Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Па досега Арсенал на Сител го имаше 2 пати.
ПС Ако сакаш да ја закачиш акаунт сликата што ти е да ја украдам=]
Па не даваа ама со кој со Манчестер С и М,а со некоја послаба екипа не


Повели
 
Т

Топџија

Гостин
Еве го составот:

Маноне,Сања,Галас,Вермален,Клиши,Сонг,Ебуе,Фабрегас,Дијаби,Едуардо,ванПерси.

Клупа:

Шчезни,Силвестре,Гибс,Рамзи,Вилшер,Росицки,Бентнер.

Ајде со среќа се читаме за 2 саати во добро расположение:vozbud::vozbud:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Честито победа. На Ван Перси денес дефинитивно не му беше денот, како и да е, честитки уште еднаш.
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Конечно сигурна победа. Се надевам дека така ќе продолжиме и понатаму.

Поздрав!
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
форца Арсенал

добар меч ... не сум задоволен од играта ... лол напаѓачите ко мисири дремеа ...

од верминаторот - колку го сакам играчов ... алал нека му е ...

требаше бар уште два ..

а во однос на тие леле коi дивјаци , аман до кога овие судиите нема да ни ги штитат играчите - срамота овие ко боксери ... не маваа и .... не тепаа .... не тепаа - :pos2:

браво момци одличен меч , колективно одлично изиграно

компактност во секое поле , алал нека му е на киркланд ... прими додуша 4 ама ... одличен
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
ај ај ван перси кој малер е у пм :)

браво за момците, супер изиграно. Верминаторов растура, вториот гол у стил на голем напаѓач :)

И сеуште мислите дека подобро ќе беше Туре да останеше? :))))
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Van Persie pak maler be !!!!!! Inace toa so 133 te milioni ne gi rekov za transferi tuku transferite gi spomanv bez nikakva vrska so `133 milioni
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Сигурно дека од Стандард можеме да бидеме задоволни само од резултатот, а не верувам од играта, а Росицки се покажа дека ке биде добро засилување за нас, бидејки видов неколку добри топки од него, кои за жал Бендтнер не успеа да ги искористи ! Гледам дека некако излегува дека тој е подобар од некои врвни напагачи, но има време за него ! Јас така мислам !

За утре очекувам тип од 4+ !
Кога е во прашање Арсенал ретко ми бега тип, можеби затоа сум побогат за 9,400 денари !

Е сега, за мечот нема што да се кажи, ако се знае дека победивме со овој резултат ! Единствено ме загрижуваа оние глупи стартови врз нашите играчи, и особено Фабрегас, кој седеше на центар во последните 10-15 минути ! Но тоа ке видиме утре или после на пресот !

Се на се задволен од резултатот, и имам една молба ! Да направиме петиција за Вермален да игра како напагач !? Еве овие голови од одбраната фалеа во предходните години, а сега ги имаме на претек !

Е сега можеби, ке биде тешко нареднитот викенд, ако се знае дека играме на Кревен Котиџ, и против тим, кој игра најдобро на домашен терен, каде минатата сезона, имаја преку 10-15 победи ! Но сепак јас сум голем оптимист ! Ако не се лажам, прво треба да играме среда против ВБА, за некој од куповите, па после ке видиме !

Како и да е, честито победа !
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Како и да е, мислам дека во овие први кола, доколку успееме да победиме на гости наредниот викенд, каде лани имавме пораз од 1-0, тогаш можеме да влеземе во серија од неколку победи, бидејки подоцна играме со релативно послаби екипи, од кои можеме да го извлечиме максимумот !

И гледам дека некои од овде се незадоволни од Сител и Коментаторите, па затоа ви предлагам пакет на Тотал ТВ ! Тоа е слично на Макс Тв, само што ова е од Србија, и на кое се на располагање сите Пинк програми, и најважното Пинк М и Пинк М1 каде има Англиски фудбал по 7 преноси за викендот ! Исто така има и Нова и РТЛ, каде има Англиско и ЛШ ! И уште подобро го работат, двајца коментатори, кои успеаа да ме задржат покрај ТВ и на натпревари на Барнли и некои досадни екипи ! Го купувате еднаш за 6,400 денари, и секоја година плакате по толку ! Можете да го порачате по карго, а инсталацијата е лесна ! Единствен проблем е тоа дека можат да го имаат оние во поголемите градови како Скопје и Битола ! Во другите градови има покриеност само од 55% и не гарантираат дека ке ги имате сите програми !

-Оф топик-:pipi:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
За вермален секоја чест...гледате ли зошто беше продаден туре...конечно да се покажат во одлично светло како што знае арсенал...а на Рвп не му беше денот што да прави човекот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom