Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
03-06-10 00:20
Ништо нема да направиме и со Дел Нери, песимистички ама тоа е.А незнам зошто повеќето инсистирате за земање на напад кога одбрана воопшто и немаме а пак крила ич.
Сум го напишал ова пред скоро 5 месеци и навистина нема потреба веќе да се повторувам тука на форум нешто што го знаев.Поздрав до сите ќе ве следам и понатаму и се надевам дека кога ќе видам ВИСТИНСКА промена во пристапот на играта или било каква промена во клубот ќе ве известам а до тогаш останува на нас да продолжиме да навиваме и да критикуваме, толку ни се можностите за жал.

Баткава над мене супер коментар даде, убаво гледиште на работите.:aplauz: мислам на Makedonec_7.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Можеби ке ме сватите погрешно, ама немам намера да провоцирам... Џиџи Дел Нери не е тренер за голми клубови, едноставно, некои тренери се за помали клубови, кои немаат големи очекувања и така нема да си прават притисок врз себе... Можам да набројам неколку такви, како што се, Хоџсон (Ливерпул), Шустер (Екс Реал М.), Раниери (Рома), Алегри (Милан)... Со ова сакам да кажам дека не секој тренер може да биде на чело на голем клуб.. А Јуве е еден од нив.. Можеби не сте на највиско ниво, како години предходно, али пак не сте ни за местото каде што сте сега.... Ако Рома ви го лапне Липи, повторно ке нема квалитетен стручњак од Италија кој е слободен... Капело, би бил идеален, но тој сака успех на репрезентативно ниво...Моето видување за ово Јуве, е дека, со играчи како Аквилани, Красич, Дел Пиеро, Амаури, Киелини и сл. мора да се бори, ако не за титула, барем за горните 3 места во Калчото... А Јуве ?! Нема ни Ј од оној поранешниот... Јас, мислам дека се е во тренерот... Не може да губи мечеви од типот на Палермо, Бари, Сампдорија и Лех... Па, ако едните се две класи подолу, тогаш Лех, е пет класи под Јуве... Но, мислам дека смена на тренерот би дошла до подобрување на атмосферата во тимот...


Спортски поздрав
Држи вода муабетот. Најмногу од сите овде го сакав Дел Нери да дојди. Сеуште сум импресиониран од она шо го праеше со Киево. Според игрите досега не сум комплетно убеден дека треба да си замини уште сега не веќе размислувам на таа тема.
Липи е добра опција ама ако толку го сакаја можеја да го земат летото а не да чекат до сега од управата.Липи е симбол на јувентус барем за мене но незнам колку е паметно да се менва тренер сега. (лани за Рома работеше).
Шо се однесва до Дел Нери сеуште го немаме видено во вистински сјај неколку лоши замени не се знак за промена. Ако нешто ми се бендисва тогаш то е шо имаме каква таква течна и надежна игра. Не го прајме глупото префрлање на средината како последните неколку сезони туку се обидваме да организираме нешто и да префрламе страни. Многу често јуве добива празна страна на тој начин и добива многу шанси. Мали проблеми се шо често се греши и се трошат многу шанси. Тука Дел Нери не можи ништо да напрај. Битно е шо има јасна цел во играта и знаат како да играат. Јеби га се случват и вакви мечој. ЦЕло лето МАрота леташе да обезбеди играчи за оваа игра на ДелНери така шо не вервам дека туку така ќе кренат раце од него. Ајде уште некој меч Шити и Шинтер можат да бидат пресудни за него па нека се докажва колку е маж таму.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Преродбата на Јуве продолжува... од Палермо да примаш дома 3 комада не личе на ништо. Незнам ка не гледат оти бекови нема.. т.е играме со 9 играча на секоо утакмица. Мота проба 3 центаршута и трите ги однесе кај камермаанто. Мора да се најдат и донесат јаки бекове и на двете страни оти тка ништо не прааме. Саа има гостуване Каљари.. па Сити и Интер. :) Ќе видаме до дек е стигнано уигруваанто :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Преродбата на Јуве продолжува... од Палермо да примаш дома 3 комада не личе на ништо. Незнам ка не гледат оти бекови нема.. т.е играме со 9 играча на секоо утакмица. Мота проба 3 центаршута и трите ги однесе кај камермаанто. Мора да се најдат и донесат јаки бекове и на двете страни оти тка ништо не прааме. Саа има гостуване Каљари.. па Сити и Интер. :) Ќе видаме до дек е стигнано уигруваанто :)
Хмм, ако нешто е добро кај сМОТАниот тогаш то е центаршуттот. Проблематичен е за во игра, за трчање и за бранење. Еден Зденко е поарен од него. И Касани и Балзарети зе зверој за нив.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
веќе срам ме фаќа да кажам дека сум за јувентус.Дел нери изјавува гледам дека сме во тешка сезона фала му.Навикнат бев јуве да го гледам на врвот ама сега ќе го гледам на средина на табелата.Кузнај кога пак во лига на шампиони епа кога губат од палермо дома нема лига на шампиони порано тоа не се случуваше.Сега еден манчестер сити направи екипа нас секој ни се смее
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Држи вода муабетот. Најмногу од сите овде го сакав Дел Нери да дојди. Сеуште сум импресиониран од она шо го праеше со Киево. Според игрите досега не сум комплетно убеден дека треба да си замини уште сега не веќе размислувам на таа тема.
Липи е добра опција ама ако толку го сакаја можеја да го земат летото а не да чекат до сега од управата.Липи е симбол на јувентус барем за мене но незнам колку е паметно да се менва тренер сега. (лани за Рома работеше).
Шо се однесва до Дел Нери сеуште го немаме видено во вистински сјај неколку лоши замени не се знак за промена. Ако нешто ми се бендисва тогаш то е шо имаме каква таква течна и надежна игра. Не го прајме глупото префрлање на средината како последните неколку сезони туку се обидваме да организираме нешто и да префрламе страни. Многу често јуве добива празна страна на тој начин и добива многу шанси. Мали проблеми се шо често се греши и се трошат многу шанси. Тука Дел Нери не можи ништо да напрај. Битно е шо има јасна цел во играта и знаат како да играат. Јеби га се случват и вакви мечој. ЦЕло лето МАрота леташе да обезбеди играчи за оваа игра на ДелНери така шо не вервам дека туку така ќе кренат раце од него. Ајде уште некој меч Шити и Шинтер можат да бидат пресудни за него па нека се докажва колку е маж таму.
Види друже, сум се изнагледал такви тренери, кои сакаат многу а неможат...Едноставно тоа е, не знам, вродено е да бидиш шампионски тренер.... Имало уште еден куп такви, ама не ми текнуваат... Али јбг... Еве еден пр. Алегри шо мислите ги побара Ибрахимович и Робињо ?! Не ! Кога на еден тренер ке му биде наметнато од горе, кој да игра, тогаш тренерот губи авторитет... Тоа е јасно... Тоа се случува години наназад во Реал.... Шустер правеше парче со Гетафе, Дел Нери, со „Летечките магариња“ па и Сампдорија, Алегри со Каљари, Мекларен и Хоџсон стигнаја до финале во куп УЕФА, со Миделзбору односно Фулам... На првиот, знаеме што му се случи, има забранет влез во Англија, а вториот ми изгледа дека „Коп“ ке почне да вика по него... Јас го паметам Дел Нери, од, ехаа, времиња, Киево и Сампдорија се само дел од нив....Да не продолжувам понатаму со Донадони и сл.... Тоа се тренери без ѕвезда врз нив... Раниери, цел живот е тренер, нема освоено еден ебан трофеј... Лани, кога требаа да одиграат „две финалиња во двете последни кола“ тие дома кикснаја, и тоа од кој ?! Да, Дами и Господа, од Сампдорија од Дел Нери.. Дел Нери можеби е најомразениот во Рим, бидејки им ја зеде титулата... Но вината е кај Раниери, пошто нема ниту тактика, ниту авторитет во соблекувалната... Не дека, Венгер е тренер на мојот тим, но заедно со Сер Алекс(респект) и Ги Ру(тренер на Оксер кој беше 42 години нивни тренер) се вистински синоними за тоа како се предводи еден тим... Секој со успеси или неуспеси, али сите си имаат свои добри страни... Ама, искрено, Дел Нери, тешко.... Ако Дел Нери се врати во помал клуб, пак ке има успеси со него.... Ве убедувам, ама не и во Јуве

--- надополнето ---

03-06-10 00:20
Сум го напишал ова пред скоро 5 месеци и навистина нема потреба веќе да се повторувам тука на форум нешто што го знаев.Поздрав до сите ќе ве следам и понатаму и се надевам дека кога ќе видам ВИСТИНСКА промена во пристапот на играта или било каква промена во клубот ќе ве известам а до тогаш останува на нас да продолжиме да навиваме и да критикуваме, толку ни се можностите за жал.

Баткава над мене супер коментар даде, убаво гледиште на работите.:aplauz: мислам на Makedonec_7.

Едино ми е криво дека тимот, поранешен на нашите две големи легенди Анри и Виеира се наога во ваква ситуација... И затоа се намачив да пишам и да пробам некако да ги „објаснам“ работите

--- надополнето ---

03-06-10 00:20
Сум го напишал ова пред скоро 5 месеци и навистина нема потреба веќе да се повторувам тука на форум нешто што го знаев.Поздрав до сите ќе ве следам и понатаму и се надевам дека кога ќе видам ВИСТИНСКА промена во пристапот на играта или било каква промена во клубот ќе ве известам а до тогаш останува на нас да продолжиме да навиваме и да критикуваме, толку ни се можностите за жал.

Баткава над мене супер коментар даде, убаво гледиште на работите.:aplauz: мислам на Makedonec_7.

Едино ми е криво дека тимот, поранешен на нашите две големи легенди Анри и Виеира се наога во ваква ситуација... И затоа се намачив да пишам и да пробам некако да ги „објаснам“ работите
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Хмм, ако нешто е добро кај сМОТАниот тогаш то е центаршуттот

Друже незнам што си видел ама ако тоа е добро за тебе за мене не е . 1 дали имаше на место каде што треба,сите му беа над стативата или кај другото корнер знаменце.

Нашиве треба уште сега да си ја фатат работата. Да договорат уште сега некои добри бекови и да немаме проблем зимата. Фабио Коентрао да го донесат од Бенфика на левата страна ќе биде премија во тимот. Дечкото е млад и одличен лев бек :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.221
Поени од реакции
8.072
Одигро сам кеца на Јувентус
своје живце ја изгубих тада
само папци изгубе код куќе
а могли су дати пет комада.

Песнава од Крмакот е хит на сезонава.
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Катастрофа да неможеш да победаш еден Палермо ни земаа 3 бода уште колку ке кинеме живци.
Овие од фан клуб шинтер значи толко да се опседнани со Јувентус страшна работа
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
...ако ништо друго ја имаат поддршката од навивачите кои беа присутни на стадионот и за нивниот перформанс заслужуваат 10-ка! Ги бодреа до крај и на крајот им викаа "vi vogliamo sotto la curva! (дојдете пред трибината) за да ги поздрават за трудот.

Се надевам дека нема да се демотивираат и дека ова ќе им даде стимул да трчаат ко коњи на тренинзи и да им се оддолжат бар на тие - најверните!


@hriste немој да буричкаш во ѓубре - ќе засмрди. :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Играчите доаѓаат и си заминуваат, тренерите идат и си заминуваат, управи се менуваат но љубовта кон клубот не заминува JUVENTUS

До дека дишам љубовта кон црно белиот дрес нема да ја снема до крај гинам со Јувентус
Мајсторе нели ти се откажа од јувентус бе? :pos:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ма ја не знам што ко да не се дешава ова,едноставно не иде и тоа е ,што ајде ке замерите на играчите ајде што?освен на тој мота инвалидо на другите што ке замерите,не се залагаат 100 % ?што?не напаѓаме ние цело време не играме ние цело време ?не мора само у тоа головите да гледате погледајте ја малце играта ,според мене ми е тип топ а тоа е најбитно.
Друже извини вака, ти случајно да не си гледал друга утакмица? Да кажеше за со Удинезе дека игравме тип топ ќе ти поверував ама за ова ... катастрофа !!
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Друже извини вака, ти случајно да не си гледал друга утакмица? Да кажеше за со Удинезе дека игравме тип топ ќе ти поверував ама за ова ... катастрофа !!
е сеа не дека беше катастрофа али не беше као со удинезе...да дадевме гол во првото полувреме ќе беше скрос друга приказна но немавме среќа да постигнеме гол но имавме среќа што не примивме втор гол и во првото полувреме (зборам за стативата на нез кој тачно)...следната утакмица мора да ја тепаме за да не ни избегаат многу конкурентите иако Каљари ми се чинат како незгодна екипаа која ќе пружи многу отпор...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
замената на подобрите 2 напаѓачи,со послабите 2 од клупата ќе биде хит на сезоната.....
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Амаури 1243245 пати скокна не доби ни еден дуел со одбраната на Палермо. Јакинта еднаш скокна и гол даде :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom