Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Кога имавме шанси не искористивме многу наивно изигравме и пак 3 гола примивме.Палермо си одиграа тактички и само можеа да посакаат игра ко нашата без ни малку концентрациа во одбраната.За индивидуано немам коментар посебен,а Дел Нери според мене избрза со замените.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Значи веќе 3 години по ред го правиме истиот муабет, те овој бил крив те оној бил крив, вината треба да се бара во тоа што од кога се вративме во сериа а не дојде еден квалитетен тренер, не се купи еден асален дефанзивец, а пак за бековите да не зборувам, се чудам кога читам овде како некој пишува демек имало план, визија, ЈУВЕ ќе бил како во славните денови, ништо од тоа нема да има се додека вакви тренери доаѓаат, нема човек што не се чуди како успеаа да го продадат Диего, демек тоа било добар потег, Григера постојано игра мизерно ама еве го прва постава, така до титула = мало морген. Чудно ми е малце а богами и смешно тоа што се брзаа да донесат што побргу тренер, демек да се уиграла екипата, за каква уиграност зборуваат јас незнам, али ова е километри далеку од тоа, жално е што Јуве постојано тоне и тоне, 4 одиграни натпревара а 2 пораза, нема потреба што да се коментира повеќе. Која сака да остане без живци на млади години само нека го гледа Јуве и нема гајле.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ногоо скапа пастамалиита :pos: МНОГУ СМЕ ЈАКИИИ !!!!!!!!! :vozbud:
Поздрав од Палермо! :pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Што е тука е, идеме даље. И аман нека се опорави Траоре, да не го гледам овој Мота веќе...
И да се опорави Траоре,тој ќе игра како лев бек.

Јуве на овој натпревар беше доста оштетен.1 чист пенал од Касани над Дел Пиеро при резултат од 0-1,и уште 2 дискутабилни ситуации(над Амаури).
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
И да се опорави Траоре,тој ќе игра како лев бек.

Јуве на овој натпревар беше доста оштетен.1 чист пенал од Касани над Дел Пиеро при резултат од 0-1,и уште 2 дискутабилни ситуации(над Амаури).
Траоре место Мота, смена на позициите на Траоре и Григера, на ова мислев.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
денес не игравме толку лошо ко шо некој фаној овде го кажвет :( почетните 15 мин играме катасртофално после се средивме колку толку во игрва али нее то то ... дел нери згреши со измените мислам мело дел пиеро и красич мислам нај активни беа
 
С

сашенко

Гостин
денес не игравме толку лошо ко шо некој фаној овде го кажвет :( почетните 15 мин играме катасртофално после се средивме колку толку во игрва али нее то то ... дел нери згреши со измените мислам мело дел пиеро и красич мислам нај активни беа
Не заслуживме вака да изгубиме ама тоа е тоа.Мора да се користат повеќе шансите.Палермо денес беа феноменални во одбрана ама мора некако да се најде пат до голот.Не смееме да им дозволиме да ни ја прочитаат играта и лесно да можат да не затворат.Мора да се најдат повеќе начини до голот на противникот да се дојде и да бидеме поопасни.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Тоа е тоа, пред некој ден напоменав дека не треба да се залажуваме со победата против Удинезе.Слаб тренер, лоша политика на управата и резултатите се очигледни.Само да напоменам во серија Б и наредната година игравме фудбал, после тоа СРАЊЕ, ова не личи на ништо ви реков јас додека не врземе 5,6 натпревари без пораз може да се каже дека имаме напредок.Дел Нери денес :kesa: пак трењериште се покажа а и што да покаже сам кажа дека не сме за титула а управата донела играчи кои ќе напредуваат наредните 100 или 200 години зависи кога ќе им тргне а до тогаш имајте трпение се РАЗИГРУВАМЕ.
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Добро може не покажавте кизнај каква игра вечерва ама судиите претеруваат...цело коло го поебаја тие...се игра бе фудбал во Италија или не???
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Читам читам и читам со овој фонд на играчи тоа е, не критикувам никого ама Јувентус освен по десната страна т.е освен продорите на Красич и индивидуалноста на Алекс нема ама баш ништо. во недела со Удинезе Јувентус не беше прејак Удинезе беше катастрофа, само ме боли фактот што игачите што Јуве ги пади против нас се максимално мотивирани и се ѕверови ( Балцарети) и ме боли шо екипи како Палермо ни идат на гости и ни дават 3 гола
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Читам читам и читам со овој фонд на играчи тоа е, не критикувам никого ама Јувентус освен по десната страна т.е освен продорите на Красич и индивидуалноста на Алекс нема ама баш ништо. во недела со Удинезе Јувентус не беше прејак Удинезе беше катастрофа, само ме боли фактот што игачите што Јуве ги пади против нас се максимално мотивирани и се ѕверови ( Балцарети) и ме боли шо екипи како Палермо ни идат на гости и ни дават 3 гола
Овај Балцарети нас не ни требаше го имаме ние Григера па им го дадовме на Палермо.А уште кога почна во Јувентус да игра гледав дека тогаш како дете ораше ама изгледа "не е ЈУВЕ МАТЕРИЈАЛ" како и Диего, Џовинко, Екдал (изгледа) и уште неколку немам нерви да мислам сега.:helou:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Овај Балцарети нас не ни требаше го имаме ние Григера па им го дадовме на Палермо.А уште кога почна во Јувентус да игра гледав дека тогаш како дете ораше ама изгледа "не е ЈУВЕ МАТЕРИЈАЛ" како и Диего, Џовинко, Екдал (изгледа) и уште неколку немам нерви да мислам сега.:helou:
Си излегов фино лепо со дресче да си гледам Јувентус и шо доживејах да ми се смеет у фаца, ама не ме боли тава ме боле со кажах и пак ке кажам Јувентус прима по 3 гола од кој стигне на Олимпико, жално е Дел Нери лани можеби имаше сезона со Сампдорија со Киево имаше пак сезона но ти не си тренер за тим како шо е Јувентус а ( Григера, Мело, Маркизио, Јакинта, Амаури . . . . ) да не ги редам се добри играчи ама исто така не се за Јувентус, Јувентус од секогаш градел иднина италијански производ ама тава веке го нема да останаше Џовинко лево да ни игре со Красич десно у центар Диего и Мело и Сисоко со еден шпиц ке имааме далеку повеке резултати, бидејки играта преку крила може да даде плод на 15 утакмици а една цела сезона има минимум 40 утакмици
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Треба да бидеме големи и во пораз, јбг 3 пати шутнаа само Палермо (еве 4 сосе стативата на Пасторе), али среќата беше на нивна страна. Полека комплекс ќе ни набијат незнам од кога не сме ги тепале. Од играта може да се каже дека сум задоволен само реализацијата ни е катастрофа. Како и да е нека им е честито на дечките и се надевам ќе дојде време и ние да се радуваме!!! FORZA JUVE
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Играчите доаѓаат и си заминуваат, тренерите идат и си заминуваат, управи се менуваат но љубовта кон клубот не заминува JUVENTUS

До дека дишам љубовта кон црно белиот дрес нема да ја снема до крај гинам со Јувентус
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Можеби ке ме сватите погрешно, ама немам намера да провоцирам... Џиџи Дел Нери не е тренер за голми клубови, едноставно, некои тренери се за помали клубови, кои немаат големи очекувања и така нема да си прават притисок врз себе... Можам да набројам неколку такви, како што се, Хоџсон (Ливерпул), Шустер (Екс Реал М.), Раниери (Рома), Алегри (Милан)... Со ова сакам да кажам дека не секој тренер може да биде на чело на голем клуб.. А Јуве е еден од нив.. Можеби не сте на највиско ниво, како години предходно, али пак не сте ни за местото каде што сте сега.... Ако Рома ви го лапне Липи, повторно ке нема квалитетен стручњак од Италија кој е слободен... Капело, би бил идеален, но тој сака успех на репрезентативно ниво...Моето видување за ово Јуве, е дека, со играчи како Аквилани, Красич, Дел Пиеро, Амаури, Киелини и сл. мора да се бори, ако не за титула, барем за горните 3 места во Калчото... А Јуве ?! Нема ни Ј од оној поранешниот... Јас, мислам дека се е во тренерот... Не може да губи мечеви од типот на Палермо, Бари, Сампдорија и Лех... Па, ако едните се две класи подолу, тогаш Лех, е пет класи под Јуве... Но, мислам дека смена на тренерот би дошла до подобрување на атмосферата во тимот...


Спортски поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom