Уредување на дом - Идеи и контакти од мајстори

Член од
7 март 2011
Мислења
35
Поени од реакции
25
Да не знае некој како се движат цените за молери/гипсари за работна рака со или без нивен матиријал? Ми треба мајстор за лепак, мрежа, глет и фарбање, па да знам отприлика кои се цените.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.145
Поени од реакции
6.351
да прашам што мислите што е подобро за фасадна изолација
2цм 25кг тврдопресован или 5цм 17кг стиропор?
 
Член од
22 април 2020
Мислења
11
Поени од реакции
6
да прашам што мислите што е подобро за фасадна изолација
2цм 25кг тврдопресован или 5цм 17кг стиропор?
Не ти треба тврдопресован за фасада, 5 цм стиропор ставај си.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.577
Поени од реакции
5.547
да прашам што мислите што е подобро за фасадна изолација
2цм 25кг тврдопресован или 5цм 17кг стиропор?
за малку плус пари стај си 8цм, не се лажи со 5ка


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.145
Поени од реакции
6.351
Не ти треба тврдопресован за фасада, 5 цм стиропор ставај си.
работата е што тврдопресованиот го имам за ич пари речиси, ме интересира дали би ми вршел иста работа ко 5ка?
фала на одговорот
 
Член од
22 април 2020
Мислења
11
Поени од реакции
6
работата е што тврдопресованиот го имам за ич пари речиси, ме интересира дали би ми вршел иста работа ко 5ка?
фала на одговорот
Стиропор од иста дебелина има скоро иста изолација и кај мекопресованиот и кај тврдопресованиот. Така да ако си во можност купи си бар 8 см стиропор, како што пишаа погоре, со 2 см ништо не прајш.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
46
Каде може да се порача плочи од масивно дрво по димензии и колку им е цената оние што се ставаат како на сликава

download.png
 
Член од
26 август 2019
Мислења
226
Поени од реакции
502
Каде може да се порача плочи од масивно дрво по димензии и колку им е цената оние што се ставаат како на сликава

Прегледај го приврзокот 268729
Јас масивен мебел сакам да нарачам од Сложни браќа, комбо епоксидна смола и масивно дрво. Не е нормално колку се добри! Исконтактирај ги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom