Утрински ритуал

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.514
Поени од реакции
47.805
се будам, нежно ги одлепувам мадињата и курето, се тегнам во кревет, пцујам по господ што мора да станам, тргам на работа.
 
S

StormRage

Гостин
Будење, 5-6 минути пцуење пошо требало рано да станиш/ладна била собата/ имаш работа... x некој такви работи.
Цигара - кафе (голема количина) уште пола кутија со кафето :D и тогаш почнува денот :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Станувам од спиење и прво што правам седнувам на стол нешто ко црногорец мислиш ќе се одмара, и одма греалката уклучување на 3ка бидејќи ладно ми е :D
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Утрата ми се омилен дел од денот, ама само кога сум во период на невработеност, а овој период ми е таков хронично добар, не дека не сакам да работа, т.е сакала нејкела ќе мора еден ден.
Значи станувам наутро излегувам на тераса, ако сум кај баба и дедо во куќата си помислувам, каква утринска Господова убавина створила природата, зеленило, огреало такво прекрасно утринско сонце, варам кафе, седнувам на тераса, свежичко е ама не ни сеќавам, ќе си облечам јакничка или џемперче и обично го терам и мажево да седне со мене да уживаме малце, потоа правам појадок и така. А кога сум на работа не ми се станува и се под стрес, ама ај белким ќе си најдам работа со малце стрес, па да ми е мерак да одам да ја работам.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
се будам, отварам очи, ако видам тв пред мене значи сум доле а прозор горе. ако сум доле фаќам на јутјуб пуштам all my life го оставам во тоалетот да се измијам и ред ствари исти принцип ако сум и горе.После трчам да се спремам и спринт на автобуската (колку и да имам време секад спринт на автобуската) :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom