Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.103
Како за инат само нашата група има предавање во петок периодот 16 до 19 часот, баш кога имаме автобуски линии за да си одиме дома тие што сме од страна. Има ли шанса да се реагира до некој да ни сменат распоредот барем за петок? Како било лани/полани? Имаше ли промени/префрлувања?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.114
Поени од реакции
57.528
Како за инат само нашата група има предавање во петок периодот 16 до 19 часот, баш кога имаме автобуски линии за да си одиме дома тие што сме од страна. Има ли шанса да се реагира до некој да ни сменат распоредот барем за петок? Како било лани/полани? Имаше ли промени/префрлувања?
Нов си ти, не знаеш.
Чекај, ова е v2 распоред
Оди прво v1, v2, v3, v4, v5, v6, v7, v8, v9, v9.1, konecen, konecen.v2, konecen.v3, konecen.v4

Е кога ќе излезе тој konecen.v4 размислувај за корегирање.


А и слободно на предавање може да одиш во друга група.
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Нов си ти, не знаеш.
Чекај, ова е v2 распоред
Оди прво v1, v2, v3, v4, v5, v6, v7, v8, v9, v9.1, konecen, konecen.v2, konecen.v3, konecen.v4

Е кога ќе излезе тој konecen.v4 размислувај за корегирање.


А и слободно на предавање може да одиш во друга група.
Значи можам да одам на предавања од прва група а сепак да си бидам четврта? А нема нешто како список за кој која група е?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.114
Поени од реакции
57.528
Значи можам да одам на предавања од прва група а сепак да си бидам четврта? А нема нешто како список за кој која група е?
Може, слободно.

Знаат од време на време да пуштат список на предавање, присутните да се потпишат. Демек на крај ако ти фалат поен-два за повисока оценка, да ти ги поклонат затоа што си бил редовен на предавање.
Уште еден минус можеби ќе биде што нема да ги запознаеш твоите професори и асистенти.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.143
Поени од реакции
1.092
Еве и јас сакам да сменам група од 4-та на 1-ва на ПЕТ затоа што не ми одговара распоредот на часовите и нема да можам да си идам во Петок дома а и цимерот е во 1-ва група. Прочитав на страната на ФИНКИ „НАПОМЕНА: Промена на група е дозволена само доколку постои преклопување со друг предмет (изборен или предмет од друга студиска година). Молба за промена се доставува во студентски прашања.“ ама не сфаќам баш добро, распоредот на часови на 4-та и 1-ва група е различен, дали можам да се префрлам?
Тоа преклопување значи следново. Ако некој студент од втора година, има презапишано Структурно Програмирање и е во прва група, па предавањата по СП му се поклопуваат со Мрежи (предмет од 3 семестар), тогаш тој може да се префрли во некоја друга група (2,3,4) која има СП во друг термин, со цел да може да присуствува на двете предавања.
Преместувањето од една во друга група (најверојатно) не е дозволено (барем мислам дека не беше кога јас бев прва, пред 3 години). Тоа е така бидејќи групите кои постојат во моментов се креирани со приближно иста бројка на ученици, а ако се овозможи префрлање ќе настане мешаница, некои групи ќе пораснат, некои ќе се намалат, па ќе има гужви на предавање ( не дека сега нема да има ), итн...
Се на се, како што ви кажаа, може да одите на предавања и аудиториски кај професори и асистенти кои не се од вашата група. Можеби е малце тешко ако на почеток не познавате никого, но тоа ќе ве охрабри што побрзо да се запознаете со нови луѓе :D
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Најдобар професор/асистент по Алгоритми и податочни структури?
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
15
Поени од реакции
0
дечки мислења за марија михова по дискретна математика и александра поповска митровиќ по калкулус 1?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
дечки мислења за марија михова по дискретна математика и александра поповска митровиќ по калкулус 1?
Marija Mihova mnogu loso predava, baraj drug prof za DM obavezno, a za K1 ako predava Vesna Dimitrova najdobro e kaj nea da slusas, ama i da ne ja staile godinava mislam deka site profesorki se podednakvo dobri :)
 
D

DAoliHVAR

Гостин
Има негде онлајн слајдовите да се најдат што предаваат професориве или тешко?
Само на MIT тоа хаха
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Член од
10 јуни 2015
Мислења
15
Поени од реакции
0
а можам само еден професор да сменам а да останам во истата група? дека другите професори ми изгледаат супер за калкулус 1 е александра митровик и ми изгледа како опуштена професорка вака кул
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.114
Поени од реакции
57.528
а можам само еден професор да сменам а да останам во истата група? дека другите професори ми изгледаат супер за калкулус 1 е александра митровик и ми изгледа како опуштена професорка вака кул
Мoже
Сaмo нa тoј предмет ќе oдиш сo другa групa (кoјa ти ќе јa избереш)
 
Член од
3 февруари 2015
Мислења
9
Поени од реакции
2
Колеги може да ми кажете некој збор за овие 2 предмета:
Моделирање и симулација и вовед во препознавање облици
 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
Би можел некој да ми ја каже разликата помеѓу аудиториски и лабараториски вежби ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom