Уредување на дом - Идеи и контакти од мајстори

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Ја отворам темава за споделување на мислења и идеи околу уредување на домот.
Си купивме нов стан па сега ми требаат контакти од мајстори за уредување на кујна, плакари ...
Исто така ми требаат мислења за гарнитура, трпезариска маса, столици ...

Доколку имате контакти од добри и реални (не многу скапи) мајстори, споделете ...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.661
Поени од реакции
9.781
Викни ги Ајде дома и они ќе ти средат за една недела :icon_lol:
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
хахаха добра идеја али немам толку пари за фрлање :)
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
охоооооо
кај мене у село такви мајстори има 215641524514
можам да ти побарам број само кажи од какви мајстори сакаш
Столичара Јастреб http://mk-mk.facebook.com/profile.php?id=100000488445249#!/profile.php?id=100000488445249&sk=wall
Томани (прават мебел) http://www.abv.mk/firma.aspx?id=26636
Хит (порано правеа и кујни сега не сум сигурен) http://abv.mk/firma.aspx?id=26634
Фантазија (е тие сигурно прават кујни) http://www.abv.mk/firma.aspx?id=32542
ако тие броеви се стари и недостапни можам лично да појдам и да земам број
поздрав
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
Ја отворам темава за споделување на мислења и идеи околу уредување на домот.
Си купивме нов стан па сега ми требаат контакти од мајстори за уредување на кујна, плакари ...
Исто така ми требаат мислења за гарнитура, трпезариска маса, столици ...

Доколку имате контакти од добри и реални (не многу скапи) мајстори, споделете ...
Mikky- idei imash na toni- na net- tvoe e da si iskombinirash , i voopshto ne ti trebaat Ajde doma ili kako li se vikaat, ne e bitno- toa e za lugje ili pre, pre, prezafateni ili chalamdzii - edino mozhesh da se posovetuvash so arhitekt- a se drugo prepushti na tvojata mashta - nema da zgreshish :smir:
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ме треба предлог за Ламинат или Линолеум (ова денес го видов на НЕТ изгледа добро не знам како функционира)!

Значи ако може некој да каже и каде има ефтино не некој баснословни цени!

Мене ми кажаа имало во Струмица ефтин Ламинат, некаде околу 350 ден 8мм квадрато!

Мени ми треба за 2 соби..... некаде околу 45-50 квадрата заедно!

ЕДИТ::: По можност некаде во близина на Штип, не ми се исплака да одам до Охрид за 50 квадрата ламинат!

Ајмо кајганџии!!!
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ме треба предлог за Ламинат или Линолеум (ова денес го видов на НЕТ изгледа добро не знам како функционира)!

Значи ако може некој да каже и каде има ефтино не некој баснословни цени!

Мене ми кажаа имало во Струмица ефтин Ламинат, некаде околу 350 ден 8мм квадрато!

Мени ми треба за 2 соби..... некаде околу 45-50 квадрата заедно!

ЕДИТ::: По можност некаде во близина на Штип, не ми се исплака да одам до Охрид за 50 квадрата ламинат!

Ајмо кајганџии!!!
Јас не сум за Ламинант..многу ладно држи..а ова другово нема да го коментирам..у осталом.зашто не си земеш паркет? Еве ја иам по дома топ е..
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Јас не сум за Ламинант..многу ладно држи..а ова другово нема да го коментирам..у осталом.зашто не си земеш паркет? Еве ја иам по дома топ е..
Проблем ми е висината... со паркетот сигурно ке се изгубат едно 10 см.
Друго што е проблем е одржувањето и цената!
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Проблем ми е висината... со паркетот сигурно ке се изгубат едно 10 см.
Друго што е проблем е одржувањето и цената!
Заа висината не ти се мешам..а за одржувањето ко шо гледам на мама не и е некој проблем..На секој два дена со некое влажно сретство го мине само онака ради влакната да ги собере шо паднале..А во врска со цената имаш класи ..Немора да земеш 1ва класа,кај нас овој е 3 та класа и топ изгледа..А и ногу е битно кој ти го мести..еве кај нас 3 години веќе ич не мрднуе..мајсторот се погоди:helou:
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Заа висината не ти се мешам..а за одржувањето ко шо гледам на мама не и е некој проблем..На секој два дена со некое влажно сретство го мине само онака ради влакната да ги собере шо паднале..А во врска со цената имаш класи ..Немора да земеш 1ва класа,кај нас овој е 3 та класа и топ изгледа..А и ногу е битно кој ти го мести..еве кај нас 3 години веќе ич не мрднуе..мајсторот се погоди:helou:
За одржување не ја прашувај Мама, прашај го Тато тој се брка во џебот! :)

За класите не сум баш запознаен но сепак и за Прва и За Четврта си треба средства за одржување, па потоа како што спомна Мајстор кој ке го намести тоа.....а знаеме кај нас колку има професионалност во тие работи!

Сепак не би ставал Паркет...одам на варијанта Ламинат или евентуално Линолеум доколку дознаам нешто повеке за него како шо глеам добро изгледа!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.925
Поени од реакции
15.383
Друго што е проблем е одржувањето и цената!
По која цена ти нудат тебе за квадрат ламинат ?
И дали у цената ти е вклучена и поставување на ламинатот или сам ќе мораш да си го редиш ?
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
По која цена ти нудат тебе за квадрат ламинат ?
И дали у цената ти е вклучена и поставување на ламинатот или сам ќе мораш да си го редиш ?
Моментално се немам распрашано за цени надвор од Штип.
Последниот пат коа ставав Ламинат цената беше 480 ден за 7 мм Ламинат и 50 денари од квадрат со местење!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.925
Поени од реакции
15.383
Моментално се немам распрашано за цени надвор од Штип.
Последниот пат коа ставав Ламинат цената беше 480 ден за 7 мм Ламинат и 50 денари од квадрат со местење!
Па у глобала најверојатно секаде е по таа цена за ламинат од по 7 мм.
Тука во Тетово сосе монтажа ти е 8,5 евра од квадрат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom