ASimov
Поени од реакции
17

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • I
  За собирот веројатно е да ја имаш, таман да се повозиш со кола до Скопјето.:P
  1. A clockwork orange
  2. Hard Candy
  3. Pi
  4. Requiem for a dream
  5. Eraserhead

  Тие ми текнуваат во моментов, се надевам не ти се гледани.
  I
  И, положи? Ама сум директен.:D
  Ајде, ајде, со лесно нека оди, до тогаш да ја имаш возачката.
  Ништо не знаеме уште, во фаза на договарање сме. Наредната недела во школо ќе се договориме кајганџии сокласнци шо сме.:D
  G
  Па у моментов шо глеам серии се: Fringe(ја изгледав, чекам новата да испадне) The Mentalist, Two and a half men, THe big bang theory, How i met your mother i Entourage.
  Па некоја слична на горниве ке биде супер. :)
  Ако ти се допаднал V for Vendetta види и со Equilibrium, пошто на иста тема се, рушење на систем од поединец. Има добра акција и некои одлични дијалози...
  Mr.Nobody, Donnie Darko, 12 Monkeys, Falling Down, Network, V for Vendetta, Invetion of Lying, Interview with the Vampire, American History X, 12 Angry Men, Shawshank Redemption, Seven Pounds, The Fugitive, The Sixth Sence...

  Ете, имаш од секакви жанрови и времиња, тоа што ми текна на памет прво. Значи, филмови кои ќе те натераат да размислуваш за разни работи додека ги гледаш... се надевам дека нешто од ова не ти е гледано...
  Н
  Под Stargate автоматски мислам на Sg1 и Atlantis.:) Universe не доаѓа во предвид во тој муабет.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom