Утрински ритуал

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Atmosphere - Like Today :

Woke up, got up, near eleven o'clock
butt naked except I was wearing my socks
and that's cool, 'cause most the time this floor is cold
stand up and stretch, look around this mess
make my way to the kitchen, start the coffee
then dip to the bathroom, begin the triple-s (shave, shit, shower)
and wash the previous evening off me
... and it appears as if a piece of me has got motivation
ain't nothin' wrong with a little morning masturbation ...
... spark up the caffeine and nicotine binge
and that's pretty much the pattern of how the day begins ... :D
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Се расонувам едно 5-10 минути,во постела со добро музиче,одам во купатило па таму ова она утрински ритуал со лична хигиена...пијам едно кафе,па се удирам низ дома во чистење...е,тогаш дури не сакам никој да ми испаѓа пред очи...После тоа денот веќе може да започне!!!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Утрински ритуал:
1 саат се канам да станам . Од кога ќе сфатам дека мора да станам за да не закаснам, немам време за ритуали (освен оние стандардните) и тргнувам. Тоа е се!
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Пааа...прво го исклучувам проклетиот аларм и си ветувам дека утре друга музика ќе ме буди! после ко секој нормален се истегнуууувам за да поооораснам, па секогаш се поднаместувам да украдам барем уште две минутки у положба која ми е невидено удобна, а видиш дур сум спиела не ми текнало да и се ставам...после ако имам време пролистувам неколку странички од книгата што ме успала предходната вечер, па пак се истегнувам уште еднаш ама салам за да ми потрае, па наааајобавезно тркнувам до фризидерот на задолжителна порција било-што само да е благо зошто во спротивно цел ден ми е лев!!!!!!! после секако дека не сум трол и им се препуштам на хигиенските обврски/навики/ЗАДОВОЛСТВА и денот може да си почне да си ја раскажува својата приказна!!!!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Gledam kolku e saat,
avtomatski mi se naezuva kosata,
frlam pizamite od mene,
faremrki oblakam vo trk do kupatilo,
brza rutinska intervencija tamu,
chevli na izleguvanje od tamu,
koshulata vo race i jakna ako e ladno,
i izleguvam niz vrata,
pak se vrakam sum go zaboravil mobilniot(ova e koga sum malku span)
oblakam koshulata po pat(radi komshivkite) i ....
JOB'S DONE in 3.35 minutes! Do 5 maksimum, ali ako imam vreme. nikad nishto poveke!
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
ја гасам музиката(без такво нешто не заспивам)излагам надвор ги гњавам малку кучињата,па оние ствари поврзани со хигиена,идам пијам млеко или евентуално сок и нормално уклучувам компјутер или па ако сум на факултет...јеби га морам да одам.
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Немам ритуал, почнувањето на денот зависи од тоа како завршила ноќта. Значи пост-будење периодот ми зависи од расположението и дневните потреби.
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
zvoni alarm....
sripuvam i gledajki na edno oko palam PC....
odam vo dnevna i palam cigara i trgnuvam nakaj kujna....
mesam nes kafe dodeka mi cadi cigarata vo toa otvorenoto oko :)
sednuvam vo dnevna i smrknuvam kafac i mi se podotvara i drugoto oko
:)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па најчесто ме станва алармот. После одам до wc мочам, па се мијам раце заби лице. После седнувам јадам шо ќе се најди. И то е
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
'vako:

Racunar ukljucujem usput,prema sporetu,na koji stavljam dzevu sa vodom,za kafu,narano...
Zatim sledi umivanjcija,i ostale "kupatilske rabote"...:)
Do tad provri voda,zakuvam kafu,i odmah sa dzezvom na resetku sudopere,jer hladim kafu vodom iz cesme,da se sto pre o'ladi (pijem hladnu:)).
Sa tom "opremom" dolazim do racunara,ukljucujem MSN,kad ono:
SAAANJAAALIIIICAAAAAA:smir:
Kazem joj:
-Dobro jutro,ljubavi moja :back:
Ona mi uzvrati sa:
-Volim te,Sanjivi moj :back:
Zatim se maaaazimooo,onako cistim osecanjima,u jutru koje jos nije isprljao dan...
Pa,kad je volim...Sta cu!?!:back:
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Прво се вртам во кревет некое време.Ги барам сестра ми и мајка ми (морам да ѕирнам кај се) па до wc тинири минтири.Брам друг кревет,двосед,фотелја сеедно,да подремам уште малку.Одам во кујна по корнфлекс или овесни снегулки и никулци.И да не е сестра ми ќе седам цел ден во пижами.И после ова зависно од обврските,си бркам работа.:)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Se tegnam edno 5 minuti otkako ke se razbudam. Posle stanuvam stavam kafeto da se vari pa odam da se zamijam dodeka se svari. Zaedno so kafeto stavam i kumurceto za nargileto da mi se zagreva. Kafeto so nargileto mi e ritual sto trae nekade okolu 2 casa. A stanuvam vo 10:)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Валјда неам вакво нешто :toe: секое утро ми е различно. Туширање, средување енд стаф е обврска тоа мораш, не ми е некој ритуал, е за кафе да речеме ама не практикувам секогаш одма од сабајле, кога не можеш, кога си на школо, кога те мрзи да си направиш......
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
станувам ( пола саат ) , трчам да се измијам , нешто вежбам се глупирам , си ставам една шумеча у чаша ( место кафе ) , и послем ако учам нешто глупости читам , на тренинг и у затвор ( школо ) ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom