Фан Клуб: Јувентус

Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Како што реков, останува да падне уште Новара и да ја славиме титулата ;)
Ќе биде ешко и таму, но они немаат многу избор. Мора да напаѓаат ако сакаат да се спасат пошто им требаат три бода, а не еден. А такво нешто ќе ни одговара бидејќи ќе има простор за напаѓање, а не паркиран автобус :)
Според мене најтешка до крај ќе биде со Lecce :
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.282
Поени од реакции
86.161
Според мене најтешка до крај ќе биде со Lecce :
Абе со лече ќе биде лесно, дома играме + публиката ќе ни биде 12 играч + го имаме
да фати врски да победиме :icon_mrgr:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Што мислите ќе го откупат ли Бориело на крај на сезона :icon_lol: ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Павел Недвед -

"Денес се чувствувам како да имам 50 години.Да, се чувствувам 10 години постар.Беше стресно да се чека тој гол,добро е што на крајот дојде.Не му завидувам на Конте,којзнае каков притисок има на клупата."

Превземено од Јувентус.мк ( у случај да ме истрола некој дека крадам )
:cool:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Абе со лече ќе биде лесно, дома играме + публиката ќе ни биде 12 играч + го имаме
да фати врски да победиме :icon_mrgr:
УфФФФ кај ме потсети. Се надевам дека нема да им дава поени за опстанок
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Aбе го знае ли некој официјалниот канал на јутјуб од навивачите на Јуве, неможам да најдам а ептен сакам да гледам како си грмат.:)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Aбе го знае ли некој официјалниот канал на јутјуб од навивачите на Јуве, неможам да најдам а ептен сакам да гледам како си грмат.:)
Официјален од Drughi или Viking немаат мислам канал на youtube , но овој канал секад снима од трибината каде што се сместени
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
на фејсбук наидов на една можност матри бонучи + 15 за кавани што велите на то ?
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
на фејсбук наидов на една можност матри бонучи + 15 за кавани што велите на то ?
Бонучи не би го дал пошто последно како што изигра стварно се гледа дека дечкото има квалитет за стопер, посебно за во 3-5-2 формација кога игра помеѓу келини и барзали стварно бонучи е неприкосновен... Да се надеваме дека ќе го стигни нивто Келини!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom