Услови за другарство

Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Во тој случај... не барам ништо особено туку само сакам ИСКРЕНОСТ!
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Искрени,секад спремни за смеење,стабилни,секад спремни да ти се најдат за нешо(ако си им се нашол),да не бидат досадни.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Епа ако збориме за другар другар тогаш: лојалност и разбирање ми се доста...мислам, ако ми текне и нешо друго ке пишам
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
1.Искреност
2.Разбирање
3.Чесност
4.Смисол за хумор
5.Да не доцни
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.612
Поени од реакции
12.935
Fluffy напиша:
1.Искреност
2.Разбирање
3.Чесност
4.Смисол за хумор
5.Да не доцни
Истиве овие:helou:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Не треба да има ништо за да ти биде другар, едноставно неможеш да најдеш другар кој ќе ги има тие карактеристики кој ќе ги сакаш.Затоа сите ми се другари, од кои пола не би требело!!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Па доверба, искреност и верност се најбитни карактеристики што треба да ги поседува секој другар...другото не е битно, секој е посебен на свој начин :)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
1. nesebicnost
2. iskrenost
3. darezlivost
4. slicnost vo razmisluvanjeto
5. doverba
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
pa ne mora da ima bas 5 karekteristiki,najvazno mi e da e iskren i nesebicen
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Има една особина што ми е најбитна, а тоа е да биде другарка ми опуштена... Ме нервираат особи што се замараат за глупости, параноици, напнати. Втората особина е искреност, откаченост.... И не ми се битни другите особини...:helou:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
1. Да ми биде другар
2. Да ми биде другар
3. Да ми биде другар
5. Да ми биде другар
6. Да ми биде ИСКРЕН другар

Ете толку :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Аман со овие теми... 5 услови, 5 карактеристики, 5 моменти, 5 што ти знам јас таму.
Темава е споена со доста слична на нејзе, иако требаше да ја заклучам.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Се мислам нема некои зацртани услови, ако правиме муабет за вистинско другарство.
Го чуствуваш другарот близок до срце, терате и не се замарате. :) Имам најразлични другари, сите различно функционираат и на различен начин сум ги запознала.
Едноставно се случува...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
JA nemam uslovi za drugarstvo, so moite drugarki imame razlicni interesi se stremime kon razlicni profesii, gore dolu sakame isti raboti, slicna muzika slusame. Znaci ne mora da bide isto se pa da ti e drugar. Treba da te ceni kako covek e toa moze da e uslov, da ti se najde kako i ti nemu vo ista mera.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
34
Дивајн напиша:
Исти или различни (кои би се надополнувале) карактери?
Исти или различни професии?
Исто или различно работно место?
Иста или различна материјална состојба?
Ист или различен вкус за партнери?
Ист или различен пол?
Исти или различни погледи општо на животот?
Според мене единствен услов за да е мој другар/ка треба да е добар човек, да нема злобни и задни намери во било што.. Може да е со различен карактер, па така ќе си разменуваме и ќе се докажуваме по цел ден :) а уште поубаво ако има сличен па да се сложуваме во скоро сите работи.. За другите набројани предуслови нема што да коментирам, бидејќи не ми се битни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom