Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.828
Поени од реакции
83.666
Едно е да го гледаш фудбалот на Алегри пред телевизор, друго е во живо... еве јас се кладам дека @Tutor до крај на натпреварот ќе почне за Фросиноне да навива.
:kafence:
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.374
Поени од реакции
8.304
Ако земам и за мене ќе земам, тие тезгашите пред стадион би требало да ги имаат, иако не сум видел дека само шалови капи мајчки и слични реквизити се загледувам и зимам секогаш.. ако ми фати око ќе земам и за мене и за тебе по 1 беџ, па живи били па се видели .
Во фан шоп има 100 посто :) Како и да е, да не ти биде товар, ако се сетиш и не е проблем, земи една значка, ќе си ја платам колку и да кошта и плус пиво ќе частам. :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.075
Поени од реакции
17.825
Ако земам и за мене ќе земам, тие тезгашите пред стадион би требало да ги имаат, иако не сум видел дека само шалови капи мајчки и слични реквизити се загледувам и зимам секогаш.. ако ми фати око ќе земам и за мене и за тебе по 1 беџ, па живи били па се видели .
Ќе земаш ли нешто да не си со празни раци летото ка ќе се враташ?
:kafence:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.631
Поени од реакции
3.438

Нејќел да р'мба за 2000 евра месечно :(
На Фаџоли цел клуб му даде поддршка иако се кладел на јувентус.
На Погба никој ништо не му даде иако работи за бурек и јогурт веќе неколку месеци.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.828
Поени од реакции
83.666
На Фаџоли цел клуб му даде поддршка иако се кладел на јувентус
Не се кладел на Јувентус, и самиот кажа јавно, и истрагата утврди дека не се кладел на нив...да се кладеше на клубот, сигурно ќе доживееше иста судбина како Погба.


На Погба никој ништо не му даде иако работи за бурек и јогурт веќе неколку месеци
На Погба едино моментално што треба да му дадат е клоците. И тие 2000 евра месечно што ги зема се многу за пцојсаниот циган
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.158
Поени од реакции
16.576
Не се кладел на Јувентус, и самиот кажа јавно, и истрагата утврди дека не се кладел на нив...да се кладеше на клубот, сигурно ќе доживееше иста судбина како Погба.




На Погба едино моментално што треба да му дадат е клоците. И тие 2000 евра месечно што ги зема се многу за пцојсаниот циган
Ѓупскиот да му го ебам. 2 години повреден е а од 2018 нема фудбал изиграно а можи и порано и само скандали реди. Врач од Африка го лежеше и одби операција лајнарот дури и Моџи се смееше. Замешан во киднапирања, скандали со врачој и вештерки па уште врв допинг а ти даваат шанса да успееш поново. МРШ

Фагиоли ако продолжи со кладење и глупости и тој иста судбина и ‘подршка’ го чека.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.158
Поени од реакции
16.576
Видете го голот. Буквално 5 дефанзивци пред него и сите само стојат никој не следи игра, играчот на фросиноне си шета кај нас…

Боже господе :facepalm:

ЕДИТ

ете бе пак се групираат 5 души пред Шчезни за аутот и чекат шо ќе напрај играчот на фросиноне.

Абе на се треба клоците давање освен 2-3 играчи.

Камбиасо игра LB. Изгледа ќе видиме таа фамозна 433 што ка пробуваат веќе недели на тренинг
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Видете го голот. Буквално 5 дефанзивци пред него и сите само стојат никој не следи игра, играчот на фросиноне си шета кај нас…

Боѓе господе :facepalm:
во ситуацијата камбиасо најмногу извиси ама и гати требаше да ја прати..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.158
Поени од реакции
16.576
во ситуацијата камбиасо најмногу извиси ама и гати требаше да ја прати..
Не знат на моменти шо прат, се гасат, се плашат. Никој неќо одговорност да предземи. Бразаљи, Бонучи, Киелини ќе го искинеа пред да влези во 16тник.
Автоматски споено мислење:

Абе кај температури, болници уште ова да го гледам .

Добро бе како му помина назад овај пас, 4ца испаднаа. Дали се салам?? Шо прат назад пијани се?

Ругани и Гати се скроз изгубени.
 
Последно уредено:

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.212
Поени од реакции
8.017
Треба на клоци да се избркаат и Гати и Ругани. Од каква гранитна одбрана спадна Јувентус на карикатуриве. Не може да задржат напад на шестолигашка екипа. На времето вакви екипи едвај два пати поминуваа половина во Торино а не па да дадат два гола за пола саат. На дебиливе екипа составена од луѓе со посебни потреби ќе им даде гол, све најмило по дома да им изнаебам!!!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.828
Поени од реакции
83.666
Значи истава оваа одбрана до крај на Јануари имаше примено колку 8-9-10 гола одприлика, за сега во 5 натпревари примаат 49592024 гола. Си има тука голема улога и Носферату на клупа што не знае да го дигне тимот психички после лош резултат.

Нула од атмосфера, ми се одгледа екипава жими се
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.158
Поени од реакции
16.576
Добро ќе напаѓаат ќе примиме 4 гола, ќе наорај е една шанса ќе победат 1-0 или 1-1.

Можда затоа и се брани тимот цел…Не знам шо да кажам освен дека чистка е потребна а се нема буџет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom