Утрински ритуал

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Првото нешто што го правам откако ќе се разбудам - се покривам и лежам 20 минути. Тоа ми е омилено нешто откога ќе ги отворам очите. После одам до вц, па во зависност од обврските или планот за тој ден, седнувам пред компјутер и јадам.
Инаку сега кога почнавме со факулет, го навивам саатот 20 минути порано отколку што треба за да можам да лежам 20 минути.:pos:
После станувам, се мијам, туширам, се облакам и низ врата.
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
прво се будам 40мин пред да треба да станам за да лежам у кревет пошто не ми се станува. после тоа се карам со моите (мајка ми) за да станам више еднаш, сестра ми се буни пошто алармот нејзе ја буди а не мене. после тоа у веце се средувам и после тоа зависи шо теба да се праи. еве сеа на факс од 8 ме стаија па се мучам. глуп факс
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Па неам станаато онака крвнички од 7 саат сабајле, кузнај од кога! Не знам ни дали сум станал некад, освен кога идам на школо ама тоа не се важи :)

Станувам негде кај 10 (саат порано - саат покасно :pos: :)) идам у веце да се средам малку, палам комот, ќе подремам на ком саат - два па идам да јадам. И после зависи шо иам у план, тоа праам :)
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Ако немам обврски станвам, одам во купатило, се мијам, едно-друго и одмарам едно 10-15 мин од спиењето (навика ми е станато). После то одма следвит туширање за да се расонам и дремам пред телевизор/компјутер.
А пак ако морам да одам негде, директ одам на туширање и се спремам. А пошто секогаш станвам 15 мин после ѕвонењето на алармот морам да брзам за да не закаснам. :mutava:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.465
Поени од реакции
47.343
Кога станувам на сабајле идам во кенеф -уринирам тешко поради сабалјечката ерекција sd идам на тараса дувам една цигара набрзина палам комјутер,дур се крене пустиот идам мијам заби и лице,пуштам некој а рандом песна ми влегува во глава и цел ден си ја пеам после...Кога идев на школо беше многу потешко алармот ми звонеше од 6;00 на секои 10 минути за да станам убаво па така поспан и потечен немав време за ритуали, од кревет у фармерки, и сиктер надвор секое сабајле го бркав автобусот по 100 метра како утринска вежба и воспален бев цел ден поради тоа.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
нема шанса да се разбудам од прва :) кога сум од сабајле на школо, кога ќе се разбудам, пак заспивам, неколку пати... па после, се облекувам, ташната ја зиам, у веце некои 20мин се спремам па на школо. а кога не сум на школо, се будам, зеам јадење во кревет и глеам ТВ неколку саати...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Го уклучувам лаптопот и додека да се подигне мијам заби, лице итн. Се облекувам местам креветот, гледам што предмети се денеска на распоред читам хороскоп. Идам во кујна појадувам, после си варам кафенце пуштам радивце така убивам едно 15 минути со кафе цигарче. Проверувам усбето дали има музика и излегувам од дома.
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
stanuvam,go pustam kompjuterot pa si pustam muzika i idam u wc da se mijam....
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
ako sum 2 smena stanuvam vo 9 pijam mleko sedam pred tv citam SPIC zaso e bezPARI i sedam da ucam a 1SMENA stanuvam pijam mleko i odma trk u skolo i ponekat dremam t.e spijam i odam u skolo posle
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
кога станам прво се знае миење и такви работи, после кафе си правам да се освестам, во принцип потребни ми се 15 минути да си дојдам на себе и тие 15 минути сакам тишина, после пустам компјутерот читам пошта, па одам на форумот и така...
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Најмерак ми е кога ќе ме разбуди аларм, да се подразбудам, и пак да заспијам, и покрај тоа што мора да станам. Така може да продужам уште пар саати. Али не е тоа темата. Ништо, станувам директно ко зомби, идам се мијам, си правам едно јако нес, пушам уз него едно 3-4 цигари, и после најверојатно искачам (во 99% од случаите), освен ако нема надвор нуклеарен холокауст, или метеори нешо...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Станувам одма, си местам кревет одам мијам заби,лице,очи се бричам и на крај се облекувам и се расонувам со кафенце.
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Прво се почешувам на јај*ата, го пуштам пц-то, идам у вц, јадам ако ми се јаде и седнувам на ком и седам додека не почне мајка ми не почне да ме замара со некои глупости.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
секогаш станувам па мочам а понекад и серам
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
се будам...го гледам саатот..викам ајде уште малку има време...по некој саат пак ке се разбудам..станувајки ке ја чукнам несакајки главата од креветот..ке се турнам пак у кревет..ке се покријам со кебе..ке пуштам музика на плеерот..и ке и викнам на сестра ми...мало свари ми кафе:pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom