Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Гледам две страни со спротивни размислувања. Мислам дека и двете страни се во право. Потребно е инвестиција но таа инвестиција треба да ја раководи Венгер. И Венгер би сакал да купи поквалитетни и поскапи играчи но знаете дека немозже затоа сто го исплачаат стадионот а и не му даваат пари. Се согласувам дека на Арсенал му фали само еден класичен шпиц како Дрогба, Раул, Ван Нистелрој итн. кој задача им е да постигнуваат гол.

А со тоа дека ако се купат звезди незначи дека ќе се освојуваат сигурно титули. Ги видовме минатата сезона Реал, или пак Челзи што немаат сеуште освоено лига на шампиони. Барселона лани и не донесе некое супер засилување туку паметни заслилувања како Алвез кој го ставам во класа на фудбалери а не звезди и освои се што можеше. И Манчестер нефрла огромни суми на пари па пак освојува титули.

Значи треба инвестиција но не на купување на звезди туку фудбалери. Венгер одлично го работи тоа не проблемот е што имаме премногу проблеми со повреди. И само едино што би сменил во постоечкиот тим би инвестирал во класичен шпиц бидејќи има кој да даде топка но нема кој да ја смести во гол. Некој во ист стил како Инзаги или Панчев :smir::wink:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Гледам две страни со спротивни размислувања. Мислам дека и двете страни се во право. Потребно е инвестиција но таа инвестиција треба да ја раководи Венгер. И Венгер би сакал да купи поквалитетни и поскапи играчи но знаете дека немозже затоа сто го исплачаат стадионот а и не му даваат пари. Се согласувам дека на Арсенал му фали само еден класичен шпиц како Дрогба, Раул, Ван Нистелрој итн. кој задача им е да постигнуваат гол.

А со тоа дека ако се купат звезди незначи дека ќе се освојуваат сигурно титули. Ги видовме минатата сезона Реал, или пак Челзи што немаат сеуште освоено лига на шампиони. Барселона лани и не донесе некое супер засилување туку паметни заслилувања како Алвез кој го ставам во класа на фудбалери а не звезди и освои се што можеше. И Манчестер нефрла огромни суми на пари па пак освојува титули.

Значи треба инвестиција но не на купување на звезди туку фудбалери. Венгер одлично го работи тоа не проблемот е што имаме премногу проблеми со повреди. И само едино што би сменил во постоечкиот тим би инвестирал во класичен шпиц бидејќи има кој да даде топка но нема кој да ја смести во гол. Некој во ист стил како Инзаги или Панчев :smir::wink:
Истото и го изјави венгер не е битно Големо име, битен е голем играч :helou:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Najdobra akademija ja imaat PSV,Ajax,Feyenoord.....Nie nemame akademija site tie mladi se kupeni od nekoj drug tim i se razvivaat tuka....Nie imame dvajcaa anglicani Walcott i Wilshere

real ima milion tituli be i u svetot e najbogat so tituli.....Ima edno 9 u lc i 37 u pd....Nemoj da go sporeduvas REAL SO ARSENAL...Celzi veke ima obezbedeno igraci nema potreba da kupuva mnogu....i pokraj toa pak sakaat da kupat pojak kako pato,aguero itn....Nie nemame a nejkeme da imame
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Ti ocigledno si go zgresil fanklubot, trebalo kaj Real da odis.
Dosta od mene - nema cel ovoa - odam da gledam LS.
Pozz
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Гледам две страни со спротивни размислувања. Мислам дека и двете страни се во право. Потребно е инвестиција но таа инвестиција треба да ја раководи Венгер. И Венгер би сакал да купи поквалитетни и поскапи играчи но знаете дека немозже затоа сто го исплачаат стадионот а и не му даваат пари. Се согласувам дека на Арсенал му фали само еден класичен шпиц како Дрогба, Раул, Ван Нистелрој итн. кој задача им е да постигнуваат гол.

А со тоа дека ако се купат звезди незначи дека ќе се освојуваат сигурно титули. Ги видовме минатата сезона Реал, или пак Челзи што немаат сеуште освоено лига на шампиони. Барселона лани и не донесе некое супер засилување туку паметни заслилувања како Алвез кој го ставам во класа на фудбалери а не звезди и освои се што можеше. И Манчестер нефрла огромни суми на пари па пак освојува титули.

Значи треба инвестиција но не на купување на звезди туку фудбалери. Венгер одлично го работи тоа не проблемот е што имаме премногу проблеми со повреди. И само едино што би сменил во постоечкиот тим би инвестирал во класичен шпиц бидејќи има кој да даде топка но нема кој да ја смести во гол. Некој во ист стил како Инзаги или Панчев :smir::wink:
Немојте да мислите дека Хил Вуд и компанија немаат леб да јадат па не Венгер ни денар не му даваат. Венгер има доволно пари секое лето и парите ги вложува во квалитет. Значи он се нема пожалено. Е сеа јас мислам дека таквите фанови многу ги буни повредите... од кога ќе се изнаповредат повеќе играчи на една позиција... што значи двајца тројца добри играчи на период негде два месеци по почеток на сезона тогаш настанува збрка... и нормално Венгер е крив зашто не купил замена за тие 2 играчи и што е најлошо го спомнуваат Ван Дер Варт наместо некое анонимно талентче као што и Венгер знае да го ископа.

И јас мислам дека можеби ќе беше добро да се земе еден напаѓач кој ќе имаше осет за гол, повисок, по корпулетен, и да не должам многу тоа ни фали во тимот. Едуардо е одличен финишер, ме бендисува како играч, но кој ќе рипа при нафрлување ? од игра, од корнер, од слободен ? Е сеа едно не ми беше јасно од Венгер зашто Бентнер го игра како крило... штета што не беше Вела тука, мислам дека каде каде би изиграл на таа позиција од него, не?

Аршавин, Едуардо, Ван Перси, Волкот... како напаѓачи тие ќе имаат најголема минутажа оваа година. Од втор план би дошле Бентнер и Вела.

И апсолутно се сложувам, значи паметни засилување... да го следиш повеќе пати, па му ги процениш можностите, да видиш што е како е, и да испратиш понуда а не како Реал т.е ко Перез што ќе седне пред телевизор и ќе види кој се тројца најдобри фудбалери. :tapp:

ПРОБЛЕМ Е ВО ПОВРЕДИТЕ, ТОА Е ЈЕДИНО НЕШТО ШТО НЕ СПРЕЧУВА ОД ПОГОЛЕМ УСПЕХ!
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Епа брат јебига ....Тоа незначи дека не треба да се превземе нешто....Бендтнер крило алоооооооооооо !!! Сестра ми веке знае кај игра Бендтнер....Неаме класичен напаѓач тоа е најголем проблем од сите....

Arsenal have joined the race for CSKA Moscow goalkeeper Igor Akinfeev.
The Russia international has attracted enquiries from Manchester United and Bayern Munich over the past fortnight.
And now Russia's Life says Gunners boss Arsene Wenger is also keen on Akinfeev.
It's emerged that Akinfeev is already taking English language lessons in anticipation for a move to the Premiership - and favours London as his next destination.
Ова ке биде наредниот трансфер на АРСЕНАЛ со сигурност....Овој трансфер ми е животна желба...Ке видите тогаш како у цела сезона ке се прими највеке 10 гола !!!! Човекот е ѕвер!!! сеа каква топка фати против Волфсбург
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Освен напаѓач добро би било и подобар голман. Инаку средината ни е супер, одбрана може да се земе уште нешто ради повреда, а за напад како што кажав само еден класичен шпиц т.е. чекач да собира отпаднати топки
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ејјј овој Акинфееф ама јако голманче еј. Добро го проценил овој Аршесавин. :)

Чим е сигурно наш следното лето, ондак немаме гајле... 10 голови многу ќе биде ако примиме у цела сезона!

3 комада ко ништо ги прими :pipi:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Abe ne ste mi jasni vie mene !!! Zasto da ne ni treba Luis Fabiano,Van der Vart???????
На Венгер политика било да си стаи пари у џеб, да си напрај свои играчи и после да ги продава. На прашање кој се тие ... еве што одговара - вика Туре, Анри, Адебајор, Пирес, Хлеб, Анелка :pos2::pos2::pos2::pos2:
љумберг , овермарс , пети ,емануел пети

луиш фабијано е добар за во : севиља , милан ...
+ незнаеме како би се адаптирал во ЕПЛ - бразилец ебеш му матер ... а во англија .. не играат мн мн ...

РВВ е подобар или тука тука ? со : цесц , росицки , насри , А:А , тио ... дијаби е одличен играч само никогаш апсолутно никогаш професорот го нема играно на неговата позиција каде беше капитен на младата француска репрезентација , денилсон е мн јако дете .. одличен плејмејкер и кога игра со цесц има сигурност во неговите потези .. ( жалам се разидовме во милсењата )
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Да не знае некој што е работата со Сендерос го нема во тимот во сите утакмици досега не е земен а гледам истото се случува и за утре ? а мислам дека ќе биде доста потребен оваа сезона знаејќи дека џуру а пропушта цела сезона ?
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Да не знае некој што е работата со Сендерос го нема во тимот во сите утакмици досега не е земен а гледам истото се случува и за утре ? а мислам дека ќе биде доста потребен оваа сезона знаејќи дека џуру а пропушта цела сезона ?
Играше вчера за резервите.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Да не знае некој што е работата со Сендерос го нема во тимот во сите утакмици досега не е земен а гледам истото се случува и за утре ? а мислам дека ќе биде доста потребен оваа сезона знаејќи дека џуру а пропушта цела сезона ?
Треба да има работа во тоа?
Па такво дрво .. недај боже да земе во прв тим :pos2:
Тек тогаш ќе знаеме зашто губиме... :kesa:
А у резервниот тим нека го нека игра... можеби се блиску таму соиграчите по квалитет со него...па се снаоѓа полесно ;)
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Треба да има работа во тоа?
Па такво дрво .. недај боже да земе во прв тим :pos2:
Тек тогаш ќе знаеме зашто губиме... :kesa:
А у резервниот тим нека го нека игра... можеби се блиску таму соиграчите по квалитет со него...па се снаоѓа полесно ;)
мислам дека си грешка со врска со сендерос тој е баш добар играч. Стварно незнам зошто толку човеко го малтертираат го пуштат со резервите...мислам дека треба да почне венгер и него да го менува со галас пошто галас нема уште многу да игра 1-2 сезони најмногу а после ке ни биде најпотребен сендерос
 
Т

Топџија

Гостин
Аршесавин едно објаснување за тебе.
Под претпоставка дека ќе составиш тим со 20 „играчишта“ и ти се погодат сите фит што ќе правиш?? Ќе треба некој од нив да грее клупа?? Нормално да!! И...што се случува потоа?? Малку ќе треба време да помине пред некој да искаже незадоволство, следствено се нарушува следново правило victoria cocncordia crescit (превод: победата ресте од хармонија). Па така пак ќе ти се случи нешто како ланските порази од Сити и А.Вила кои дојдоа кога бевме здрмани од внатрешни несогласувања. Ете ви уште една причина за оние кои се чудеа зошто беа продадени Туре и Гомнојор, пошо тие беа темпирани бомби кои можеа секое време да пукнат и да го растурат тимот(Туре ради незадоволството зошто не стана капитен, а другиов ради парите).

Друго! Што сезонава те натера да се сомневаш во тимот?! Поразот од Јунајтед?! Поразот од Сити?! Ако да тогаш не можам да ти се изначудам,поради тоа што стварно површно гледаш на работите! Сериозно!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Треба да има работа во тоа?
Па такво дрво .. недај боже да земе во прв тим :pos2:
Тек тогаш ќе знаеме зашто губиме... :kesa:
А у резервниот тим нека го нека игра... можеби се блиску таму соиграчите по квалитет со него...па се снаоѓа полесно ;)
Абе ај што збориш? сериозно?

Па ја попрво би го стегнал Бентнер у резервите него Сендерос.
Ако не си знаел, Венгер има изјавено дека Сендерос е најинтелигентниот играч во тимот, исто и Мартин Кион го има тоа изјавено.

Малце глупа ми е споредбата, ама што да се праи кога во фан клубов само глупости се тресат. Ако ти го сметаш Сендерос како надвор од тимот, тогаш што да речеме за Бентнер?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom