Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Би можел некој да ми ја каже разликата помеѓу аудиториски и лабараториски вежби ?
Predavanjata sluzat za teoriskiot del od materijalot, a auditoriskite za zadacite. Niv gi drzat asistenti.
Laboratoriskite vezbi gi drzat demonstratori i po povekjeto predmeti sluzat za vezbanje na materijalot od auditoriski. Po mnogu predmeti se vsusnost podgotovka za prakticniot del od ispitot, pr. po programiranjata, po dr predmeti se povekje formalnost t.e. uslov za potpis ili nesto.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 8A
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Што ке кажете за:
Mенаџмент на информациони системи
Системи на знаење
Компјутерска етика?
Овие ги упишав, тешки,лесни? редовно да се иде на вежби ова она ?
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
10.577
Се обиде некој да се префрли? :D
Мене ми падна Бакева по Калкулус 1, ми рекоа ако можиш премести се оти нема да положиш. А башка и не ги сакала многу сограѓаните од Кавадарци. :D Се мислам дали да пробувам да се преместам сега...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Мене ми падна Бакева по Калкулус 1, ми рекоа ако можиш премести се оти нема да положиш. А башка и не ги сакала многу сограѓаните од Кавадарци. :D Се мислам дали да пробувам да се преместам сега...
Погледни колку колеги се преместија од КНИ на друг смер од втора и трета година. Напрај тоа се на време. :D
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Абе не го плашете безвезе :D Треба само редовно и многу да се учи, сега ова многу не е цел ден или не знам што (ок освен за време на колоквиумска или некои денови во испитна, муабетов ми е во тек на семестар) пак ќе останува нешто слободно време.
Бакева е ок иначе, добро предава, исто и за оценување е сега некои колеги збореа дека ретко попушта на пример ако ти фали пола бод/бод за да положиш, најверојатно ќе треба пак да полагаш.
Мој совет ако гледате дека не може да се постигне и теорија и задачи одеднаш, земете прво едното па другото, пример теоријата на колоквиуми и на испит задачите, само не го оставајте другиот дел непипнат цел семестар.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Hello World. Оформивме и страна на фб за подобра комуникација, часовите ќе започнат за 2-3 недели, па до тогаш мавнете еден лајк:) И среќно на сите бруцоши. https://www.facebook.com/privatniCasoviProgramiranje
И сега на 3 дена ќе постирате тука, дека има група за програмирање? Во ред е еднаш, ама да се спамира темава на 3 дена за часови за програмирање нема смисла...
 
Член од
19 септември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
3
Мене ми падна Бакева по Калкулус 1, ми рекоа ако можиш премести се оти нема да положиш. А башка и не ги сакала многу сограѓаните од Кавадарци. :D Се мислам дали да пробувам да се преместам сега...
И мене ми се падна Бакева по Калкулус 1 и шо знам сум зборувала со постари за неа и за предметот и секој има различно искуство кај неа но ако навистина се потрудиш нема страшно.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Зa предaвaње Бaкевa спoред мене е нaјдoбрa зa oценувaње е зезнaтa aкo сaкaте мaлку пoлеснo дa пoминете oдете кaј Веснa Димитрoвa или Веснa сo двете презимињa :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Професорите немаат врска баш со ништо освен дали добро предаваат. Задачите ги прегледуваат асистентите по број на група на тестот а евентуално теоријата ја прегледуваат професорките НО не можеш да бидеш сигурен дека твојата професорка ти ја проверила теоријата.

Не сакам да звучам ко сељак ама мислам нема некое помеѓу оценување во математиките. Не можеш да пишуваш лајна и да извадиш некое поенче. Барем јас се водев со тоа и положив брзо, наместо многу од моите колеги кои дремеа по увиди и чекаа на 1-2 поени.
 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
Во новиот распоред за прва година во мојата група имам час Вовед во интернет, а како предмет го немам (ни при уписот го пишав ни на финки страната не го пишува во мојот смер), па дали знае некој дали е некоја грешка или слично? Фала.
 
Член од
19 септември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
3
Во новиот распоред за прва година во мојата група имам час Вовед во интернет, а како предмет го немам (ни при уписот го пишав ни на финки страната не го пишува во мојот смер), па дали знае некој дали е некоја грешка или слично? Фала.
Прва група нели? И јас сум во таа група и сигурно е грешка така да мора често да проверуваме меил ќе не известат таму.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.228
Поени од реакции
57.945
Во новиот распоред за прва година во мојата група имам час Вовед во интернет, а како предмет го немам (ни при уписот го пишав ни на финки страната не го пишува во мојот смер), па дали знае некој дали е некоја грешка или слично? Фала.
Пишaн е зa тие студенти штo гo имaaт тoј предмет. Пoстaри генерaции кaкo избoрен штo гo земaaт.
Ќе oдиш сaмo нa тие предмети штo ги имaш зaпишaнo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom