Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Јас само ова ќе речам без тренер сме во игра за скудето и квалификувани за следна фаза ЛШ.

Со тренер ќе беше др приказна.

Видете ја изјавата на Паратичи пред мечот и читајте меѓу редови :

Paratici: 'Pirlo understands Ronaldo'

Juventus director Fabio Paratici insists there is a ‘very good rapport’ with Paulo Dybala, while Andrea Pirlo ‘understands’ Cristiano Ronaldo

Чао журим.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Каква уметност на Квадрадо.. му ја нацрта на курот од главата на Мората . се друго е но комент, мачење со ференцварош , мајко мила шта не снаџе .
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
I pak kvardado i morata ni se najdobri, da ne go spomnuvam i kiki bogotacot koj treba dogovor da mu produzat da fura do 45 god..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Премногу ротации од меч на меч... Пирло дупи мечката, нека се јавува на Липи и нека бара совети.
K.. mu e dvor mu e, takov ladnokrven, bez facijalni izrazi so skrsteni race si pravi eksperimenti so timov..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Нема да коментирам играта, се е кажано.

Но за Квадрадо сакам да кажам дека 100 пати е подобро да игра во сред на 4-4-2 како крило или напред во друга варијанта, свесен сум дека немаме добар бек после Лихштајнер и тоа е голема дупка што ја покрива Квадрадо, но е многу слаб во одбрана. Еве денеска на голот што го примивме слабо влезе во дуелот и го изгуби и се прими гол, да беше друг пример Келини,Бонучи,Де Лихт не би било исто у тоа сум убеден.

Кики :cuc:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нема да коментирам играта, се е кажано.

Но за Квадрадо сакам да кажам дека 100 пати е подобро да игра во сред на 4-4-2 како крило или напред во друга варијанта, свесен сум дека немаме добар бек после Лихштајнер и тоа е голема дупка што ја покрива Квадрадо, но е многу слаб во одбрана. Еве денеска на голот што го примивме слабо влезе во дуелот и го изгуби и се прими гол, да беше друг пример Келини,Бонучи,Де Лихт не би било исто у тоа сум убеден.

Кики :cuc:
Ja nikako ne bi go obvinil kvardado za golot, zatoa sto ne bese negova pozicija da go cuva toj sto dade gol koj inace fizicki se vide bese mn pojak od nego... Kade bea tuka stoperite?
Автоматски споено мислење:

Dlaboko u peterec bese navlezen nivniot napagjac, tuka ne treba posleden ds reagira kvardado koj inaku predobro go sledese i sakaase da spreci gol ama fizicki ne e jak i ne moze da izdrzi duel so robusen napagjac..
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Дно игра, катастрофа. Не играат фудбал со трчање, со одење играат. Никаков жар за игра, никакво залагање. Не знам дали е ова до поставеноста на Пирло или така тие сами тераат, ама во секој случај лошо е. Екипа од калибар на Ференцварош едвај ја тепаме со ваква игра, што ќе биди во наредна фаза ко ќе дојди екипа што ќе биди прва во група (Баерн, Сити, Ливерпул), ќе губат на големо. На резултат 1-1 до 85 минута најмногу додавања имаше меѓу Данило-Де Лигхт-Артур, после 85мин почнаа малце да трчаат, и тоа не доволно.
За љубителите на Данило во темава, прегледајте ја снимката од голот што го примивме, да видите негова реакција, колку се залага. Луѓето што џогираат покрај кеј на вардар трчаат побрзо од него, а овај има шанса за гол да спречи. Куќна слава ќе го земам денот ко ќе се повреди дегенов.
ПС. Да, Дибала е очај од ко се врати од повреда, не знам зошто се бунеше дека не играл, се надевам дека ќе си ја врати формата.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.641
Поени од реакции
81.636
Дибала ептен пропадна со формата...нејсе цела екипа игра така, само поединечните потези на Роналдо не спасуваат од тотален срам.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Важи понудата уште Лукаку за Дибала? Моментално ни 50М не можат да изват за него, со другар му Погба секое дно го пробиваат.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Дечки нема потреба да им го ебете раатот на другиве од фан клубов со вашите кавги, продолжете си по ПП.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Не беше толку вина на Пирло изданието вчера колку што играчиве влегоа со огромна доза на куроболие,потценувачки и мислеа дека овие ќе им се тргаат и само ќе даваат голови,за ова придонесе ваљда и првиот меч кој го добија со 4 гола разлика. Секоја чест за Унгарциве изиграа машки на гостински терен, да беа по присебни на крај ќе извлечеа и бод вчера.

Не глеам што беше проблемот кај ротациите на Пирло играат мечеви на два-три дена и нормално е да има ротации,затоа и има долга клупа. Ако не им дадеше минути на Дибала,Мекени и до вчера повредниот Сандро вчера со Ференецварош, ќе имаше пак муабети во стилот ете Дибала пак на клупа не го игра ни со противник како Ференцварош,како ќе ја врати формата ако не игра итн. Тоа што играчиве се влечеа по терен и очекуваа тренинг меч не е кривица баш на Пирло (бар за овој меч вчера,за други мечеви сезонава и те како има вина кај него).
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Не беше толку вина на Пирло изданието вчера
Огромна вина беше на Пирло, не конкретно од аспект на мечот, туку генерално се виде дека на клупата имаме тренер кој може за ова ниво да се нарече и аматерски.

Немаше никаква идеја за движење на топката, нитуеден напад не беше координиран, изигран и тимски. Од небо се виде стихијноста и летаргијата, која е само резултат на лошата работа на менаџерот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom