Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.253
Поени од реакции
16.712
Онај со Мората шо се поздрави е ист Бен Афлек да го ебам :O
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.068
Поени од реакции
84.977
нека дадат уште еден гол, нека не си играат курот да не биде Фросиноне 2 дел
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.068
Поени од реакции
84.977
Зошто... зошто вака не играте во Италија, да ви ебам мртвите? Фросиноне, Киево, Удинезе... тие ли се тешките противници што неможете да ги тепате?

Пу, ме изнервираа сега :mad:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Зошто... зошто вака не играте во Италија, да ви ебам мртвите? Фросиноне, Киево, Удинезе... тие ли се тешките противници што неможете да ги тепате?

Пу, ме изнервираа сега :mad:
Па појаки се од шити и Севиља

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Последните 5 минути играа 5-4-1 формација.:icon_mrgr:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.253
Поени од реакции
16.712
JuveJay;5111079 напиша:
0-2 down

Buffon, Chiellini, Bonucci, Barzagli, Rugani, Evra, Alex Sandro

Sevilla unlocked expert mode.

:pos::pos::pos::pos::pos:

Кедира, Куадрадо, Дибала, Хернанес, Барзаљи, Мората :cuc::cuc::cuc:

Овие мора да ги издвојам играчиште пособено првиов алал да му е !

Дибала ќе го биде, второто се опушти почна да ги шета лево десно, Хернанес личеше на оној од Лацио по 4ца ги вртеше во круг.

Кога влезе Алекс Сандро игравме 4-4-2, Кога влезе ругани 4-5-1.

Заза можи е себичен и мн ме изнервира потегот ама чоекот Мадиња има упм клет е сакам такви напаѓачи. иако нема техника има одлична завршница мн ме потсеќа на Трезеге.

Досега изгледа фокусов ни беше на ЛШ, Болоња ќе ја победиме ја вртиме во Серија А !
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.110
Поени од реакции
17.977
Најдобриот меч сезонава, првпат после месец и кусур изгледаме оној стариот Јуве.

Али за да се анулира катастрофалниот старт мора да се променат работите од корен. Почнувајќи од недела 15.00 часот против Болоња. Треба да им ебеме матер, барем 3-0. Гол не смее да помисли да се прими.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.253
Поени од реакции
16.712
Зошто... зошто вака не играте во Италија, да ви ебам мртвите? Фросиноне, Киево, Удинезе... тие ли се тешките противници што неможете да ги тепате?

Пу, ме изнервираа сега :mad:
Местиме бе местиме :D
Изгледа ја најдовме првата постава дури да се врати Маркизио од тука ќе тргни :)[DOUBLEPOST=1443645613][/DOUBLEPOST]
Најдобриот меч сезонава, првпат после месец и кусур изгледаме оној стариот Јуве.

Али за да се анулира катастрофалниот старт мора да се променат работите од корен. Почнувајќи од недела 15.00 часот против Болоња. Треба да им ебеме матер, барем 3-0. Гол не смее да помисли да се прими.
Ќе ги силоваме ! :D

Колку е стабилна средината со Кедира еј Хернанес колку имаше слобода како го штитеа со Погба, а и Погба личеше на себе.
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
160
Поени од реакции
109
Две клучни разлики денес за разлика од досегашниот дел на сезоната:
1. Погба играше едноставно, не ја тупеше
2. Бонучи не изиграваше Пирло

Инаку Дибала одличен,
Куадрадо стандард како и досега одличен
Барзаљи=(Падоин+Касерес)*100 на десен бек,
Повеќе од солидно деби на Кедира,
Хернанес најдобра утакмица досега,
и го видовме Ругани 5мин :)
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Она кога после две утакмици во ЛШ имаш појќе бодој него шес во Серие А. :cautious:
Одлична игра, газење во секој поглед. Уште МарЧизио да се врати покрај Кедира и то ќе биди средината шо ќе сакам да ја гледам.
Квадрадо најголем ќеф ми напрај.
И Дибала одличен. Настрана што не искористи одлични шанси и имаше по некој кикс, онаква енергија шо тој ја носи му е потребна на Јувентус.
Сите до еден добри, и Евра и Погба и Хернанес, за одбраната нема ни шо да се коментира, не памтам тие шут на гол да имаја. Буфон без работа.
Наредните две со германците, одлична шанса да се затвори групата баги пред време и да се тргни притисокот од играње на два фронта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom