Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Поарно шо ги заборљјв дека играт. Ако навистина преговараа пред натпреварот за Самарџиќ се е јасно.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Епа толку од " Corto Muso " .. познатата изрека на Алегри која стана хит сезонава , нее секој ден велигден јеботе .. со тапа игра неможе 60 утакмици да добиеш .. кад тад гомната испливуваат на површина. Дај го доктор Клоп догодина кој е слободен, дај му 20 милки плата или шо и да бара и трпај синко. Не со ова говедо јебем ли му ќерка со Ширеа у тројка .
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
327
Старомоден, конекција и креативност во минус, без никаква игра и тактика. Тоа е играта на фамозниов тренер кој го води Јувентус 100 години и ваљда ќе остане додека не умре.

Има играчи кои треба да се сменат, али има и талентирани кои со правилен тренер може да станат сериозни играчи.

Јас повеќе вината не ја гледам во Алегри зошто он толку знае и не може секој да биде Гвардиола. Од следната сезона ако продолжат со "проектов" и Алегри како тренер што и не ме чуди, треба да се самоубијат тоа директорите на клубов зошто немаат никаков осет ни од спорт ниту пак од бизнис.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.010
Не е дегенерикот крив, криви се тие над него што го оставаат на клупа после вакви изјави ко да е тренер на Палермо а не на Јувентус. Се фрла со изјави, целта ни е Интертото, раснеме, неискусни сме (а има просечно најстар тим у лига) и мува не го лази, пак ќе мора да му ја гледаме одвратната вилица со по 64 заби доле и горе.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Да имаш бод предност и да одиш на -7 (-10) во три кола е катастрофа и рамно на тим од втор ешалон.
Никакво оправдување нема за ова.

Јас би го избркал уште сега ама ќе следи криза и паника во соблекувалната нека ја истуркаат како знаат сезонава и нека завршат со Алегри.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
10 бода изгубија во четири кола, против Емполи, Удинезе и Верона. :pos:
Барај вонредна мерка да си смениш никот, барем да не ти биде срам да го спомнеш Алегри барем како 3% кривец :icon_lol:
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Барај вонредна мерка да си смениш никот, барем да не ти биде срам да го спомнеш Алегри барем како 3% кривец :icon_lol:
И тимот ќе го бојкотирам ако продолжат вака, лоши играчи, лоша трансфер политика, реално сме на ниво на Рома моментално.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.671
Поени од реакции
81.906

Амин...ова го забележав на прошлите натпревари, зема топка играчот и крева раце дека никој не се приклучува напред. Завршија мртвите победи на мускули од 1:0 / 2:1, од мечот со Емполи Алегри ја изгуби и соблекувалната, нешто што беше впечатливо и во неговиот прв мандат (само тогаш имавме 100 пати подобар тим и лесно освојуваа Скудето). Последниов меч со Верона беше онака, хорор издание... Играме фудбал што бил застарен уште во времето на Бониперти и Сивори, страшно. И тоа играат еден натпревар неделно, замислете да играа европски натпревари преку недела.

Мизерен Јувентус, никаква атмосфера, со овој тренер добро е што и мрдаат на терен. На лето целосна генералка, и да се почне од нула, се друго ќе е неуспех за мене и продолжување на агонијата.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Одам у недела мора да му опцујам ќерата на глобилов на клупа, немој некој да ми каже немој малер си .. па јеботе 5 утакмици немаме победа.. дно дна сме шо полошо може да се деси веќе .. едно нерешено, ич да нее ќе извадиме :icon_lol: .. инаку Ма Ке Донија ... никад Северна , шта се тиче бирократија у Јуве клуб офишал :love: .

Juve Frosinone.jpg
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.269
Поени од реакции
8.006
Одам у недела мора да му опцујам ќерата на глобилов на клупа, немој некој да ми каже немој малер си .. па јеботе 5 утакмици немаме победа.. дно дна сме шо полошо може да се деси веќе .. едно нерешено, ич да нее ќе извадиме :icon_lol: .. инаку Ма Ке Донија ... никад Северна , шта се тиче бирократија у Јуве клуб офишал :love: .

Прегледај го приврзокот 407025
Дали може да ми купиш значка/беџ од Јуве? Ќе си платам, дека собирам. :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Гледам клипчиња на ТикТок ми излегва најдобрите потези и голови на Дел Пиеро.

Со каква леснотија играше човекот фудбал, да се потсетиш вака и кога ќе споредиш со нашиот денешен тим е …..
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Дали може да ми купиш значка/беџ од Јуве? Ќе си платам, дека собирам. :)
Ако земам и за мене ќе земам, тие тезгашите пред стадион би требало да ги имаат, иако не сум видел дека само шалови капи мајчки и слични реквизити се загледувам и зимам секогаш.. ако ми фати око ќе земам и за мене и за тебе по 1 беџ, па живи били па се видели .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom