Факултет за Електротехника и информациски технологии

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Поднесов, ама не на Електро. Во комшивската зграда сум :D
--- надополнето: Aug 19, 2011 10:17 PM ---
Слушам некоја Лошковска ќе се прфрлала кај нас, озогласена многу била... Стварно ли?
Мене не ми предаваше она програмирање али како што слушав од колегите била строга..
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
5
Ова мутавово?? Ма јок бе, не се замарај со такви... и така од такви ко нејзе нишо нема да научиш. Едино пази да не ја изнервираш, се друго можеш да игнорираш во врска со нејзе.
Има некој од кој што стварно треба да се пазам? Би ми била од голема помош информацијава , знаеш малце страв фаќа од гласиниве рекла казала...:(
--- надополнето: Aug 19, 2011 10:38 PM ---
Мене не ми предаваше она програмирање али како што слушав од колегите била строга..
кој смер си ти?
 
A

apidrone

Гостин
Кажи шо смер си, да видам ако можам кој би ти предавал... Ако имаш список со можни професори, уште подобро :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Има некој од кој што стварно треба да се пазам? Би ми била од голема помош информацијава , знаеш малце страв фаќа од гласиниве рекла казала...:(
--- надополнето: Aug 19, 2011 10:38 PM ---

кој смер си ти?
Абе нема врска смерот, во прва година наставната програма е иста за сите смерови. Луѓето се делат во групи. ТК сум иначе, ако те интересира.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
5
Абе нема врска смерот, во прва година наставната програма е иста за сите смерови. Луѓето се делат во групи. ТК сум иначе, ако те интересира.
Не сум сеуште запишан, но прв избор ми е КНИ( компјутерски науки и инженерство) од тие новите...
Абе нема врска смерот, во прва година наставната програма е иста за сите смерови. Луѓето се делат во групи. ТК сум иначе, ако те интересира.
Се мислев измеѓу ТК смер на Електро(смерот на тато), ЕЕ на Машински(смерот на мама, ма да поинаку се викал на времето), КНИ на Финки и на крај го одбрав последново како наводно во информатика спаѓа, а информатиката е најбарана струка, а можеби и поради инает :D
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Исчисти прва ти бе? :)

--- надополнето: Aug 19, 2011 10:50 PM ---
Не сум сеуште запишан, но прв избор ми е КНИ( компјутерски науки и инженерство) од тие новите...

Се мислев измеѓу ТК смер на Електро(смерот на тато), ЕЕ на Машински(смерот на мама, ма да поинаку се викал на времето), КНИ на Финки и на крај го одбрав последново како наводно во информатика спаѓа, а информатиката е најбарана струка, а можеби и поради инает :D
Значи ќе те праиме програмер, струја, отпорници итн тешко .. :)
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
5

--- надополнето: Aug 19, 2011 10:50 PM ---

Значи ќе те праиме програмер, струја, отпорници итн тешко .. :)
Дај компјутерчето и цел свет е мој :D Иначе на смерот има и модул- харверско инженерство така да ако го одберам тоа, ни отпорниците не бегаат :eek:
--- надополнето: Aug 19, 2011 10:56 PM ---
Абе да научи кај се уклучува компјутерот у струја, за друго... :pos:
Ако не ми иде тоа ќе идам на часови кај тебе да ми покажеш и што е штекер :)
 
A

apidrone

Гостин
На ФЕИТ веб страната кај секој предмет има пдф документ со содржина на предметот (што се учи и слично). На другиов факултет уште не го регулирале тоа. Како ќе знаеш што ќе учиш? Насловот не е доволен...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
На ФЕИТ веб страната кај секој предмет има пдф документ со содржина на предметот (што се учи и слично). На другиов факултет уште не го регулирале тоа. Како ќе знаеш што ќе учиш? Насловот не е доволен...
Ваљда ни они уште ги немаат спремено програмите. Еее, до 15-ти има време :)
 
A

apidrone

Гостин
Ако не ми иде тоа ќе идам на часови кај тебе да ми покажеш и што е штекер :)
Тука стално ги реметиме информатичарите, не го сфаќај тоа лично :) Се разбира, и шеги на наша сметка се добредојдени :D
--- надополнето: Aug 19, 2011 11:02 PM ---
Ваљда ни они уште ги немаат спремено програмите. Еее, до 15-ти има време :)
Ама ти се молам како може така, они се спремни уште пред законот да го изгласаат :pos: Ццц, live chat праиме, уште една брилијантна идеја на Финки :pos:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Тука стално ги реметиме информатичарите, не го сфаќај тоа лично :) Се разбира, и шеги на наша сметка се добредојдени :D
--- надополнето: Aug 19, 2011 11:02 PM ---

Ама ти се молам како може така, они се спремни уште пред законот да го изгласаат :pos: Ццц, live chat праиме, уште една брилијантна идеја на Финки :pos:
Ексклузивно - LIVE CHAT на 14-ти септември на FACEBOOK FAN PAGE-OT на ФИНКИ!

Бидете и вие дел од спремањето на студиските програми! :D
 
A

apidrone

Гостин
Ексклузивно - LIVE CHAT на 14-ти септември на FACEBOOK FAN PAGE-OT на ФИНКИ!

Бидете и вие дел од спремањето на студиските програми! :D
На 15 септември, народот на ФИНКИ ќе одлучи за својата иднина! :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На електро замислете лајв чет со бабата од студентски. Awww
 

Kajgana Shop

На врв Bottom