат повреди,затоа не играа.А еве колку ротации направи Венгер вчера,читни малце погоре.
А што си има веза кој натпревар е.Галас и Вермален најмалце трчат во еден натпревар,затоа и можат да издржат повеќе.
Нема причина да јадете гомна за Арсен.

Галас и Арша најверојатно ке бидат спремни за натпреварот со ЦСКА Лондон.
Гибс ни отиде 3 месеци.Е сега,дали ке игра Силвестре или Траоре ке видиме,на Гаел му остануваат уште неколку недели да се опорави.
Во право за одморањето на играчите. Сепак имаше доста ротација, плус Венгер сака според мене да ги подуигра бидејќи после репрезентативните натпревари изгледаја како дезорганизирани. Затоа мислам дека Венгер го задржа средниод ред за да се консидуираат работите. Сега тука има ризик од повреда но сепак без ризик нема резултат. И мислам дека не треба да се прават прмногу ротации доволно е што ги одмора во Карлинг купот, сепак со премногу ротации неможе да се постигне континуитет. Поради повредите секако има ротации и може да се види дека играта знае да се промени поради тоа.
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Интересно интервју на Дуду.

Eduardo: Senderos bi mogao biti prevoditelj, a Almunia kuhar

Na blic-pitanja vezana uz momčad Arsenala odgovorao je za klupski službeni mjesečnik hrvatski nogometni reprezentativac i napadač londonskih “topnika”, Eduardo da Silva...

“Tko je najbolji za...” početak je svakog pitanja u intervjuu nevazanom uz nogometne teme.

*... odabir glazbe prije utakmice?

- Emmanuel Eboue - on je uvijek sretan i uživa u glazbi.

*... kuhinju?

- Manuel Almunia - dobar je kuhar, pa mislim da bi bio dobar u tim stvarima.

*... vožnju autobusa?

- Denilson - mlad je, ali dobar vozač. Mogao bi voziti autobus.

*... čišćenje svlačionice?

- Gael Clichy - uvijek nešto posprema, skladan je i uredan. Bio bi idealan za to.

*... dizajn novih dresova?

- Samir Nasri - uvijek dolazi dotjeran na treninge i razumije se u modu.

*... ulogu voditelja kviza?

- Mikael Silvestre - vrlo je inteligentan, bio bi sjajan u postavljanjima pitanja.

*... ulogu prevoditelja?

- Phillipe Senderos - priča mnogo stranih jezika, dakle, on.

*... ulogu TV voditelja?

- Nicklas Bendtner - voli kamere i medije i u toj bi se ulozi osjećao vrlo ugodno.

* organiziranje večernjih izlazaka?

- Nicklas Bendtner - mlad je i znao bi nas odvesti na mjesto na kojem bi se zabavili.

interesting


За жал на хрватски е.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Глава у глава со Галас. Ама овој Руска глава, ништо не му е, иако лошо изгледаше. :)

На Галас цело око му се затвори, сеа што знам дали ќе игра со Челзи.
Врло гадна ствар.Тешко дека ќе се опорави до недела...

Види го голот де пак,ке видиш дека можеше да реагира подобро.
А што сакате вие од Венгер,да извади 11 нови?
Дени играше,Ебуе играше,Насри играше,Вела играше.Овие не се во првите 11 дечки.Диаби,Сања,Тео,Дуду,овие би требало да играт со Челзи.

Гвардиола ги одмарал првотимците,смешки бе,од овој натпревар му зависеше дали ке ги поминат групите,а он ги одмарал.Не ги одамараше туку имаат повреди,затоа не играа.А еве колку ротации направи Венгер вчера,читни малце погоре.
А што си има веза кој натпревар е.Галас и Вермален најмалце трчат во еден натпревар,затоа и можат да издржат повеќе.
Нема причина да јадете гомна за Арсен.

Галас и Арша најверојатно ке бидат спремни за натпреварот со ЦСКА Лондон.
Гибс ни отиде 3 месеци.Е сега,дали ке игра Силвестре или Траоре ке видиме,на Гаел му остануваат уште неколку недели да се опорави.
Брат иди ти информирајсе малце
Subs


  • R. Márquez
  • J. Pinto
  • Z. Ibrahimovic
  • Maxwell
    89′
  • L. Messi
  • Bojan
    85′
  • Jonathan
    90′
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Taka li beee,epa imaa mali povredi i ne bea vo prv tim,sto ne e jasno?
Treba da nacrtam?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Врло гадна ствар.Тешко дека ќе се опорави до недела...



Брат иди ти информирајсе малце
Subs


  • R. Márquez
  • J. Pinto
  • Z. Ibrahimovic
  • Maxwell
    89′
  • L. Messi
  • Bojan
    85′
  • Jonathan
    90′

А ти ако си толку информиран ќе знаеше дека беа повредени и маркез и ибрахимовиќ и меси и дури се збореше и дека и со реал нема да играат.
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Anywhere...anytime...Eboue steals the show.




:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Кои цар :pos2::eboue:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Види го голот де пак,ке видиш дека можеше да реагира подобро.
А што сакате вие од Венгер,да извади 11 нови?
Дени играше,Ебуе играше,Насри играше,Вела играше.Овие не се во првите 11 дечки.Диаби,Сања,Тео,Дуду,овие би требало да играт со Челзи.

Гвардиола ги одмарал првотимците,смешки бе,од овој натпревар му зависеше дали ке ги поминат групите,а он ги одмарал.Не ги одамараше туку имаат повреди,затоа не играа.А еве колку ротации направи Венгер вчера,читни малце погоре.
А што си има веза кој натпревар е.Галас и Вермален најмалце трчат во еден натпревар,затоа и можат да издржат повеќе.
Нема причина да јадете гомна за Арсен.

Галас и Арша најверојатно ке бидат спремни за натпреварот со ЦСКА Лондон.
Гибс ни отиде 3 месеци.Е сега,дали ке игра Силвестре или Траоре ке видиме,на Гаел му остануваат уште неколку недели да се опорави.
А зошто да не за кој кур му требаше овој натпревар, а ако изгуби од челзи ја губи титулата и право нека си поднесе сам оставка пошто на живци стварно ми оди
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
А зошто да не за кој кур му требаше овој натпревар, а ако изгуби од челзи ја губи титулата и право нека си поднесе сам оставка пошто на живци стварно ми оди

Епа на тебе ако ти оди на друг не му оди
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Врло гадна ствар.Тешко дека ќе се опорави до недела...



Брат иди ти информирајсе малце
Subs


  • R. Márquez
  • J. Pinto
  • Z. Ibrahimovic
  • Maxwell
    89′
  • L. Messi
  • Bojan
    85′
  • Jonathan
    90′
Точно, и тој изјави дека ако има потреба ке ги пушти меси и ибрахимович, и плус нив не им е гарантиран пласманот а на арсенал му е гарантиран и венгер ке ги пушта фабрегас вермален галас аршавин(го дотепаа човекот) и после ке играт со челзи
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
А зошто да не за кој кур му требаше овој натпревар, а ако изгуби од челзи ја губи титулата и право нека си поднесе сам оставка пошто на живци стварно ми оди
Bog da cuva,drugarce apcinja da ne ti trebat?:toe:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Епа на тебе ако ти оди на друг не му оди
Аууу на тебе осекам не ти оди, зарем не ви прекурчи секоја година само да се надеваме, лани пак заради него изгубивме од ман у полу финале во лигата едвај изборивме четврто место пак заради негови грешки

Bog da cuva,drugarce apcinja da ne ti trebat?:toe:
Не фала. :baeh:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Аууу на тебе осекам не ти оди, зарем не ви прекурчи секоја година само да се надеваме, лани пак заради него изгубивме од ман у полу финале во лигата едвај изборивме четврто место пак заради негови грешки

Да ти кажам право и заради него навиваме за тимот ,инаку којзнае каде ќе беше сега арсенал дали и ќе постоеше.:toe:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Да ти кажам право и заради него навиваме за тимот ,инаку којзнае каде ќе беше сега арсенал дали и ќе постоеше.:toe:
А дали тоа значи дека ако тој си оди дека ти право нема да навиваш за арсенал...е тоа не ти се вика навивач брате...За арсенал сум па макај да игра и во кока кола шампионатите во англија и без разлика кој ке е тренер или кои ке се играчи
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
А дали тоа значи дека ако тој си оди дека ти право нема да навиваш за арсенал...е тоа не ти се вика навивач брате...За арсенал сум па макај да игра и во кока кола шампионатите во англија и без разлика кој ке е тренер или кои ке се играчи
Ma nemoj?
Ubavo ti vika,koj ja sozade ovaa ubava igra?Zaradi sto si go zasakal Arsenal,mora da posoti pricina?
Se razbira deka go sakame sega poveke timot otkolku Arsen,no pricinata zaradi koja si go zasakal tolku klubot e tokmu toj.
Pojasno malce sega?
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
А дали тоа значи дека ако тој си оди дека ти право нема да навиваш за арсенал...е тоа не ти се вика навивач брате...За арсенал сум па макај да игра и во кока кола шампионатите во англија и без разлика кој ке е тренер или кои ке се играчи
:pos2::pos2:

Епа немаше да го знаеш арсенал ако не беше венгер ,а јас никаде не пишав дека ако си оди и крај јас не навивам за арсенал:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom