Утрински ритуал

Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Се тегнам во кревет 5 мин. и најпрво појадувам(нормално после личната хигиена). Немојте да мислите дека сум дееебелка зашто веднаш мислам на храна(баш напротив), но неможам ништо да правам ако не сум каснала барем мааалку.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
se budam, 2-3 min. rasonuvanje, licna higiena...gledam tv nekogas pijam kafe nekogas ne (zavisi kolku vreme imam za oblekuvanje), se spremam iii I'M READY FOR THE NEW DAY=)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Станвам пола саат пред да одам на факултет, се мијам заби,лице,...па после тоа пијам сок од свежо исцедени портокали или било какво овошје,па ќе се нашминкам малку, се облеквам, земам книги и на факултет.
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
hehhe interesno... jas koa ke stanam prvo meditiram, pa malku joga i posle vo kupatilo... i na kraj caj

kafe???ne.. sto e toa -ne pijam kafe
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Prvo gledam kolku e saat, pa sedam 2-3 min da se svestam deka e jave:D, odam do prozorot da poglednam kakvo e vremeto nadvor i lugjeto so se dvizat, e onda casa ladna voda na ex, pa licna higiena i na dalje so kazuva denot...
 
V

Viktoranius

Гостин
Па кога станувам прво одам во купатило се мијам, потоа седнувам да јадам, се облекувам и право низ врата да ме нема цел ден дома.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Се излежавам уште 10тина минути од кога ќе се разбудам, купатило, па облекување, па наваму-натаму, и пак секогаш каснам за на факултет...
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Кога сум прва смена во школо, станувам десетина минути пред да тргнам, прво седам пред радиоаторот 2-3 мин, па се облекувам, па мијам заби лице ова она, пијам чај и одам на школо. Кога сум втора смена, станувам раничко ако имам за учење, тоа е проследено со ненаспаност поради што се мијам со студена вода, пијам обавезно кафе и јадам јаболко, седам пола саат пред компјутер и почнувам да учам.и така
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
1
Otkako ke se razbudam, se izlezuvam ako imam vreme:) i se potsetuvam na obvrskite-dokolku gi imam:) potoa vo kupatilo na mienje zabi, lice, tusiranje i na kraj se razbira sleduva utrinskoto kafe, jako i bez seker:)
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
утро???па едно 2-3 години не сум буден во тој дел од денот.мене "утрото" ми почнува од 1 часот и за моја среќа и предавањата ми почнуваат покасно а кога имам порано предавања ретко идам на нив зашто имам голем проблем со станувањето рано.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Смрт ми е утрото мене.Ми ѕвони проклетиот аларм у 6 и 45 се расонувам у кревет едно 15 мин.После идам у купатило се мијам ово оно се облакам и трчај на автобуска.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Zavisi...Koga sum vo skolo od sabajle,stanuvam vo 7 imam pet minuti da se spremam (idam u wc,mijam zabi se oblakam) gi montiram patikite i da trgnam...:pos2:Koga sum porucek...celo vreme go donavivam saatot i stanuvam u 11 i moram da jadam nesto..da se napijam kafence (ponekad i drugarkami doaga mhmhmh:)),ke poucam nesto i na PC malce,pa u skolo...

A sea druga rabota e koga ne sum...imam vreme za se...togas e meracki!Stanuvam,odam da se izmijam zabi,lice i race i da doruckuvam...odam obicno da gledam tv takva vo pizamicki najubavo mi e vo niv..si pijam kafence,vikam drugarki,slusam muzika...koga kako:)posle malce na pc ako brat mi ne se zasednal... :helou:
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Stanuvam i posle 5 min pak si legnuvam,koga ke stanam po vtor pat prvite 10 min ne se sekavam so praam,posle toa idam do WC da se sredam,pustam TV itn.
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Stanuvam najchesto saat vreme pred da treba uopste da izlezam od doma. Digam roletna, gleam nadvor, ako vrne pravo u krevet a ako ne si ja ziam chashata za kafe, dur se ashkam do wc go mutam neskafeto, si mijam zabi, si go ziam neskafeto, si go domutuem, i sednuvam pred kompujuter.... pusham, pijam, pusham,pijam i taka ke ispusham edna kao za pred iskachanje i shibam!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom