Утринско расположение

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Немам проблеми ..станувам свеж, за 5 минути се вклучувам , и сум спремен да си го терам денот
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
На нешто друго помислив кога прв пат го прочитав насловот :icon_lol: Инаку првите 20-30 минути не сум расположен, ама од кога се облечам, средам се е ок :)
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
28
Поени од реакции
0
Моменталново расположение ми е на нивоооооу иако сум станат пред речиси 20 мин го вртам мојот хит на денот и топпп ми е осекам денов ке биде јак !!!
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Ако по утрото се познава денот, тогаш јас ќе имам екстра-авантуристичен-интересен ден и тоа без спиење.
 
S

smart ass

Гостин
леле и јас сум неспан но не ми е проблем ама никаков...сега ќе треба да се бричам па после едно добро турцко:)
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
^^ Два дена по ред не сум спиена, т.е две ноќи. И двава дена сум на јакобс- три во едно, па добро се држам. :pos2:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Кој авантури ги имам после станување...барањето на едната чорапа , кога го барам мобилниот кој сум го фрлил при станување (оти ме нервирал алармот) , одењето до ВЦ по ладните плочки (кој пополека ме расонуваат) , глетката која ме нервира (кога брат ми безгрижно си спие и нема никакви обврски) , и мочањето .
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Бидејќи сум во период на распуст можам без проблем да си поспијам до покасно, а инаку секој ден се разбудувам различно. Некогаш со насмевка на лице а некои утра намуртена и нерасположена како со некој да сум се “тепала“ во сонот :pos2: Ако денот ми почне со кавга тогаш така и ќе си продолжи се додека не легнам пак да спијам.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
првите саат време не ми прајте муабет :)))
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Какво расположение само имам... станувам од спиење и одма на друг кревет да се одморам :nesum:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
кој е расположен наутро?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.897
Поени од реакции
23.841
Ретко нешто да не поднесувам повеќе од станување на сабајле. И после толку години школо, факултет и работа не можам да се навикнам. Претпоставувам ради клаберскиот живот и слично има некој неврон што не ми дава да заспијам пред 1 сабајле колку и да не сум спиен. За мене денот почнува од 10. А сум приметил на пример и дека ако малку сум отспал претходната вечер на пример 3 саата понаспан сум ако тие 3 саата сум ги спиел од 7 до 10 него ли од 4 до 7 на пример.

А практикувам и еден трик што ми го кажаа. Навиј го саатот еден час унапред. Пример ако треба да се стане во 7 се навива саатот во 6 да те разбуди па после се пренавива за до 7 да отспиеш уште еден саат. Или има некој плацебо ефект или стварно функционира барем за мене, по онаа некоја ваљда логика дека покрај количински колку саати си спиел, битно е и во која фаза на спиењето си се разбудил па врз база на тоа ќе се осеќаш понаспан или поненаспан. Гледам обавезно пред да легнам да мочам макар и на сила оти едно од погадните чувства е на сред сон итно бешиката да ти прати СМС. Гледам собата да е мрачна со идеална ни претопла ни преладна температура и без никаков извор на светло и звук.

Па после сите ритуали и рецепти што ги правам за ублажување на ѕвонењето на мобилниот од сабајле, самите заклучете си какво ми е утринското расположение.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Стануваш сабајле и сфаќаш дека немаш кафе дома.o_O Молиш саат време некој да оди да купи, на крај се убедуваш уше саат време ти да одиш до продавница и тек по три саати денот ти почнал. :mad:
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Првите саат време не ме чепкајте :) Навистина ми треба најмалку еден час да додјам при себе и да почнам нормално да функционирам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom