Уредување на дом - Идеи и контакти од мајстори

Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
здраво, го гледав садоперов за може ли да ми кажете мислење дали вреди. Има 3 професионални ножеви со држач за ножевите, даски за сецкање и цедалки со него.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.991
Поени од реакции
1.069
Дали е добро на куќа да се изолираат само надворешните зидови од внатрешна страна?

Имам ограничен буџет и засега не можам да ставам изолација на фасада.
Куќата не е малтатена.
Груб малтер па да ставам стиродур 2ка?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.443
Поени од реакции
5.425
Дали е добро на куќа да се изолираат само надворешните зидови од внатрешна страна?

Имам ограничен буџет и засега не можам да ставам изолација на фасада.
Куќата не е малтатена.
Груб малтер па да ставам стиродур 2ка?
Vidi, sekakov bid izolacija e, uslovno kazano , dobar...
Moj prijatel pravese nesto slicno, stavi 2 cm stiporor + gips tabli. Toj bese zadovolen. Treba samo da racunas deka ke ti se namali vnatresna povrsina.
I ako licno mislam deka namesto malter I stirodur, podobra varijanta, a mislam I poevtina, ti e tervol + gips tabla.
 
Член од
15 октомври 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите,

искуство некој има со покривање на тераци (внатрешни) скали во куќа со дрво?
Се мислев со бродски под....

некој да не има искуство. еве слика од скалите
 

Attachments

Член од
3 април 2022
Мислења
7
Поени од реакции
0
Барам ѕидар кој ѕида со обични блокови и да малтерисува. Ве молам помагајте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom