Утрински ритуал

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ѕвони телефонот,се будам,ја слушам сестра ми дека излегува за на школо,ми тропа на прозор за да станам,помислувам секундарно "после школо ќе спијам",трчам низ соба,се облекувам,земам ранец и го носам у ходник,идам у ВЦ се спремам и јуриш на школо.
Викенд шема-се смеам кога станувам у 12 :smir:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Работен ден значи се оди на школо :)
7:00 од мојата десна страна стои телефонот и од него одекнува " Момци дигај раце ајде дигај сите ајде...еден е ВАРДАР але еден е ВАРДАР але еден е ВАРДАР але еден е ВАРДАР"
Го слушам до крај околу 20ина секунди и после станувам одам до вц.....се враќам се облекувам после тоа пијам чај и околу 7:15-20 излегувам :helou:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Се будам, глеам колку е саат бутам глава у перница, пак заспивам. По саатвреме пак се будам, зјапам у таван, мислам на тоа колку ме мрзи да станам, па некако ќе се убедам да станам, палам компјутер, дур чекам да се упали идам у wc се мијам, мочам итн. идам у кујна си праам чај и цедевита, седнувам на комп. го заборавам чајот на рингла, го слушам татко ми како ми писка над глава и веќе може да ми почне денот :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.547
Поени од реакции
28.974
титит титит титит; чкрап; даљинско; фокс лајф; трњерки; чешел; четка; паста; појадок.
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
по пошо легнувам во 3-4...алармот ми е во 6.30 , 6.35 , 6.40 , 6.45 и во 6.50 ...и во 6.50 некако конечно станувам се спремам до 7.05 и тргнувам во школо..секое утро вака...освен за време на викенди...тогаш зборот утро ми е непознат...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Mobilniot mi e napraven vo 6.02, ama se trudam da ukradam uste nekoja minutka:):):)Pokraj standard utrinska higiena,se oblakam nabrzina i trcam sekogas po bus.Me nervira, ama luge ozbilno me nervira stanuvanjeto sekoj den vo 6 za na rabota...Mnogu e grdo...Me nervira toa utrinsko studenilo...Brrrrrrrrrr... A kolku e samo ubavo da si spies...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Ми ѕвони телефонот во 7:00и по навика не го слушам доаѓа татко ми накурчен ме буди јас го гасам телефонот неможам да станам од крвет и пак продолжувам да спијам и ете ти го колегата од факултет нема со кого да пие кафе па ми врти во 9 саат и тогаш некако успевам да станам и како што си иде редот миење облакање палење кола и на факс пиење кафе во бифе да се расонам и да се распрашам дали ме пишале во список.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Во овие зимски денови станувам и во купатило ја вадам главата надвор низ прозорец да ме освежи малку....
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Mи се дере телефонот во 6 и 30 со војнички труби, го гасам и дремам пола саат, размислувајќи каква курва е оној или онаа што измислил да треба секое сабајле во 8 да бидам во школо. Расположение бетер од нула... Станувам, се мијам и се облекувам, и марш на автобуска. 40 минути тресење во 24ка (во последно време имам среќа и си фаќам седиште). Се расонувам некаде после 3ти час, иако пак ме фаќа дремка на 6ти. Тоа е обично утро за мене кога сум од сабајле во школо. Мразам да станувам рано...:nenene:
 

Madness

12.12.2009
Член од
6 септември 2008
Мислења
344
Поени од реакции
28
Стануење пиење вода и седнуење на писи.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Прво слушам како нешто ѕвони, а тоа се 3те - 5 аларми на телефонот кои ги имам навиено, потоа го барам телефонот за да ги изгаснам алармите, потоа се го уклучувам на форумов, па пуштам музика, па така со слушалките одам во веце, па потоа се мијам заби и образ/лице и потоа или доручкувам или излегувам од дома:)
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Местам 3 аларми 05:55, 06:00, 06:05 и по обичај станувам на последниот. Прво одма youtube грмам плејлиста музичина (секогаш различен тип) панелот пуштам на мах, кревам венецијанки да влезе природна светлина, местам креветот, вц ритуал, униформата и кон патот до работа редовно палам свеќа во црква. Значи редовно за почеток на денот, сепак ризична работа работам, бог е со нас :)
 

Zbo

Член од
12 јануари 2014
Мислења
107
Поени од реакции
277
гасам тв, гасам лаптоп, облакам пижама и си легнувам! :sleep:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
По некое правило станувам рано околу 8 и до кај 9 проверувам на интернет, да видам шо се случило преку ноќта. После јадење, тв и кафенце, од време на време преку мобилен нешто на нет.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Станувам и се спремам за работа, а малите за во градинка. Јадење и кафе на работа. Кога сум слободен утрото го прескокнувам, станувам после 12 часот. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom